KULTURA
Like

Wiceministerstwo Władzy Ludowej ds. Naczelnego Szczęścia Społecznego Ludu Wenezueli

16/12/2013
450 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Wiceministerstwo Władzy Ludowej ds. Naczelnego Szczęścia Społecznego Ludu Wenezueli Jestem szczęśliwy! Od dwóch dni jestem szczęśliwy! Naprawdę! Nie obchodzi mnie już zupełnie, że w ten weekend – jak w każdy inny – w Caracas zostanie zamordowanych kilkadziesiąt osób. Jestem szczęśliwy! I mam w dupie, że od dwóch tygodni nie mogę dostać lekarstwa dla mojego dziecka. Jestem szczęśliwy! Mimo, że musiałem zapłacić sporą łapówkę, aby w końcu ktoś – po ponad 6 miesiącach oficjalnych monitów – przyszedł i porządnie (mam nadzieję!) naprawił moją linię telefoniczną. Jestem szczęśliwy! Mimo, że w sklepach znowu nie ma mleka. Jestem szczęśliwy! Choć w minionym tygodniu ktoś przystawił pistolet do skroni mojego kolegi, tylko po to aby zabrać mu telefon komórkowy i zegarek. Jestem szczęśliwy! I nie […]

0


Wiceministerstwo Władzy Ludowej ds. Naczelnego Szczęścia Społecznego Ludu Wenezueli

Jestem szczęśliwy!

Od dwóch dni jestem szczęśliwy! Naprawdę!
Nie obchodzi mnie już zupełnie, że w ten weekend – jak w każdy inny – w Caracas zostanie zamordowanych kilkadziesiąt osób.
Jestem szczęśliwy!
I mam w dupie, że od dwóch tygodni nie mogę dostać lekarstwa dla mojego dziecka.
Jestem szczęśliwy!
Mimo, że musiałem zapłacić sporą łapówkę, aby w końcu ktoś – po ponad 6 miesiącach oficjalnych monitów – przyszedł i porządnie (mam nadzieję!) naprawił moją linię telefoniczną.
Jestem szczęśliwy!
Mimo, że w sklepach znowu nie ma mleka.
Jestem szczęśliwy!
Choć w minionym tygodniu ktoś przystawił pistolet do skroni mojego kolegi, tylko po to aby zabrać mu telefon komórkowy i zegarek.
Jestem szczęśliwy!
I nie zważam już na dziury w ulicach i coraz częstsze kolejki po benzynę.
Jestem szczęśliwy!
I co tam, że żyję w kraju o największej inflacji na świecie!
Jestem szczęśliwy!
Choć mojego przyjaciela, który uległ wypadkowi samochodwemu, najpierw okradziono ze wszystkiego łącznie z butami i dopiero wtedy wezwano pomoc.
Naprawdę jestem już szczęśliwy!

Dlaczego jestem szczęśliwy? Bo miłościwie nam tu panujący, uważający się za prezydenta Nicolás Maduro utworzył w czwartek:

Wiceministerstwo Władzy Ludowej ds. Naczelnego Szczęścia Społecznego Ludu Wenezeueli.

Jak więc mógłbym być nieszczęśliwy, no powiedzcie jak?

sobota, 26 października 2013

Cytowane za: Blog Podróż na Południe


(W innych notkach na blogu autor podaje wiele różnych typowo socjalistycznych kretynizmów z jakimi muszą się borykać mieszkńacy tego pięknego kraju — niestety rządzonego przez socjalistycznych zbrodniarzy i maniakalnych lewackich idiotów z uporem niszczących ten kraj. Tak samo jak komunistyczni zbrodniarze zniszczyli wiele innych krajów. Lewactwo sprowadzi nieszczęcie oraz zniszczy wszystko czego się tylko dotknie…)

Poniżej cytat z notki “Wenezuela wybiera”. Jest to wypisz wymaluj niemal dokładny opis sytucji w okresie przed i po wprowadzeniu stanu wojennego w PRL przez sowieckiego agenta oraz komunistycznego  zbrodniarza Jaruzelskiego… Cytat:

“wciąż nie udało mi się zdobyć mąki na pierogi które chciałbym ulepić w święta. Z ciastami też będzie krucho, bo masła w sklepie nie widziałem od dwóch miesięcy. Choć nie, widziałem raz, ale kolejka była tak wielka, ze się poddałem w przedbiegu. Zwłaszcza, że masło było solone. Problemy są też z mlekiem, cukrem i olejem. Ze sklepów znikł też ostatnio majonez. Drobiu też nie ma.”


 Blog Podróż na Południe serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Ameryki Łacińskiej i Karaibów do odwiedzania tierralatina.pl – najlepszego w Polsce serwisu internetowego poświęconego wyłącznie temu, tak pasjonującemu, fragmentowi świata. A także do dyskusji na towarzyszącym mu forum.

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar kanton

    Statioratio, ale żeby tak o razu z grubej rury. Widać że masz jakiś problem :-).

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816