Bez kategorii
Like

W pożarze stracili dorobek całego życia – Apelują o pomoc !

14/03/2012
415 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Państwo Kosielscy kilka dni temu, podczas pożaru mieszkania stracili dorobek całego życia.Spaliło im się mieszkanie na ul.Cienistej 1 w Tychach. Zwracamy się z prośbą o wsparcie szlachetnej inicjatywy niesienia pomocy.

0


 

10 – letnia Laura, jej mama Aneta i Artur potrzebują naszego ważnego poczucia Solidarności z nimi, poczucia, że nie są sami, że świat się nie skończył.Potrzebują nadziei, którą my im możemy dać…Pokażmy Solidarność naszego narodu, udowodnijmy im, że są dla nas ważni aby nie stracili nadziei i wiary nie tylko w Boga, ale też w nas ludzi.

 

Czas ucieka nam przez palce, lecz doskonale wiemy, że o wiele szybciej niż cenny czas, ogień zabierał im wszystko, co mieli… Po wielkim ogniu w ich mieszkaniu została wyrwa w ich sercach, strach, poczucie pustki i bezradności .Nie pozwólmy by stracili wiarę w ludzi! 
 

Szanowni Państwo,

Dla każdego z nas, Dom, jest wartością nie do przecenienia.Ten Dom, który składa się z miłości, ciepła, wartości i uczuć, którym obdarzają się domownicy, jak i dom – zbudowany z cegieł, drewna. Każdy z nas o nim marzy, i dla każdego ma on najwyższą wartość. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas wiele by zrobił by tylko taki dom zbudować, nie tylko z cegły, ale i z miłości, która by go wypełniała.

U progu ciężkiej drogi zapewnienia sobie i swojej ukochanej córeczce Laurze bezpieczeństwa i bytu, rodzice, Aneta i Artur Kosielscy, doznali ciężkiego, losowego doświadczenia. Byli już na dobrej drodze – oboje niedawno rozpoczęli pracę, by zapewnić materialny byt rodzinie. Kiedy wydawało się, że wszystko ma się ku lepszemu, mieszkanie rodziny Kosielskich zostało strawione przez pożar.

Państwo Kosielscy  kilka dni temu, podczas pożaru mieszkania stracili dorobek całego życia. Czasem jest tak w życiu, że ma się prawie wszystko, człowiek pracuje dzień i noc by było dobrze. Wystarczy jedna chwila by stracić dorobek całego swojego życia. Aneta, Artur i ich 10 – letnia córka  Laura ten dorobek stracili. Kilka dni temu spaliło im się  mieszkanie na ul. Cienistej 1 w Tychach . 

 
 
Rodzina Kosielskich prowadziła normalne życie: mieli mieszkanie, pracę, byli zdrowi. W jednej chwili utracili dorobek życia. W jednej chwili ich mieszkanie stanęło w płomieniach. Ciepło domowego ogniska…to dla każdego z nas podstawa funkcjonowania. Będąc w pracy, podróży czekamy, kiedy wrócimy do ciepłego, naszego mieszkania. Oni go już nie mają… Na nich czekają tylko zgliszcza…Wisienką na tym wątpliwym torcie jest fakt braku ubezpieczenia mieszkania, a więc brak środków na remont. 
 
Wyobraźcie sobie, co czuje Laura córka Państwa Kosielskich, gdy wszystkie dzieci radosne wracają po szkole do domu na ciepły obiad…Na nią nie czeka obiad, ani ciepłe łóżko. Nie posiadają dosłownie nic.
 
Dziś potrzebują nie tylko pieniędzy ale i rzeczy materialnych. Przyjmą koce, pościel, ręczniki, kołdry, poduszki, meble, kanapy stół, czyli wszystko, to, co stracili…Może posiadacie Państwo takie nadliczbowe rzeczy,  talerze, czy koc, może chcielibyście pomóc Laurze i jej rodzicom, odbudować ich świat na nowo.
 
Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy niesienia pomocy Państwu Kosielskim. Apeluję więc do wszystkich, którym bliski jest los tych Państwa. Stańmy wszyscy razem w jednym szeregu i wspólnie pomóżmy zbudować im nowy dom ten który stracili w jednej chwili. Z Państwa pomocą będzie to możliwe.
 
 
Chcielibyśmy również zwrócić się do fachowców, czy firm remontowych. Rodzice, jako że od niedawna pracują, nie mogą otrzymać dłuższego urlopu by sami mogli remontować swoje mieszkanie. Obok pomocy materialnej równie ważna jest pomoc fizyczna, o którą również apelujemy.
 
Mechanizm akcji jest bardzo prosty. Aby oddać przedmiot potrzebującej rodzinie prosimy o pilny kontakt: Artur Kosielski ul. Cienista 1/24  43-100 Tychy Tel. 517359987. Szkoła podstawowa nr 17 w Tychach przy ul. Begonii 5 prowadzi zbiórkę rzeczy dla rodziny. Można tam również przekazać dary.
 
Koleżanki i Koledzy z miasta Tychy:
Renata Szot
Krzysztof Kozberuk
Gruźla Mateusz

Inne zapisy autora:

0

Mateusz Gruźla
Mateusz Gruźla

"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."„I call myself a Peaceful Warrior…because the real battles we fight are on the inside.”„Pan Bóg nie lubi tchórzy!”

130 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758