HYDE PARK
Like

W Sejmie – Krzyż pozostał bo zwyciężył

29/10/2015
621 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
W Sejmie – Krzyż pozostał bo zwyciężył

Jazgot palikociarni i żądania usunięcia Krzyża z Sejmu były bezpodstawne. W Sejmie w identycznym miejscu nad drugimi drzwiami i równie widoczny znajduje się symbol ateizmu. Moglibyśmy żądać zawieszenia w tym miejscu choćby portretu Premiera lub Prezydenta.

0


 

Ludzkość posługuje się symbolami od swojego zarania.Można je znaleźć nawet w jaskiniach. Ludzie którym symbole przeszkadzają, są na poziomie intelektualnym człowiek przed jaskiniowego.

Krzyż przez wieki był symbolem dążeń narodowych i walki ze złem spadającym na Polskę, zachowując ciągle swój religijny  charakter . I tak jest do dzisiaj.

W tak laickim kraju jak Gerat Britain posiedzenie parlamentu zaczyna się od modlitwy . Zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu: – Krzyż jest nie tylko symbolem religijnym, ale zwiastuje to, co najlepsze w Europie: etykę chrześcijańską.

Dla Polaków Krzyż symbolizuje coś więcej – walkę o wolną Polskę.

 

 

Włochy wygrały przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, który rozpatrywał ich odwołanie od poprzedniego orzeczenia Trybunału, sprzeciwiającego się obecności krzyży w szkołach. Trybunał w uzasadnieniu podkreślił, że krzyż jest “symbolem zasadniczo biernym” i nie ma wpływu na uczniów. Wielka Izba Trybunału 15 głosami za i przy 2 głosach sprzeciwu ostatecznie uznała, że wieszanie krzyży w szkołach nie stanowi naruszenia prawa do wolności ani nie jest elementem “indoktrynacji”.

Ta informacja jest w zasadzie “dla porządku”, ponieważ krzykliwa hałastra straszy skargą do Strassburga.Niejako również dla porządku dopowiemże wykluczenie Krzyza z widoku publicznego przyczyni się automatycznie do zajęcia się przez pana Arlukowicza conajmniej 30 milionami wykluczonych chrześcijan. Ciekawe jak sobie z nami poradzi jeśli jednego dnia przyjdziemy do jego ministerstwa?

Pretensje ateistów są bezprzedmiotowe, bowiem w Sejmie jest na widoku publicznym ich symbol.

Ateiści ,przeciwnicy Kryża, prefidnie pokazują tylko jedne drzwi wejściowe. A jaka jest prawda ?

Każdy widzi. Nad drugimi drzwiami jest symbol ATEISTÓW- pustka ! Taka sama jak w ich sercach i umysłach.

Ciekaw jestem jak teraz gdy ich już w Sejmie  nie ma należy postąpić z ich symbolem.

Sprawa jest prosta. Raził ich widok krzyża? Mogli sobie patrzeć na drzwi lewe i lewymi drzwiami wchodzić i wychodzić tak jak na lewactwo przystało. Prawe drzwi są dla ludzi prawych.

Swego czasu w sprawie krzyża normalnie wypowiadał się PSL. -” Niech sobie składają , natomiast ten krzyż tam pozostanie. I tutaj żaden Palikot ani jego Ruch nic nie zrobią w tym zakresie, by go zdjąć, bo gdyby tylko próbowali zdejmować, nie wiem, fizycznie, to prędzej by zdjęli Palikota niż ten krzyż –

Nie trzeba było zbyt długo czekać a ” słowo stało się faktem” . Palikota nie ma- Krzyż jest i będzie.

– Żaden marszałek własnym zarządzeniem nie może podjąć decyzji o zdjęciu krzyża. Marszałek czuwa na straży oczywiście godności, porządku w Sejmie. Ten krzyż nie zakłóca porządku w Sejmie, a jeżeli kogoś opętał szatan, mam nadzieję, że kiedyś to zrozumie i przejdzie czy wejdzie na prawdziwą ścieżkę” – oświadczył Kłopotek

Facet z PSL- nie cyganił tylko mówił wprost i do tego mądrze.

PS. Przypominam że swego czasu niejaki Hofman z PiS-u raczył wywnętrzyć się niezbyt szczęśliwie na temat “afery krzyżowej” . Jak skończył wiadomo.

Dzisiaj raz jeszcze przypomnę PiS- owcom aby nie byli baranami i nie zwracali się do Krzyża tylko wtedy kiedy trwoga. Przestrzegam aby nie wpadli w zwycięską euforię bo ich sukces wymodlili ludzie pod Krzyżem.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816