Bez kategorii
Like

Wczoraj w Sopocie R.M. podjęła uchwałę upamiętniającą śp. Lecha Kaczyńskiego

05/04/2011
238 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Jutro t.j 06.kwietnia w parafii śp. Lecha Kaczyńskiego w Sopocie , odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Parze Prezydenckiej i innym ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 r

0


 

 

 

Wczoraj po południu na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Sopotu podjęto uchwałę „ W sprawie upamiętnienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.”Śp Lech Kaczyński był najwybitniejszym mieszkańcem Sopotu w jego historii. Z Sopotem, gdzie był min innymi wykładowcą na U.G związany był od końca lat 70 – tych. Ponieważ ostatnie kilkanaście lat Prezydent RP wraz z małżonką zamieszkiwał na terenie parafii, naturalną koleją rzeczy stała się inicjatywa przyjaciół , znajomych Rady Parafialnej, proboszcza parafii św. Bernarda Księdza Kanonika Dariusz Ławika oraz Rady i Władz Miasta upamiętnieniu tego faktu.

Dnia 06.04 o godz. 18:00 nastąpi odsłonięcie tablicy w kościele św. Bernarda w Sopocieupamiętniającej Parę Prezydencką i inne ofiary katastrofy. Mszę będzie celebrował arcybiskup Sławoj Głódź. Na 21 radnych, 20 radnych głosowało za uchwałą , jedna wstrzymała się od głosu.

W ubiegłym roku sopocki park nad morzem, koło kościoła augsburskiego został nazwany im Lecha i Marii Kaczyńskich.

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Andy 51

Maz , ojciec lubiacy isc pod prad

194 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758