HYDE PARK
Like

W Polsce łapówki odpisywane od podatku?

24/06/2013
475 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
W Polsce łapówki odpisywane od podatku?

Czyżby się Vincent u Bilderbergów wygadał? Może i tak, po kielichu wszystko możliwe. No bo z jakiego innego powodu , ni z gruszki ni z pietruszki  każą Polsce zwalczać przekupstwo i zabraniają łapówki odpisywać od podatku? Odpisywano ? Grupa Robocza d/s Przekupstwa, Organizacji do Ekonomicznej Współpracy i Rozwoju wycelowała swe armaty na Portugalię i Polskę chyba nie dlatego że właśnie doszli do literki “P-e”. Coś musi być na rzeczy. W raporcie ujawnionym w czwartek niemal policzkują oba kraje za nieudolność w zwalczaniu korupcji. To małpia złośliwość w stosunku do Polski bowiem u nas korupcji nie ma i dlatego już nie raz przymierzano się do likwidacji CBA. Portugalię może karcą i słusznie. Tam nie doszło do wykrycia winnych i ukarania w […]

0


Czyżby się Vincent u Bilderbergów wygadał? Może i tak, po kielichu wszystko możliwe. No bo z jakiego innego powodu , ni z gruszki ni z pietruszki  każą Polsce zwalczać przekupstwo i zabraniają łapówki odpisywać od podatku? Odpisywano ?

Grupa Robocza d/s Przekupstwa, Organizacji do Ekonomicznej Współpracy i Rozwoju wycelowała swe armaty na Portugalię i Polskę chyba nie dlatego że właśnie doszli do literki “P-e”. Coś musi być na rzeczy. W raporcie ujawnionym w czwartek niemal policzkują oba kraje za nieudolność w zwalczaniu korupcji. To małpia złośliwość w stosunku do Polski bowiem u nas korupcji nie ma i dlatego już nie raz przymierzano się do likwidacji CBA.

Portugalię może karcą i słusznie. Tam nie doszło do wykrycia winnych i ukarania w żadnym z 15 oskarżeń jakie postawiono przedsiebiorstwom przekupującym przedstawicieli innych państw. Część dochodzeń zamknięto , kilka w ogóle ma nawet nie rozpoczęte śledztwa.

Polska jak się okazuje w/g oceny raportu nie posiada nawet ramowego planu który odpowiadałby standardom zapobiegania przekupstwom międzynarodowym.

Przy dobrze prosperującej ekonomii, zwiększajacej się handlowej i usługowej wymianie miedzynarodowej jaką obserwujemy w ostatnim 10-cio leciu nie mamy zabezpieczeń przeciw przekupstwom. Nasi biznesmeni narażeni są na oferty łapówkowe i może nawet nie wiedzą , że nie należy ich przyjmować. Ponadto od 12 lat nie wykryto żadnego przestępstwa łapówkowego , nie przeprowadzono żadnego skutecznego dochodzenia . Przecież podobno już 12 lat temu weszły przepisy to umożliwiające.

No i teraz to naprawdę ciekawostka. W zaleceniach OECD dla Polski jest zapisane że należy w naszym kraju wyrobić przekonanie że łapówek nie odpisuje się od podatków. Ciekaw jestem gdzie taka praktykę stosowano. zalecają nam także aby wygospodarować środki na zwalczanie zagranicznych łapówkarzy, zapewnić że żaden skorumpowany czy korumpujący nie pozostanie bezkarny . Mamy także podnieść wysokość kar dla firm których przedstawiciele dopuszczają się takich przestępstw. To takie science fictionw przypadku Polski ale widocznie musieli nam coś napisać wiedząc że i tak nic się nie zmieni . Mogli zapytać naprzyklad Sawickiej- by wiedzieli.

Teraz zalecenie najśmieszniejsze. Otóż powinniśmy karać nawet tych łapówkarzy którym przekupstwa nigdy nie udowodniono. Toż przecież u nas nie ukarano nawet tych których wina była oczywista. mamy karać “niewinnych” tylko dlatego że wszyscy wiedzą że to przekupna banda. Może jeszcze zamknąć ich do więzienia. No to kto miałby Polską rządzić. Niemieccy gauleiterzy ?

A fakty? Raport informuje, że w roku 2012 we wszystkich krajach podległych OECD wykryto tylko (aż) 11 winnych przekupstwa. Wykryto nie znaczy ukarano, bo o karach nic się nie wspomina.

Żaden podmiot nie zostału karany w 2012 roku, tak wynika z danych. które ujawniono, czwarty rok z rzędu.

Od 1999 roku, 221 osób i 90 podmiotów zostało ukaranych za przekupstwa zagranicznie powiedzial przedstwiciel OECD.

Ciekawe na jaka sumę ukarano winnych i ile kosztuje utrzymanie OCED ? Coś mi się wydaje że szybciej w Polsce wyląduje UFO niż skorumpowany biznesmen w więzieniu.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816