Media Watch i recenzje
Like

Wiec we Lwowie: odłączyć ukraińskie ziemie od Polski

20/02/2014
751 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Wiec we Lwowie: odłączyć ukraińskie ziemie od Polski

„STRACILIŚMY ŁEMKOWSZCZYZNĘ, NADSANIE, CHEŁMSZCZYZNĘ i PODLASIE, które WESZŁY w skład POLSKI (…) DO PRAWDZIWEJ JEDNOŚCI DOJDZIEMY, kiedy ZBIERZEMY te ZIEMIE” !!!

0


kaczoszenko

.

 

*****

.

Hasła przyłączenia do Ukrainy ziem znajdujących się m.in. w Polsce padły we Lwowie, na wiecu poświęconym Dniu Jedności Ukrainy – poinformował lwowski portal internetowy Zaxid.net (czyt. zachid.net).

.

Znany z antypolskich poglądów były deputowany lwowskiej rady obwodowej Rostysław Nowożenec nawoływał do oderwania od sąsiednich państw terenów, które – jego zdaniem – są etnicznie ukraińskie. Wtórował mu Jurij Szuchewycz, syn komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), Romana Szuchewycza.

.

Straciliśmy Łemkowszczyznę, Nadsanie, Chełmszczyznę i Podlasie, które weszły w skład Polski, oraz ziemię brzeską i Homelszczyznę, które znajdują się na Białorusi – mówił na wiecu Nowożenec.

.

W tym kontekście wymienił także należące do Rosji wschodnią Słobożańszczyznę i Kubań, oraz mołdawskie Naddniestrze i południową Bukowinę, która jest częścią Rumunii.

.

Jedności kraju jeszcze nie osiągnęliśmy, lecz powinniśmy do niej dążyć – oświadczył Nowożenec.

.

To prawda: jeszcze nie wszystkie etniczne ziemie (ukraińskie) zostały zebrane w całość. Do prawdziwej jedności dojdziemy, kiedy zbierzemy te ziemie, które znajdują się jeszcze poza granicami Ukrainy – powiedział Jurij Szuchewycz.

.

Nowożenec jest obecnie szefem fundacji Ukraina-Ruś, która wydała w 2010 roku przewodnik po ukraińskich miejscach w Polsce. Znalazło się w nim m.in. twierdzenie, że poeta Juliusz Słowacki i królowie Zygmunt August oraz Stanisław August Poniatowski byli Ukraińcami, a także że Kraków jest “staroukraińskim grodem”.

.

Nowożenec wystąpił z inicjatywą, by stadion we Lwowie, który powstaje z myślą o organizowanych wspólnie przez Polskę i Ukrainę finałach piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku nosił imię przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Stepana Bandery.

.

W 2009 roku, w odpowiedzi na odsłonięcie w Hucie Pieniackiej pomnika polskich mieszkańców tej wsi, zamordowanych 28 lutego 1944 roku przez ukraińskich policjantów w służbie niemieckiej i oddział UPA, Nowożenec był inicjatorem ustanowienia na Lwowszczyźnie pomnika ofiar “polskich szowinistów”.

.

 za: http://wiadomosci.onet.pl/

 .

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/02/20/wiec-we-lwowie-odlaczyc-ukrainskie-ziemie-od-polski/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar Sceptissimus

  Gdyby kłamcom obcinać języki, na świecie zapanowałaby cisza.
  Kłamstwo, manipulacja, niedomówienia – są skuteczne tylko w środowiskach ludzi pozbawionych wiedzy lub o ograniczonej wiedzy. W środowiska ludzi wierzących. I nie chodzi tutaj tylko o religie.
  Jeśli ktoś zna historię. Jeśli interesuje się polityką. Jeśli ocenia bez emocji fakty – to nie staje się ofiarą kłamstwa, manipulacji czy niedomówień. Nie musi bowiem wierzyć – on wie.
  A jeśli nie wie, to stara się dowiedzieć – ale na pewno nie od interpretatora. W ostateczności zawsze i bez wstydu może sam przes sobą stwierdzić – nie wiem i nie mam powodu by wierzyć.

  0
 2. Avatar AS

  I wciąż Ukraińcom mało i mało. A spadajcie!

  0
 3. Avatar Marcin

  Manipulacja gównem tu i teraz .

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816