Bez kategorii
Like

WARSZAWA – EURO 2012: WSPOLNY, POLSKO-ROSYJSKI HOLD BOHATEROM II WOJNY SWIATOWEJ

12/06/2012
390 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Wśród zebranych cały czas czaili się i dokonywali obserwacji uczestniczącej członkowie stowarzyszenia “Nigdy Więcej”, tropiącego przejawy “rasizmu”, “antysemityzmu”, “homofobii” i innych “religii masońskich” na terenie całego naszego kraju…

0


Opublikowane w dniu 11 cze 2012 przez użytkownika

W dniu 11 czerwca 2012 roku w Warszawie, w przeddzień meczu Polska-Rosja, odbywającego się w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej, grupa polskich i rosyjskich kibiców oraz przedstawiciele różnych organizacji, złożyli wspólnie hołd bohaterom poległym w czasie II wojny światowej.
Najpierw przy pomniku znajdującym się na terenie Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, poświęconym żołnierzom Armii Czerwonej poległym na terenie Polski, w czasie ostatniej wojny światowej, krótkie przemówienia wygłosili: przedstawiciel kibiców polskich oraz przewodniczący grupy kibiców rosyjskich i kapelan sportu polskiego ksiądz Mirosław Mikulski, który wraz z zebranymi odmówił wspólną modlitwę.
Na filmie widzimy na początku wypowiedzi dla rosyjskich i polskich mediów udzielane przez pana Sławomira Andrzeja Zakrzewskiego z Ruchu Suwerenność Narodu Polskiego.
Widzimy też wypowiedź dla rosyjskiej telewizji pana Witalisa Słonińskiego, z organizacji Związek Słowiański.
Po przybyciu kibiców rosyjskich, krótkich przemówieniach, złożeniu wieńców i szalików od kibiców polskich i rosyjskich pod pomnikiem, do nagrywania wywiadów z kibicami rosyjskimi i polskimi ruszyły polskie media, które z początku rejestrowały to wydarzenie z oddalenia.
Wśród zebranych cały czas czaili się i dokonywali obserwacji uczestniczącej członkowie stowarzyszenia "Nigdy Więcej", tropiącego przejawy "rasizmu", "antysemityzmu", "homofobii" i innych "religii masońskich" na terenie całego naszego kraju (co ciekawe organizacja ta jest jednym z partnerów organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej: UEFA, pomagającym w szerzeniu poprawności politycznej wśród kibiców ).
Po uroczystościach przy pomniku czczącym poległych żołnierzy Armii Radzieckiej, zebrani przejechali do centrum Warszawy, gdzie podobny hołd oddano przy pomniku Powstania Warszawskiego 1944.
Na wstępie przedstawiciel polskich kibiców wyjaśnił rosyjskim kolegom znaczenie tego pomnika.
Następnie głos zabrał kapelan sportowców polskich ksiądz Mirosław Mikulski, który bardzo pozytywnie ocenił tą wspólną polsko-rosyjską inicjatywę oddania hołdu poległym w czasie II wojnie światowej.
Potem nastąpiło wspólne złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem oraz złożono szaliki kibiców polskich i rosyjskich.
Także pod tym pomnikiem większość mediów rejestrowała wydarzenie z oddalenia (czyżby czyhano jedynie na ewentualne mordobicie lub skandal?).
Na zakończenie ksiądz Mikulski odmówił modlitwę za poległych w czasie Powstania Warszawskiego.
W zakończeniu filmu Sławomir Andrzej Zakrzewskiprzedstawia postać księdza Mirosława Mikulskiego.
Krótki fragment tych uroczystości pokazała telewizja rosyjska w kanale pierwszym, gdzie umieszczono film dotyczący aktualnych wydarzeń na EURO 2012 (w końcówce filmu są kadry spod pomników).
Adres strony internetowej telewizji rosyjskiej – 1TV.ru z artykułem i filmem jest następujący:

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Eugeniusz Sendecki

Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

123 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758