Artykuły redakcyjne
Like

W czym UEFA widzi problem?

05/08/2017
1574 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
W czym UEFA widzi problem?

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne i grozi nałożeniem kar na Legię Warszawa m. in. w związku z oprawą upamiętniającą Powstanie Warszawskie, jaką przygotowali kibice.

0


Chodzi o pozbawionego twarzy typa w niemieckim mundurze z czasów II Wojny Światowej, który przykłada dziecku pistolet do skroni i angielski podpis „Podczas Powstania Warszawskiego, Niemcy zamordowali ponad 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to były dzieci”.

http://sport.interia.pl/klub-legia-warszawa/news-uefa-wszczela-postepowanie-przeciwko-legii-warszawa,nId,2425440

Postępowanie w związku z „niedozwolonym transparentem” ma się opierać o art. 16 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, który w ust. 2e pozwala karać kluby za zachowanie kibiców, gdy doszło do:

e) użycia gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub o prowokacyjne.

http://legionisci.com/news/71683_UEFA_chce_ukarac_Legie_za_oprawe.html

W związku z powyższym nasuwa się oczywiste pytanie pod adresem UEFA – co wam w związku z waszym Regulaminem Dyscyplinarnym tutaj przeszkadza? Potępienie narodowego socjalizmu, czyli tzw. nazizmu, czy może przypomnienie niemieckich „wyczynów” motywowanych nazizmem, dokonanych w imię zaprowadzenia panowania „rasy panów” i związanej z tym eksterminacji ludności cywilnej, a zwłaszcza dzieci, podczas Powstania Warszawskiego?

A karę, jeśli zostanie nałożona na klub, powinno zapłacić Ministerstwo Spraw Zagranicznych – w ubiegłym roku wyręczali je internauci (akcja German Death Camps), a teraz robotę za MSZ wykonują kibice.

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758