Bez kategorii
Like

Waszyngton przedstawił Teheranowi ultimatum

19/11/2011
358 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
no-cover

Władze USA złożyły Teheranowi ultimatum żądające od niego w terminie do wiosny 2012 roku demontażu irańskiego programu jądrowego,

0


Źródła : www.3rm.info/17611-vashington-predyavil-ultimatum-tegeranu.html

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/19/waszyngton-przedstawil-teheranowi-ultimatum/#more-15289

Data publikacji : 19.11.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Grożąc w przeciwnym wypadku zakończeniem powstrzymywania Izraela przed zmasowanym atakiem na terytorium Iranu do którego jest on już gotowy, donosi portal NEWSru Israel. Autorzy artykułu podkreślają, że do wiosny 2012 roku, kiedy jednostki wojskowe USA opuszczą terytorium Iraku, Izraelowi nie będzie potrzebne zezwolenie Waszyngtonu na przelot samolotów wojskowych przez iracką przestrzeń powietrzną w przelocie do Iranu. O poważnych zamiarach Izraela wykonania uderzenia na Iran w obecnym czasie pisze prasa tego kraju.

Dziennikarze zwrócili uwagę zwłaszcza na publikację amerykańskiej strony internetowej www.dailybeast.com utrzymujące, że przez ostatnie 10 lat w ciągu których Iran konstruował bombę atomową, Izrael wydał dziesiątki miliardów dolarów na stworzenie zaawansowanej technologicznie elektroniczno-cybernetycznej broni, która może być użyta przeciwko Iranowi i może dosłownie go „oślepić i ogłuszyć”.

Według twierdzeń www.dailybeast.com powołującej się na źródła w amerykańskich specsłużbach, w przypadku ataku na irańskie obiekty jądrowe, Izrael nie ograniczy się do uderzeń rakietowych i nalotów samolotowych ale usunie z systemu elektronicznego internet, sieci łączności komórkowej i inne elektroniczne rodzaje komunikacji. Oprócz tego w dyspozycji Izraela są technologie zdolne do „zabicia” częstotliwości używanych przez irańskie służby wojskowe i ratownicze.

Na stronie www.dailybeast.com przypomina się o zniszczeniu przez izraelskie lotnictwo syryjskiego obiektu jądrowego. Wtedy Izrael zdołał przechytrzyć syryjskie radary zmuszając je do pokazania, że na niebie syryjskim pojawiło się niespodziewanie tysiące samolotów.

W tym czasie szef Pentagonu, Leon Panetta powiedział, że atak Izraela na Iran w najlepszym wypadku powstrzyma irańskie prace nad programem jądrowym na dwa lata. Ponadto taki atak wywrze dotkliwy wpływ na gospodarkę światową. Według Panetty, który powinien dzisiaj spotkać się w Kanadzie z ministrem obrony Izraela Ehudem Barakiem, w obecnym czasie Waszyngton woli działać przy pomocy dyplomacji i sankci ekonomicznych.

Ehud Barak dzień wcześniej bardzo sceptycznie wyraził się o skuteczności antyirańskich sankcji. W jego opinii mogłyby one być skuteczne jeśliby były popierane przez cały świat, ale na razie Rosja, Chiny i Indie z różnych przyczyn nie są nimi zainteresowane. 17-go listopada b.r. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej przy ONZ potwierdziła jego obawy. Przygotowany przez tę organizację raport dotyczący tego, że Iran próbuje uzbroić się w broń jądrową został pod naciskiem Chin i Rosji skorygowany i pozbawiony wezwania z groźbą zastosowania środków karnych w stosunku do Teheranu.

W dokumencie podkreśla się zaledwie „głębokie i narastające zaniepokojenie” planami irańskich władz w dziedzinie rozwoju prac nad energią jądrową, pisze brytyjska gazeta „The Independent”.

Według jej danych możliwość pojawienia się ostrzejszej rezolucji bez poparcia Moskwy i Pekinu była rozważana ale taki wariant był odrzucony z powodu możliwości rozłamu w łonie „szóstki” (USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Chiny, Rosja) prowadzącej rozmowy z władzami irańskimi w sprawie kwestii jądrowej, który byłby na rękę Teheranowi.

Dzisiaj między innymi jest już wiadomo, że do projektu rezolucji „szóstki” dołączyło jeszcze 12 państw (Włochy, Japonia, Australia, Belgia, Bułgaria, Węgry, Kanada, Holandia, Portugalia, Singapur, Czechy, Szwecja), donosi RIA Novosti.

Autorzy dokumentu wzywają Teheran do otwarcia ekspertom agencji dostępu do obiektów jądrowych i nalegają na aktywizację współpracy pomiędzy Iranem i MAEA oraz do dyplomatycznych uregulowań kwestii jądrowej. Jeśli projekt rezolucji będzie przedłożony pod głosowanie to do jego przyjęcia będzie wystarczała zwykła większość państw biorących udział w głosowaniu. W Radzie jest 35 państw i w tym wypadku koniecznym jest żeby za rezolucją głosowało 18 państw-członków Rady.

Dr David Duke – Nie dla Wojny za Izrael z Iranem – Ocalmy Amerykę i Świat!

 

================

a tymczasem Iran przygotowuje się do wojny w obronie ostatnich resztek wolności zabranych nam przez globalnych lichwiarzy:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/iran-manewry-wojskowe-w-atmosferze-napiecia-wokol-,1,4911472,wiadomosc.html

Irańska armia przeprowadza w kraju 4-dniowe ćwiczenia wojskowe w celu sprawdzenia swej obronności – podała telewizja Press TV. Reuters zauważa, że odbywa się to w atmosferze napięć i zaniepokojenia wspólnoty międzynarodowej programem nuklearnym Iranu.

Według irańskiej telewizji państwowej, manewry rozpoczęły się w piątek i odbywają się na obszarze 800 tys. km kwadratowych na wschodzie kraju. Więcej szczegółów nie ujawniono.
Zarówno Izrael, jak i Stany Zjednoczone nie wykluczają militarnego ataku na Iran, jeśli inne środki zawiodą w powstrzymaniu tego kraju przed pracami nad kontrowersyjnym programem nuklearnym.
W czwartek irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei ostrzegł Izrael, USA i ich sojuszników przed atakami na zakłady jądrowe w Iranie. Zagroził, że irańskie siły wojskowe stanowczo odpowiedzą na każdy atak militarny.
Z opracowanego niedawno raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) wynika, że do 2010 roku Iran realizował różneprojekty i przeprowadzał eksperymenty mające na celu opracowaniegłowicy atomowej. Przyznano, że część z prowadzonych potajemnie prac, o które podejrzewa się Iran, mogła mieć cele pokojowe, a "inne są charakterystyczne dla broni nuklearnej".
W piątek Rada Gubernatorów MAEA przyjęła rezolucję wyrażającą "rosnące zaniepokojenie" pracami Iranu w dziedzinie nuklearnej, wzmagając międzynarodowy nacisk na Teheran po niedawnym raporcie Agencji. W rezolucji Rady zażądano od Teheranu niezwłocznego i pełnego wyjaśnienia wszystkich otwartych kwestii dotyczących jego programu nuklearnego. Zwykle mniej krytyczne wobec Iranu Chiny i Rosja tym razem współredagowały tekst rezolucji.
Teheran utrzymuje od kilku lat, że chce tylko produkować paliwo dla elektrowni atomowych.
=========
Na koniec przypominam czytelnikom, że Sadam Hussein nie miał broni chemicznej i USA zaatakowały jego kraj na podstawie fałszywych dokumentow, które mówiły, że był zagrożeniem dla "globalnej demokracji". Chyba historia się powtórzy jeszcze raz, tylko konflikt z Iranem będzie o wiele bardziej poważny i wywoła prawdopodobnie 3 wojnę. 
Co jeśli Iran w ogóle nie ma broni jądrowej?? i to jest tylko kolejna propaganda medialna?? USA, Izrael i Syjoniści Żydowscy chcą mieć tylko pretekst do kolejnego zamordyzmu i wprowadzenia totalnego globalizmu…
Jakim prawem inne kraje pseudo-demokratyczne mogą mieć broń jądrową a Iran nie? Przecież Iran jest azylem dla ludzi, którzy mają dojść lichwy i spekulantów finansowych. ….

PRECZ Z SOCJALIZMEM! PRECZ Z MARKSEM!

Inne zapisy autora:

0

Kryptonim Prawda

Bóg, Honor i Ojczyzna!

59 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758