WIEDZA
Like

W krainie czystego powietrza

02/08/2015
683 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Pyłki, spaliny, niska wilgotność powietrza, kurz – to wszystko sprawia, że coraz częściej chorujemy i mniej cieszymy się z wolnych dni, w które przecież powinniśmy oddychać pełną piersią i korzystać z uroków naszego otoczenia. W domu możemy spotkać się z kilkoma problemami, które mogą stać się dla nas prawdziwym utrapieniem. Jednymi z nich są suche powietrze i kurz. Zanieczyszczenie powietrza to główna przyczyna coraz częstszych zachorowań oraz alergii. Jak się przed tym ustrzec? Regularne ścieranie kurzy i nawilżanie powietrza, wlewając wodę do pojemników ceramicznych – to jedno rozwiązanie. Gdy okaże się ono nieskuteczne, lepiej jest sięgnąć po elektroniczny nawilżacz powietrza http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/wentylacja-i-klimatyzacja/uzdatnianie-powietrza/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-powietrza-cf2760-0-8-l.html Elektroniczny nawilżacz nie tylko podwyższy jakość naszego wypoczynku i oddychania, ale również posłuży nam jako lampka nocna. W tych […]

0


Pyłki, spaliny, niska wilgotność powietrza, kurz – to wszystko sprawia, że coraz częściej chorujemy
i mniej cieszymy się z wolnych dni, w które przecież powinniśmy oddychać pełną piersią i korzystać z uroków naszego otoczenia.

W domu możemy spotkać się z kilkoma problemami, które mogą stać się dla nas prawdziwym utrapieniem. Jednymi z nich są suche powietrze i kurz. Zanieczyszczenie powietrza to główna przyczyna coraz częstszych zachorowań oraz alergii. Jak się przed tym ustrzec? Regularne ścieranie kurzy i nawilżanie powietrza, wlewając wodę do pojemników ceramicznych – to jedno rozwiązanie. Gdy okaże się ono nieskuteczne, lepiej jest sięgnąć po elektroniczny nawilżacz powietrza http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/wentylacja-i-klimatyzacja/uzdatnianie-powietrza/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-powietrza-cf2760-0-8-l.html

Elektroniczny nawilżacz nie tylko podwyższy jakość naszego wypoczynku i oddychania, ale również posłuży nam jako lampka nocna.

W tych czasach urządzenia oczyszczające powietrze oraz je nawilżające są na wagę złota. Dzięki nim ilość alergenów oraz szkodliwych substancji w powietrzu i w naszych płucach znacznie się zmniejsza i czujemy się bardziej zdrowi i szczęśliwi. Nieprzyjemne zapachy takie jak dym tytoniowy, również mogą zostać wyeliminowane. Dolewając na przykład olejki lub perfumy możemy dodatkowo wzbogacić o dowolną kompozycję zapachową nasz pokój.

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza mogą mieć filtry, więc należy pamiętać o ich systematycznej wymianie, ponieważ ma to wpływ na jakość pracy urządzenia. Każde urządzenie oczyszczające powietrze ma filtr główny zaporowy lub elektrostatyczny. W tym pierwszym filtrze zatrzymuje się większość zanieczyszczeń. Uzdatniacze powietrza, które posiadają filtr elektrostatyczny działają o wiele ciszej, więc jeśli mamy lekki sen, ten drugi rodzaj filtru będzie dla nas najlepszy. Jeśli w naszym domu znajduje się pies, kot lub inne zwierze posiadające sierść lub futro, do filtra naszego urządzenia mogą przedostawać się ich elementy. Na szczęście istnieje wstępne filtrowanie powietrza, które usuwa z niego dokładnie takie zanieczyszczenia.

Gdy wybraliśmy już miejsce, gdzie będzie stał nasz oczyszczacz lub nawilżacz powietrza, możemy go napełnić odpowiednim wkładem i ustawić czas pracy. Należy go umieścić w miejscach, w których nie grozi mu upadek z wysokości lub mała odległość od urządzeń elektronicznych, takich jak komputer czy telewizor.

0

OlaMarecka

22 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758