Media Watch i recenzje
Like

Ważny tekst Aleksandra Ściosa

16/08/2015
630 Wyświetlenia
12 Komentarze
8 seconde czytania
Ważny tekst Aleksandra Ściosa

Nie ma w III RP polityków, którzy postulat antyniemieckości i antyrosyjskości uznaliby na jeden z fundamentów polskiej racji stanu. Nie znajdziemy również takich, którzy otwarcie deklarowaliby intencję zawiązania sojuszu militarnego ze Stanami Zjednoczonymi, za cenę rezygnacji z iluzorycznych gwarancji klubu dyskusyjnego pod nazwą NATO. Gdyby poszerzyć obszar szalonych pomysłów o zamysł osłabienia procesu integracji ze strukturami Unii Europejskiej oraz podważyć fundamenty antypolskiego ładu jałtańskiego, szybko okaże się, ze wizja zakreślona w drugiej części „Nudis Verbis – Terapia”, zostanie (w najlepszym wypadku) oceniona jako utopijna mrzonka, w najgorszym – jako wyraz nieodpowiedzialnego rewizjonizmu i  politycznego warcholstwa.

0


 

Wszystkim Czytelnikom “3obiegu” polecam tekst Aleksandra Ściosa. Całość tutaj: http://bezdekretu.blogspot.com/.

Maciej Rysiewicz

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Świetny tekst! Nic dodać nic ująć, Kawa na ławę! Pytanie ilu czytelników “3Obiegu” zechce się z nim zapoznać, a ilu z tych co go przeczytają zrozumie? – Zgodnie z “Trylematem Lema”:
  .
  1. Nikt nic nie czyta!
  2. Jeśli czyta, to nie rozumie!
  3. Jeśli czyta i rozumie, to zaraz zapomina!
  .
  Dotąd czytywałem tylko “3Obieg”, ale mimo permanentnego braku czasu zacznę także śledzić http://bezdekretu.blogspot.com/ pana Aleksandra Ściosa.
  Wielkie dzięki Panie Macieju za ten link.
  Dziękuję i pozdrawiam.
  Żurek Janusz

  0
 2. pablo3 pablo3

  faktycznie, Pan Scios, ma troche racji. ale, po pierwsze, jak slusznie zauwazyl, potrzeba silnego impulsu wewnetrznego. polskie spoleczenstwo jest w tym momencie bardziej niz bierne… po drugie, wydaje mi sie, ze to niekoniecznie USA, musza stac sie tym niekonwencjonalnym sojusznikiem. w aktualnej, globalnej rzeczywistosci, takie rozwiazanie zdaje sie byc mozliwe. w kazdym razie, czynnikiem mobilizacyjnym dla Ameryanow, moze stac sie rywalizacja z Chinami. nacisk chinski i potencjalne negocjacje polsko-chinskie, moga stac sie atutem. zreszta Chiny maja i dla Polski znaczne walory. tym bardziej, ze mamy wspolnego, rosyjskiego sasiada. a ktoz wie, czy USA nie szukaja wlasnie porozumienia, z Rosja i Niemcami. raczej fakty, wlasnie na to wskazuja. Pan Scios, tego nie analizuje. tak samo, jak zapomina, ze Mackiewicz, na ktorego sie powoluje, wysmiewa “egzotyczny” sojusz z USA…

  0
 3. Avatar gniew

  A ja dodam od siebie, tylko na podstawie tego wstępu: Nie ma w III RP polityków, którzy postulat antyniemieckości i antyrosyjskości uznaliby na jeden z fundamentów polskiej racji stanu.
  Ludzie… źle… nie tak !, czy trochę jeszcze myślicie…?, czy potraficie warzyć słowa…?.
  Nigdy nie było Polską racją stanu, bycie anty…. zapamiętajcie to sobie dobrze REDAKTORZY !!!, Polska nie jest i nie była anty-niemiecka, anty-rosyjska ani anty- przeciwko komukolwiek !!!. To są właśnie te chrześcijańskie zasady… że nie jest się anty, przeciwko drugiemu !, anty możemy być tylko przeciwko złu…. Natomiast musimy działać przeciwko przemocy tych państw skierowanej na różne sposoby przeciwko POLSCE i polakom – zamieszkałym na terenie niemiec, rosji jak i Polski. Nic nie zastąpi myślenia … zanim się powie lub napisze !.
  pozdrawiam gniew

  0
 4. Szanowny Gniewie!
  Fakt! Zagalopowałem się w swoim komentarzu. Przepraszam! Autorzy, czytelnicy i komentatorzy na “3 Obiegu” stanowią pewnego rodzaju elitę.Mówi o tym niska odwiedzalność portalu, co wbrew pozorom dobrze o nim świadczy. W życiu codziennym spotykam się niestety z tyloma przejawami bezmyślności, ślepej wiary w merdia i objawy kultu fałszywych autorytetów, że swoje frustracje niejako automatycznie przenoszę nieraz na swoje komentarze.
  Żurek Janusz

  0
 5. Dyskutując o stosunkach niemiecko-polsko-rosyjskich warto mieć na uwadze teorię cywilizacji znajdującego się od dziesiątków lat “na indeksie” F. Konecznego. Niemcy ze swoją bizantyńską cywilizacją, realizującą się szczególnie w sferze państwowo-administracyjnej, zwłaszcza po wchłonięciu przez Prusy zawsze były kłopotem dla Europy. Szczególnie Polska ze swoją cywilizacją łacińską tkwiąca jak obce ciało pomiędzy obcymi cywilizacyjnie silnymi państwami (o wielu łączących je cechach wspólnych) ma “przekichane”. Nawet sami Rosjanie (cywilizacja turańska) mówią o sobie: Poskrob z wierzchu Rosjanina, to spod spodu wyjdzie Tatar!”. I prędzej oba państwa podbije cywilizacja islamska niż zagości tam cywilizacja łacińska. Trzeba zawsze pamiętać, że jeśli jedni lub drudzy nas (i naszych przywódców) głaszczą i chwalą, to oznacza to tylko jedno: “Paś się dalej ładnie nasza owieczko, abyśmy w odpowiednim momencie mogli cię schrupać ze smakiem”.
  Żurek Janusz

  0
 6. Avatar gniew

  Ma Pan rację !, i tu występuje drobne ALE. Ale zapominamy o pierwiastku boskim…, i ciągle rozpatrujemy na wszystkie sposoby tylko co mogę zrobić ja, co morze zrobić mędrzec, rząd, klan itp. a nie myślimy o Panu Bogu który w końcu jest naszym szefem… . Skoro nie mamy dobrego ludzkiego rozwiązania problemów, a jesteśmy cywilizacją łacińską, to w końcu poprośmy szefa o pomoc !!!. To dzięki wierze trwamy w jedności 1000 lat, 1000 lat między wrogami. Wiara to nasza siła i zwycięstwo nad barbarzyństwem, czołgami, obozami śmierci, wynaradawianiem, odbieraniem siłą i w sposób długotrwały i pokrętny wiary (np. rozdział kościoła od państwa fundują nam najwięksi wrogowie Polski i Polaków mających szefa nad szefami Jezusa Chrystusa)
  Z jednej strony Niemcy ze swoją bizantyńską cywilizacją, z drugiej strony Rosjanie (cywilizacja turańska) a pomiędzy nimi Polska ze swoją cywilizacją łacińską tkwiąca jak obce ciało pomiędzy obcymi cywilizacyjnie silnymi państwami,, a jednak nas nie zjedli chociaż próbowali wielokrotnie !!!. I dzięki Bogu wszechmogącemu nas nie zjedzą, wytrwamy, przetrwamy, zwyciężymy z Bogiem i dzięki Niemu !!!. Bo tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem. Bóg Honor i Ojczyzna.
  pozdrawiam serdecznie gniew.

  0
 7. Avatar gniew

  Nie bądźmy jak żydzi. Pan Bóg przyszedł do żydów aby ich wyciągnąć z gówna moralnego w jakim tkwili, a oni Go odrzucili, zdradzili, i zabili… Uczmy się na błędzie żydów. Teraz Pan Bóg przychodzi do nas i prosi abyśmy Go nie odrzucali.Trwaliśmy z Nim i Jego Matką Królową Polski przez wieki. Polska nie może zdradzić !!!. Bo jeśli zdradzi, to nie zostanie po nas żaden ślad, i piekło nas pochłonie.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816