Globalnie i Lokalnie
Like

Według Francuzów Rumuni i Bułgarzy gorsi od pedałów.

30/09/2013
450 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Według Francuzów Rumuni i Bułgarzy gorsi od pedałów.

Francuski minister spraw zagranicznych Lurent Fabius stwierdził że Rumuni i Bułgarzy nie powinni być dopuszczeni do podróżowania po strefie Shengen bo stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa Europy. Niemcy także okazują się rasitami.

Ograniczenia w swobodnym podróżowaniu po Europie kończą się 31 grudnia tego roku.

0


 

Minister spraw zagranicznych Francji oświadczył, że Rumunia i Bułgaria nie powinny być dopuszczone do poruszania sie po strefie Schengen bez paszportu.

Laurent Fabius powiedział, że Francja obawia sie iż Bułgaria i Rumunia nie będą w stanie upilnować  własnych granic – umożliwiając niekontrolowany napływ nielegalnych imigrantów na terytorium unijne.

Wystapienie szefa francuskiego MSZ poprzedza decyzje Unii Europejskiej decyzji o przyznaniu dwóm byłym krajom  bloku wschodniego pełnej swobody poruszania  majacej rozpocząć się dnia 1 stycznia 2014.

Laurent Fabius powiedział: “Jeśli nie nastapi zmiana warunków, Francja tego nie poprze.” “Ludzie przybywający  spoza Europy mogą dostać się na terytorium  Rumunii i Bułgarii i wtedy swobodnie ropełznąc sie na resztę Europy.”

Fabius mówil w radio France Inter tak .”Tu jest pewien problem, musimy być pewni, że Bułgaria i Rumunia mają możliwość pełnej kontroli soich granic, W tej chwili, wyraźnie widać  że te warunki nie zostały spełnione.”

Obywatele Bułgarii i Rumunii aktualnie mają prawo do podróżowania z paszportem po całej strefie Schengen, w której nie obowiązuja  kontrole graniczne dla większości krajów UE, a także dla Szwajcarii i Norwegii.

Obecnie około 20 tys Romów koczuje na obrzeżach miast francuskich. Komentarze Pana Fabius przywołały w ostrą dyskusję we Francji  tym bardziej że rządząca koalicja nie jest zgodna w kwestii traktowania ludności romskiej.

Czy nie uważacie że żabojadom wypadałoby teraz powiedzieć tak jak oni kiedyś wyrazili się o Polsce: “Mieliście okazję siedziec cicho”

PS . Ciekawe że geje rozmaitego pochodzenia, najczęściej z całego świata nie mają  żadnych problemów by przemieszczać się swobodnie z parady na paradę. W ten sposób wszędzie jest ich dużo bo wszędzie są obecni ci sami.Dlaczego Francja chce traktować Rumunów i Bułgarów gorzej ? Co  ochrona granic za którą odpowiada rząd ma współnego z pozbawianiem praw obywateli tych państw? Francja chce traktować gorzej niz Cyganów, pardon- romów, o których prawa w stylu Kalego się upomina?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816