Bez kategorii
Like

W czasach ostatecznych.. – ostatecznych wyborów i ostatecznego Objawienia.

08/01/2013
382 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach ostatecznych.

„Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.” ( Hbr)

0


Czytając Księgę Pisma Świętego zapoznajemy się z etapami/krokami Objawienia się Boga Stwórcy Człowiekowi. Były to różne postacie będącego narzędziem owego Objawienia: zwykli ludzie( Abracham), szereg proroków( Mojżesz, Izajasz, Jan Chrzciciela) i wreszcie sam Jezus Chrystus SYn Boży. 

W perspektywie owego Objawienia spisanego w Biblii, obejmującego czasokres ponad 2 tysięcy lat( tyle conajmniej trzeba liczyć od Abrachama do czasów Apostolskich), ostatnie Objawienie – ukazane powszechnie przez wcielenie Jezusa, jest nie tylko pełne i ostatnie ale dane na sam koniec czasów.

Od przyjścia Jezusa na świat i tego co dokonał, już nie będzie pelniejszego objawienia. Następnym będzie już tylko powtórne przyjście Jezusa w chwale by dokonać ostatecznego sądu nad zywymi i umarłymi.

A więc żyjemy w czasie ostatecznych wyborów. Wyboru Jezusa lub jego odrzuceniu. Ów stosunek do Jezusa ostatecznie rostrzyga wieczność każdego człowieka na ziemi. Bo nie dano ludziom innego Imienia w którym mogliby być zbawieni od złego. Tylko Jezus zwyciężył śmierć będącą konsekwencją zła popełnianego przez człowieka.

NIe ma na ziemi, nie było i nie będzie proroka który umarł i Zmartwychwstał, tak też nie ma innego Imienia, innej Osoby w której można odnaleźć zbawienie od zła.

Uwielbiajmy Pana!!!!

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
poldek34

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758