Globalnie i Lokalnie
Like

Wakacje z All Inclusive – dlaczego nie zawsze warto?

29/12/2014
425 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Wakacje z All Inclusive – dlaczego nie zawsze warto?

All inclusive jest dziś najpopularniejszą opcją wyjazdową wśród ofert biur podróży. I nic dziwnego –nie musimy się o nic martwić, wszystko mamy na miejscu, a my możemy skupić się na relaksie. Ale nie zawsze i nie dla każdego będzie to najlepszy wybór. Dlaczego?

0


Wakacje typu All inclusive są dobrym rozwiązaniem dla osób, które preferują bierny wypoczynek. Jeśli więc sączenie drinka na plaży jest dla Ciebie najlepszą formą odpoczynku – warto skorzystać z tej właśnie oferty. Natomiast jeśli zależy Ci na zwiedzaniu, niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Biura podróży w ramach All inclusive co prawda proponują nam dodatkowe, płatne wycieczki, ale zwykle są to najbardziej popularne miejsca. Nie mamy więc szans zobaczyć innych zabytków niż te zaplanowane na krótką, zwykle jednodniową wycieczkę. W dodatku jesteśmy uzależnieni od grupy, która często jak najszybciej chce wrócić do hotelu, by np. nie ominąć ulubionego posiłku. Na każdy zabytek poświęcamy tyle czasu, ile nam wyznaczono, niezależnie od tego czy wolelibyśmy przyjrzeć mu się dłużej, czy też kompletnie nas nie interesuje i możemy go ominąć. Jeśli więc to zwiedzanie jest naszym priorytetem, warto zdecydować się na przykład na wycieczkę objazdową, której głównym celem jest właśnie zobaczenie jak największej ilości zabytków i pięknych zakątków kraju. Osoby, które mają taki sam cel jak nasz będą o wiele bardziej wyrozumiałe, gdy będziemy chcieli dowiedzieć się od przewodnika czegoś więcej lub spędzimy dwie minuty dłużej na kontemplacji zabytkowego budynku lub zapierającego dech w piersiach widoku. A wieczorem chętnie podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Takie propozycje wyjazdowe, jak na przykład  objazdowe wakacje z Biurem Podróży ITAKA są więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych inną kulturą i ciekawymi miejscami podróżników.

Kolejnym powodem, dla którego nie zawsze warto decydować się na All inclusive, jest brak kontaktu z  lokalnymi mieszkańcami, ich zwyczajami i kulturą. Jeśli więc interesuje Cię prawdziwe życie tubylców, chcesz poznać ich zwyczaje i tryb życia, nie decyduj się na wczasy, które spędzisz w hotelu, a jedynymi rdzennymi mieszkańcami, z którymi będziesz miał styczność, będzie obsługa hotelowa. Jeśli chcesz zobaczyć, jak naprawdę żyją ludzie w kraju, do którego się udajesz, musisz wyjść na miasto, poza obszar przeznaczony dla gości hotelowych. Ponieważ jednak nie zawsze takie eskapady mogą być dla nas bezpieczne, warto udać się na nie większą grupą, wraz z przewodnikiem znającym język. Takie wycieczki pozwolą nam także poznać lokalną kuchnię i zwyczaje – stołując się w hotelach często stykamy się z „zeuropeizowaną” wersją lokalnych dań, a jedząc na mieście możemy posmakować tego, co naprawdę jedzą miejscowi.

Na to, czy lepiej zdecydować się na All inclusive, czy też wycieczkę objazdową, duży wpływ ma także miejsce, do którego się udajemy. Są kraje typowo turystyczne, gdzie większość wyjeżdża po to, by odpocząć – jak na przykład Bułgaria, Turcja czy Egipt, gdzie ze względu na sytuację polityczną na wycieczki fakultatywne decydują się nieliczni. Są jednak takie, gdzie wyjeżdża się przede wszystkim zwiedzać: jak bogata w zabytki Grecja, w której odpoczynek All inclusive wydaje się wręcz marnotrawstwem przy ilości zabytków dostępnych „od ręki”, Hiszpania czy Portugalia.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

314 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816