Globalnie i Lokalnie
Like

Wiceminister KiDN dr hab. Magdalena Gawin wyraża ubolewanie z powodu blokowania dostępu do informacji publicznej przez Krystynę Menio z WUOZ w Nowym Sączu

31/12/2016
1084 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Wiceminister KiDN dr hab. Magdalena Gawin wyraża ubolewanie z powodu blokowania dostępu do informacji publicznej przez Krystynę Menio z WUOZ w Nowym Sączu

Spotkał mnie wielki zaszczyt. Urzędujący Generalny Konserwator Zabytków  w randze Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr hab. Magdalena Gawin wystosowała do mnie i mojej redakcji “Gorlice i Okolice” pismo. Widać Pani Minister uznała, że sprawa nie była błaha. A nie była! I, że działalność takiej lokalnej redakcji, w dziele ochrony dziedzictwa narodowego a także podstawowych praw i wolności obywatelskich, trzeba docenić i poprzeć. Oto krótka relacja z tych wydarzeń!

0


xxx

Jeszcze „nie wysechł atrament” po opublikowaniu przeze mnie, 29 grudnia 2016 roku, artykułu, zob. http://gorliceiokolice.eu/2016/12/matactw-i-klamstw-krystyny-menio-ciag-dalszy/ a pod wieczór, tego samego dnia, listonosz doręczył list polecony, a w nim pismo od Podsekretarza Stanu w MKiDN dr hab. Magdaleny Gawin. Oto ten dokument:

Wygląda na to, że żarty się skończyły. Podsekretarz Stanu (wiceminister) w MKiDN dr hab. Magdalena Gawin jednoznacznie stwierdza, że kierownik Krystyna Menio, w przedmiotowej sprawie, złamała prawo i pozostaje w bezczynności od 9 sierpnia 2016 roku. Mało tego Podsekretarz Stanu w MKiDN dr hab. Magdalena Gawin wyraża z tego powodu ubolewanie.

Mam nadzieję, że wreszcie pani Krystyna Menio, a także burmistrz Wacław Ligęza, dla którego to pismo powinno być poważnym ostrzeżeniem, przestaną się bawić ze mną w kotka i myszkę.

Bezprawie i arogancję funkcjonariuszy publicznych i urzędników czas ukrócić!!!

A kierownik Krystyna Menio powinna teraz honorowo złożyć rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Przypominam, że dr hab. Magdalena Gawin pełni od 26 listopada 2015 roku funkcje Generalnego Konserwatora Zabytków. Polecam inne informacje na temat Pani Minister, zob. https://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Gawin.

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758