Media Watch i recenzje
Like

Wrocław w Dniu Święta Niepodległości – Patriotyczne Spotkanie pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

03/11/2013
893 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Wrocław w Dniu Święta Niepodległości – Patriotyczne Spotkanie pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

11 LISTOPADA – UCZCZENIE 94 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PO 123 LATACH ZMAGAŃ NARODOWYCH POD POMNIKIEM OFIAR STALINIZMU

0


Pomnik Ofiar Stalinizmu-tablica

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu zaprasza Mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, o postawach obywatelskich, na spotkanie patriotyczne Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu w dniu 11 Listopada o godz. 17,00 we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej (między Operą i Fosą), dla uczczenia 94 Rocznicy Narodowej.

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu prosi by Dzień ten obchodzić z godnością, uroczyście, z szacunkiem, z powagą, w zadumie i z refleksją nad czynami i losami pokoleń, które przyczyniły się do odzyskania jej, choć na krótko, bo na 19 lat, i utraciły ją po 17 września 1939 roku, a następnie po Układach w Magdalence i przy tzw. „Okrągłym Stole” i ustaloną tam „grubą kreską.”

Zamanifestujmy więc w tym Dniu swoją postawą obywatelską przed symbolami narodowymi, pomnikami, dziękczynnymi tablicami i w miejscach patriotycznych, martyrologicznych, składając wiązanki kwiatów, zapalając znicze i wywieszając flagi Narodowe, także w oknach i domach prywatnych.

DO SPOTKANIA 11 LISTOPADA O GODZ. 17-tej

PRZED POMNIKIEM OFIAR STALINIZMU we Wrocławiu

Dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce

tel. 691 830 350

skonka.leszek@gmail.com

*****

Prosimy wszystkich Polaków, chcących aktywnie włączyć się w przygotowanie uroczystości lub wesprzeć ich organizację, o bezpośredni kontakt z Panem dr Leszkiem Skonką.

Zapraszamy również harcerzy, grupy rekonstrukcyjne i Wrocławian do pełnienia warty honorowej przed pomnikiem już od rana w dniu Święta Niepodległości.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/03/432/

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816