Artykuły redakcyjne
Like

Warszawski bękart demokracji

03/10/2013
766 Wyświetlenia
16 Komentarze
4 minut czytania
Warszawski bękart demokracji

Platforma Obywatelska jest w stanie tolerować wyłącznie te mechanizmy, które służą jej do utrzymania się przy władzy za wszelką cenę

0


Okazuje się, że, wg Platformy Obywatelskiej, udział w referendum w Warszawie to jakieś wynaturzenie demokracji. A samo referendum to przecież żadne wybory.

 

Nie będę się spierał o nazewnictwo. Referendum może nie być, wg Partii Miłości, wyborami. Jeśli PO chce tak uważać, to ja takiej głupoty bronić nie będę.

 

Referendum jest trwałym elementem demokracji. Ale nie w Warszawie. Tu jest jej bękartem. Tu bojkot referendum jest lansowany i wspierany przez Premiera i Prezydenta RP. To kuriozum w skali światowej. I nie ma co owijać w bawełnę i nazwać rzecz po imieniu – lansowanie i wspieranie bojkotu jest bandycką akcją antysystemową w wykonaniu najwyższych urzędników w państwie, wspieraną przez równie antysystemową grupkę dyżurnych autorytetów, wyzutych z przyzwoitości. To normalność i moralność w polityce – w wersji made in PO.

 

Platforma panicznie boi się referendum w Warszawie. Seria spektakularnych klęsk, których ostatnio byliśmy świadkami, musiała bardzo mocno zaboleć pana Tuska. Realna perspektywa kolejnej, najbardziej poważnej, zmusiło go do szukania rozwiązań, które, za wszelką cenę, mają zatrzymać postępujący proces odsuwania Platformy od władzy. Wzywanie do bojkotu jedynie potwierdza, że PO chce władzy dla władzy a obywatele, szczególnie członkowie i wyborcy PO, mają bezwzględnie słuchać. Mają być bezmyślnym mięsem armatnim, służącym przecież nie obywatelom a spatologizowanej i aroganckiej władzy. Władzy, która boi się pójść na referendum z otwartą przyłbicą. Władzy tchórzy.

 

Dobra władza nie boi się społeczeństwa. Nie boi poddać się jego osądowi. Zła uczyni wszystko by władzy nie oddać. Dlatego dziś kartka wyborcza, wg Platformy, jest w Warszawie kawałkiem zużytego papieru toaletowego a każdy kto podpisał się pod wnioskiem o referendum jest dla Platformy mniej niż zerem, które należy wyrzucić do kosza. W tym PO ma wprawę. 750 tysięcy „zmielonych” podpisów poparcia dla JOW, zebranych przez PO przecież, dowodzi jaki jest prawdziwy stosunek tej partii nie tylko do obywateli ale przede wszystkim do mechanizmów demokracji. Dowodzi również, że Platforma Obywatelska jest w stanie tolerować wyłącznie te mechanizmy, które służą jej do utrzymania się przy władzy za wszelką cenę. Dlatego referendum w Warszawie jest dla PO bękartem demokracji.

 

Platforma Obywatelska, jej Premier i Prezydent, napluli obywatelom w twarz. Kolejny raz spotwarzyli wiele tysięcy ludzi. Tym razem tych,  którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum w Warszawie. To stały  mechanizm działania partii mającej w nazwie słowo „Obywatelska”, choć tak naprawdę ta partia to zorganizowana grupa politycznych bandytów, działających wspólnie i w porozumieniu, by za wszelką cenę bronić swojej władzy dla władzy.  Dla koryta, z którego można czerpać bez ograniczeń, nie bacząc na szkody, które wyrządza.

 

Warszawiacy nie są i nie będą bękartami demokracji. Warszawiacy to Duma, Odwaga i Prawda a nie bezmyślna masa, działająca na rozkaz, dająca sobie pluć w twarz. Kto tego nie rozumie srogo się zawiedzie.

Inne zapisy autora:

0

Wojciech Oniszek
Wojciech Oniszek

Zasadniczo pobieżnie.

204 publikacje
40 komentarze
 

 1. Avatar kanton

  PO dbając o słupki w sondażach zapomniała o zadbaniu o prawdę na ulicach Warszawy.
  I teraz wyłazi nędza umysłowa pijarowców PO. Nie zdiwiłbym się że ni z tego czy owego, w dniu
  referendum, np zabrakie prądu na ulicach warszawskich, czy też zacznie się remont torów tramwajowych w Sródmieściu.
  Zupełnie jak w ustawkach kibiców. Wszystkie chwyty dozwolone.

  0
  • …”What next for Lisbon Treaty?Any referendum on EU iseuss to be put to the Irish people before the end of 2010 1 – 5No referendum on EU iseuss to be put to the Irish people before 2010 3 – 1Must be a complete replica to the Lisbon Treaty which took place in 2008.”

   0
 2. Avatar Maciej Rysiewicz

  Drogi Wojtku, chciałbym Ci prezypomnieć, że na Donalda Tuska z Sopotu w ostatnich wyborach parlamentarnych głosowało 361 tysięcy warszawiaków, a w poprzednich wyborach nawet 560 tysięcy. Dla porównanie, na Jarosława Kaczyńskiego z Warszawy ok. 160 tysięcy osób. Jesli masz zatem jakieś nadzieje na utrącenie HGW, to chyba trzeba je miedzy bajki włożyć!

  0
 3. Autor pewnie nie zdaje sobie sprawy, że swoim tekstem ZWIĘKSZA szanse HGW na pozostanie na stanowisku.

  0
 4. Drogi Maćku, chciałbym zauważyć, że wszystko się zmienia. Gdyby tak nie było to nie zebrano by wielu tysięcy podpisów referendalnych, prawda? Czas PO się kończy. To widać. A pieniackie reakcje na referendum i antysystemowe działania najwyższych urzędników państwa są przecież żywym dowodem 🙂 Obejrzałem wczoraj Pietrzaka i Nehrebecką. I Tobie polecam dla zapoznania się z duractwem pani radnej z PO 🙂

  0
 5. Orban w Budapeszcie tez nie wygral. Warszawa i Gdansk, to ostoje naszej dzisiejszej wladzy. w ogole wielkie miasta i beneficjenci naszej wladzy, a takze towarzyszacej temu rewolucji obyczajowej. w Warszawie lepiej zostawic sprawe demokracji ulicy. predzej czy pozniej nawet slepy zrozumie, ze jest prowadzony w slepa uliczke… a szczegolnie wtedy, gdy mocno uderzy w mur.

  0
 6. Warszawa od lat ma preferencje lewicowe ale w tym przypadku może to być pomocne przy odwołaniu HGW.

  0
 7. z tego co pamietam, to ostatnio lewica, platforma i ogolnie grupa trzymajaca wladze, dogadala sie odnosnie wystawienia wspolnego kandydata do senatu, niejakiego Bermana, ktory zdolal pokonac nawet tak znakomita i czysta postac, jak Pan Romaszewski. coz wiecej dodac? HGW tez nie wygrala bez poparcia tejze “elitki”. dlatego nie ma sie co ludzic, ze i teraz bedzie inaczej. pieniadz robi swoje. kto kontroluje rozdawnictwo dobr wyzszych, ten ma wladze. a wiadomo przeciez dobrze, kto tymi “dobrami wyzszymi” rozporzadza… aktualnie swiat Zachodni, w tym takze Polacy, stali sie niewolnikami pieniadza, nasza cywilizacja jest w regresie. Polakow dotknelo to w rownym stopniu, a moze i wyzszym. dlatego nie ma co liczyc na cuda. deprawacja obywateli i regres kulturalny. to aktualnie jest blokada zmian wewnatrzsystemowych w Polsce. nie zauwazylem przynajmniej objawow, aby cos w tej materii w najblizszym czasie mialo ulec zmianie… niestety.

  0
 8. Avatar zjanusz

  Czy ksieza w Warszawie strasza grzechem za nie pojscie jak zwykle?
  Zurek Janusz

  0
 9. dodam jeszcze tylko jedno. “Wasze ulice, nasze kamienice”. tyle lat minelo, a to haslo wciaz nie stracilo na znaczeniu. HGW i Berman sa tego najlepszym dowodem.

  0
  • that Labour will agree to a referendum on Scottish inecedndenpe in 2010. Sister to Brown’s election co-ordinator Douglas Alexander, she is as close to Brown as you can get, and the PM will have sactioned this change of policy.The report says that labour sources had no comment. Not surprising as this is the last thing Brown wants to come out before the general election.

   0
 10. A czy wyniki znowu obliczą najlepsze na świecie radziec… pardon, rosyjskie serwery jak w ostatnich wyborach, bo PKW już była w Rosji na “szkoleniu” kilka miesięcy temu?
  Żurek Janusz

  0
 11. Sun Tzu o niszczeniu Polski

  Instrukcje i nauki mistrza Sun Tzu sprzed 2500 lat. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/08/sun-tzu.jpeg

  1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce i owoce pracy. Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia. Odbierajcie im radość, indywidualność, wartość i celowość ich pracy.

  sun-tzu2. Ośmieszajcie jego bogów, wiarę, szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych. Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność. Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków. Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród.

  3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa.

  4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie.

  5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym. Wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/młodszego pokolenia, uczcie powtarzać „za moich czasów”, „a co ty możesz wiedzieć”, „ty się na niczym nie znasz”.

  6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów. Wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary, wprowadźcie opłaty, znaki, pieczęcie, poświadczenia i wszelkich ekspertów, by opóźniać inicjatywy, decyzje i działania ludzi; powtarzajcie, że to dla ich dobra, bezpieczeństwa i po to, by wszystko odbywało się uczciwie i rzetelnie.

  7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów. Podżegajcie do nienawiści. Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie – podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich grup. Jednocześnie – obiecując prawa mniejszościom – nie nadawajcie ich. To podsyci konflikty, wzajemne oskarżenia i niechęć.

  8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu.

  9. Nie szczędźcie też:
  – zwodniczych obietnic,
  – ofert pieniędzy – rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie – tyle, by zyskać wiarygodność,
  – pochlebstw i fałszywych pochwał,
  – przekupnych podarków, lecz wbrew pozorom mało wartościowych. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stokrotnie.

  10. Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika. Odbierzcie broń, umiejętność samoobrony i sztuk walki – wmawiając, że ich ochronicie. Jeśli dowódca jest zawzięty i skłonny do gniewu, obrażajcie go i doprowadźcie do wściekłości, aż zirytowany i zmieszany ruszy na was bez planu i lekkomyślnie.

  Autor: Sun Tsu
  Fragment książki „Sztuka wojny”

  O AUTORZE

  Sun Tzu żył w Chinach w królestwie Wu ok. V w. p.n.e. Był wybitnym generałem, a także jednym z największych myślicieli Dalekiego Wschodu. Przede wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa.

  Pierwsze informacje o „Sztuce wojny” dotarły do Europy krótko przed wybuchem Rewolucji Francuskiej, w postaci streszczenia przetłumaczonego przez francuskiego jezuitę, ojca J. J. M. Amiot. W późniejszych czasach, aż po dziś dzień „Sztuka wojny” doczekała się wielu przekładów, w tym również w odniesieniu do nowoczesnych praktyk konkurencyjnych, ekonomii, zarządzania… W różnych tłumaczeniach Sun Tzu pojawia się jako Sun Wu oraz Sun Tzi.

  W Stanach Zjednoczonych „Sztuka wojny” była już szeroko znana w latach 1970, dziś również wykłada się jej zasady na amerykańskich uczelniach wojskowych. Doczekała się odniesienia w stosunku do biznesu, sportu, dyplomacji i życia osobistego. Sun Tzu jest dziś chyba najczęściej cytowaną chińską osobistością na świecie.
  ( http: //wolnemedia.net/polityka/instrukcja-jak-zniewolic-i-upokorzyc-narody/ )
  suntzu en pañales http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/08/suntzu-en-pa%C3%B1ales.jpeg

  matirani
  Ps. O! Nareszcie dotarliśmy do źródła i pierwowzoru protokołów „mędrców syjonu”! Sun Tzu opisał zarówno najefektywniejszą sztuke walki z wrogiem jak i sztuke bronienia się przed wrogiem stosującym jego techniki. To wszystko tam jest. Wszystko zaczyna się od najbardziej przerażającego:

  TAK JESTEM POLAKIEM I SIĘ TEGO NIE WSTYDZĘ.
  MOŻE JESTEM BIEDNY, NIE MAM MILIARDA TYTUŁÓW
  ALE JESTEM POLAKIEM I Z SAMEGO TEGO FAKTU
  JESTEM NIEZMIERNIE WPROST DUMNY.

  NIE BOJĘ SIĘ TAKŻE POMÓC INNEMU
  POLAKOWI W POTRZEBIE

  Tu leży problem. Strach w pójściu wbrew nawoływaniu hien
  „bądź taki jak my, bądź zły, bądź yahwisynem”. – „Pamiętaj o końcu” – tak mówili Templariusze… Wojna o historię trwa. Trwa wojna ras.
  Podszywanie się pod Ariów – Słowian trwa od wieków i trwa cały czas.
  Oni wiedzą – co będzie „na końcu”….. I dlatego chcą być ludem żyjącym w Królestwie Niebieskim. Czyli w Polsce. „A zwycięzcy i temu, co czynów mych strzeże do końca, dam władzę nad poganami, a rózgą żelazną będzie ich pasł: jak naczynie gliniane będą rozbici – jak i Ja to wziąłem od mojego Ojca – i dam mu gwiazdę poranną.” Wiedzą to ze znalezionych w starożytnym Israelu dokumentów – spisanych przez Salomona, Mojżesza.

  U nas tylko Strażnicy Słowiańskiej Wiary przechowali tę wiedzę.
  Mówią nam o tym w szyfrach.”

  (http: //4gramm.blogspot.de/2013/04/perun-zwany-dzeusem.html)

  0
  • If it doesn’t change the cnitsotuion/lisbon treaty then there is no need to force the Irish to vote again, until they get it right, and the treaty/constitution should now be binned. Somehow I don’t expect the self serving politicians to see it that way, after all they are the ones who benefit from this, not us the plebs.

   0
 12. Avatar rusofob

  jebana pierdolona skurwysyńska sowiecka dziwka po……

  0
 13. ARMAGEDDON HGW !!! Bitwa Warszawska !!! CUD NAD WISŁĄ !!!

  Zbliża się referendum w Warszawie. Jednak trzeba być CHOLERNIE NAIWNYM, żeby sądzić, iż decydują się na nim losy jakiejś żałosnej kreatury !!! . Tu nie chodzi o żadną bufetową !!! . To jest ogromne POLE BITWY, na którym być może zadecydują się losy POLSKI i to na DZIESIĘCIOLECIA !!! . Plemielu ogłaszając bojkot referendum postawił […]

  Zbliża się referendum w Warszawie. Jednak trzeba być CHOLERNIE NAIWNYM, żeby sądzić, iż decydują się na nim losy jakiejś żałosnej kreatury !!!

  Tu nie chodzi o żadną bufetową !!!

  To jest ogromne POLE BITWY, na którym być może zadecydują się losy POLSKI i to na DZIESIĘCIOLECIA !!!

  Plemielu ogłaszając bojkot referendum postawił wszystko na jedną kartę i postanowił zrobić PLEBISCYT. Jeżeli uda się obronić bufet, to odniesie wielkie zwycięstwo, które wzmocni jego pozycję “ostatniej instancji” oraz skonsoliduje szeregi peło przed przyszłorocznymi ważnymi wyborami lokalnymi oraz do PE.

  Jeżeli jednak poniesie porażkę, to cała ta śmieszna “partia zdrajców” pójdzie w rozsypkę !!! Nikt już nad tym GÓWNEM nie zapanuje !!!

  Mamy NIEPOWTARZALNĄ OKAZJĘ pozbyć się z polskiej polityki tego ŚMIERDZĄCEGO GÓWNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wzywam WSZYSTKIE ŚRODOWISKA: anty-unijne, wolnorynkowe, narodowe, konserwatywne i religijne: POWSTAŃCIE Z KOLAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo to WY jesteście PANAMI TEJ ZIEMI !!!!!!!!!!!!!!!

  Dosyć upokarzania, niszczenia naszej kultury, niszczenia WIELKIEGO NARODU !!!!!!!

  POGONIĆ TE CHOLERNE ŚCIERWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zróbmy im BITWĘ WARSZAWSKĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Niech to referendum będzie CUDEM NAD WISŁĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ani jedna osoba podzielająca nasze poglądy nie może zostać obojętna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Piszmy o znaczeniu tego referendum na wszystkich forach !!!! Wzywajmy wszystkie organizacje patriotyczne i wolnorynkowe: WYCZYŚCIMY STAJNIĘ AUGIASZA !!! A Warszawa będzie WIELKIM POCZĄTKIEM !!!!!

  Rozpoczynamy więc operację “ARMAGEDDON HGW” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816