Bez kategorii
Like

W Berlinie i w Moskwie chwalą polską politykę zagraniczną po 10 kwietnia 2010 r.

07/04/2012
286 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Nasza tragedia – jak zwykle jest ich triumfem czyli
ZABIŁ TEN KTO ODNIÓSŁ KORZYŚCI

0


 Instytut Sobieskiego opublikuje 10 kwietnia tego roku raport „Katastrofa. Bilans dwóch lat” – swoistą „białą księgę” tragedii jaka spotkała polską dyplomację po katastrofie smoleńskiej.

Już teraz można być pewnym, że główna teza raportu:

Katastrofa smoleńska doprowadziła do obniżenia wiarygodności Polski i obnażyła słabość naszego państwa w oczach zagranicznych partnerów. Konsekwencją tragedii są także istotne zmiany w priorytetach polskiej polityki zagranicznej.

http://www.rp.pl/artykul/459542,856435-Katastrofa-polskiej-dyplomacji-.html

spotka się z nieprzychylną reakcją rządu Donalda Tuska i lokatora Belwederu – Bronisława Komorowskiego. Wszak ten ostatni nie przepuści żadnej okazji, aby piać z zachwytu nad tym, jak wspaniale państwo polskie „zdało egzamin” w tych kwietniowych dniach 2010 roku.

 

 

Ciekawie zapowiada się też reakcja dwóch stolic: Berlina i Moskwy. Wedle autorów publikacji w „Rzeczpospolitej” w obu tych miejscach – opisaną w raporcie IS degrengoladę polskiej dyplomacji pod rządami Tuska i Radosława Sikorskiego – nazwano… sukcesem.

Głos zabrali Aleksander Rahr, niemiecki ekspert ds. Rosji i Aleksiej Muchin, szef rosyjskiego Centrum Informacji Politycznej, think tanku władz Rosji.

Aleksander Rahr to znany biograf Władimira Putina i jego bezkrytyczny chwalca. Niedługo po publikacji raportu MAK w triumfalnym wywiadzie dla „Swobodnej Pressy” pt. „Polacy nie chcą przyznać, że zabili swojego prezydenta” powiedział:

W Polsce jest bardzo silne lobby biznesowe, które miało dosyć sporów ideologicznych (z Rosją – przyp. autora). Ono chce współpracy z Rosją, zaś przykładem takiego zbliżenia jest podpisane porozumienie o dostawach do Niemiec rosyjskiego gazu polskimi rurociągami. Za Kaczyńskiego tego porozumienia nie mogli popisać, on chciał w ogóle zrezygnować z rosyjskiego gazu i kupować gaz norweski. Teraz, chwała Bogu, sytuacja się uspokoiła.

Tak więc ten przyjaciel Putina, który obecnie chwali polską dyplomację szczerze wyjaśnił z jaką ulgą polityczne otoczenie w Berlinie przyjęło śmierć naszego prezydenta, który stał na drodze politycznym i gospodarczym interesom obu państw.

A dlaczego Aleksiejowi Muchinowi, doradcy Putina, tak podobają się poczynania polskich władz po katastrofie smoleńskiej? Odpowiedź na to pytanie znowu dostarczają Niemcy.

Bawarski „Süddeutsche Zeitung” już w kwietniu 2010 r. napisał, że:

śmierć Lecha Kaczyńskiego, jednego z największych przeciwników Kremla, Rosja zamieniła wręcz w dyplomatyczny tryumf.

http://www.wprost.pl/ar/192552/Polsko-rosyjska-przyjazn-to-chwilowe-zjawisko/

 

Donaldowi Tuskowi, Bronisławowi Komorowskiemu i całemu ich zapleczu politycznemu trzeba pogratulować zagranicznych recenzentów ich poczynań.

A nam – zwykłym Polakom – wypada tylko prosić: niech Bóg ma nas w swej opiece.

 

CZY JUŻ TERZ WSZYSTKIM WIADOMO, KTO BYŁ SPRAWCĄ ZAMACHU w SMOLEŃSKU??? Ja już cienia wątpliwości nie mam!! Niemcy, Rosja, Rząd RP, oraz niemiecko- rosyjskie lobby /tzw. frakcje moskiewska i berlińska/ w Polsce

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-slawomira-sieradzkiego/26189-w-berlinie-i-w-moskwie-chwala-polska-polityke-zagraniczna-po-10-kwietnia-2010-r-nasza-tragedia-jak-zwykle-jest-ich-triumfem

Inne zapisy autora:

0

lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758