BIZNES
Like

W Irlandii święta na bogato

05/12/2017
105 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
W Irlandii święta na bogato

Według najnowszego raportu Christmas Monitor dotyczącego Zielonej Wyspy, wyższe pensje i niższe ceny skłonią mieszkańców Irlandii do wydawania więcej w tym sezonie. A wydadzą niemało, bo średnio po 2,5 tys euro na rodzinę.hqdefault (5)

Tegoroczne Boże Narodzenie zapowiada się szczególnie radosne dla irlandzkich handlowców. Zdaniem ekspertów z Retail Ireland, przeciętne gospodarstwo domowe może wydać w grudniu rekordowe 2654 euro. Tak dobrze nie było w Dublinie od lat. Według Ibec Group przeciętna rodzina przeznaczy na zakupy o około 870 euro więcej niż każdego innego miesiąca oraz 2,6 proc. więcej niż przed świętami w 2016 – informuje Irish Times.

Dzięki temu sprzedaż w sezonie ma sięgnąć 4,5 mld. euro.

Sprzyjający klimat do zakupów tworzą atrakcyjniejsze ceny – o 2,2 proc. niższe niż na początku roku i o 8,4 proc. w porównaniu do 2014. Jednocześnie mieszkańcy Irlandii mogą dysponować coraz wyższymi kwotami – tylko w pierwszej połowie 2017 wzrosła ona o 5,4 proc..

Irlandzcy handlowcy muszą się jednak zmagać z zagraniczną konkurencją. Konsumenci bowiem szukają ofert na stronach internetowych innych krajów.

Według danych Banku Centralnego, Irlandczycy wydadzą w sieci do końca roku ponad 16 mld euro, czyli o połowę więcej niż w 2015.

Specjaliści spodziewają się, że ten rok nie będzie się różnił od poprzednich w zasadniczej kwestii – klientów gorączkowo poszukujących prezentów w ostatnim tygodniu przed świętami. Co do preferencji, to w obecnym sezonie królują upominki personalizowane, perfumy, szampan i czekoladki. Dla mężczyzn wybierane są najczęściej firmowe buty sportowe, a dla kobiet luksusowe akcesoria i unikatowe zapachy.

Najpopularniejszymi towarami w Black Friday i Cyber Monday były z kolei telewizory, tablety oraz zestawy do gier video. Produkty te będą się według specjalistów cieszyły wzięciem aż do Bożego Narodzenia.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217