Artykuły redakcyjne
Like

W tajemnicy odznaczono szefa Biedronki

11/10/2015
391 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
W tajemnicy odznaczono szefa Biedronki

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało w tajemnicy, pomimo protestów i fali oburzenia, Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP Pedro Pereirze da Silvie – dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins i szefowi Biedronki. Jak dowiedział się portal TVP.info uroczystość miała „charakter kameralny i prywatny”. Pierwszy termin przyznania orderu zaplanowany był na 29 lipca. Wydarzenie zostało jednak „zawieszone” z powodu protestów, które pojawiły się w mediach. „Przed dziesięciu laty inspekcja pracy po naszych skargach przeprowadziła kontrolę. W żadnym sklepie, podkreślę to, w żadnym nie było choćby jednego wózka elektrycznego. Tony towarów były pchane i ręcznie wyładowywane przez zatrudnione tam kobiety. Za tę oszczędność odpowiedzialny jest Pedro Pereira da Silva” – mówiła kilka miesięcy temu mec. Obara, której kancelaria jako pierwsza zaczęła skarżyć dyskont za łamanie praw pracowniczych. Nie był to jedyny głos oburzenia.

0


Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi – Biedronka wystosowało list do ministra spraw zagranicznych. „Nasze oburzenie wynika z faktu, że postanowił Pan przyznać order człowiekowi, którego „wybitnym wkładem we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami” jest przede wszystkim planowy i realizowany metodami przestępczymi wyzysk tysięcy Polek i Polaków zatrudnionych w zarządzanej przez tego osobnika sieci handlowej Biedronka. To za rządów tego człowieka planowo, metodami przestępczymi Biedronka pozbawiła tysiące pracowników wynagrodzeń za pracę w kwocie około 125 mln zł” – piszą w liście do Schetyny. Grzegorz Schetyma nazwał falę oburzenia „burzą w szklance wody”.

Przypomnijmy. Kawalerski Order Zasług jest nadawany cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami.

Jak dowiedział się portal TVP.info MSZ nie ujawniło, kiedy dokładnie de Silva odebrał odznaczenie. Nie wiadomo również kto i gdzie je wręczył. Nieznana jest również treść uzasadnienia.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816