POLSKA
Like

Widzialne zło w niewidzialnym Lewiatanie

13/11/2013
371 Wyświetlenia
0 Komentarze
51 seconde czytania
no-cover

Dla katolików Ojciec Święty powinien być niczym latarnia morska, światłem, które wskazuje właściwy kierunek. Wielokrotnie w historii tak bywało. Obecny pontyfikat rodzi znacznie więcej trosk ludzi wierzących o przyszłość Kościoła, ale i świata, aniżeli chociażby dwa poprzednie. Papież Franciszek przyzwyczaił nas do dość specyficznego definiowania współczesnych zagrożeń. Nie wykluczam, że papież podobnie rozumie problemy poszczególnych ludzi i narodów, jak jego poprzednicy, tyle że patrzy na nie z innej perspektywy. Być może. Ale czy dostrzega wszystkie zagrożenia? (…) Widzialne zło w niewidzialnym Lewiatanie… Inne zapisy autora: Dlaczego narody i państwa upadają?Warto schodzić z rządzeniem na sam dół – przykład subsydiarnościDlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczejMichalkiewicz o unijnych barierach dla MiędzymorzaGrzegorz Braun o PAFERE: “To fundacja z kosmosu!”

0


Dla katolików Ojciec Święty powinien być niczym latarnia morska, światłem, które wskazuje właściwy kierunek. Wielokrotnie w historii tak bywało. Obecny pontyfikat rodzi znacznie więcej trosk ludzi wierzących o przyszłość Kościoła, ale i świata, aniżeli chociażby dwa poprzednie. Papież Franciszek przyzwyczaił nas do dość specyficznego definiowania współczesnych zagrożeń. Nie wykluczam, że papież podobnie rozumie problemy poszczególnych ludzi i narodów, jak jego poprzednicy, tyle że patrzy na nie z innej perspektywy. Być może. Ale czy dostrzega wszystkie zagrożenia? (…)

Widzialne zło w niewidzialnym Lewiatanie…

Inne zapisy autora:

0

PAFERE
PAFERE http://www.pafere.org

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, będąc niezależną, pozarządową organizacją, zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów, związkami etyki z ekonomią, a także rozwojem nauk ekonomicznych. Wesprzyj nas: Volkswagen Bank Direct PL 3321 3000 0420 0104 0942 1500 01 Przelewy spoza Polski: SWIFT: ING BP LPW PL 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001

229 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758