HYDE PARK
Like

VPS – zastosowanie

16/04/2019
1172 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
VPS – zastosowanie

Virtual Private Server, czyli powszechnie znany wariant hostingowy VPS to jedna z najpopularniejszych obecnie form usług znanych i rekomendowanych marek takich jak Linuxpl.com, które w swojej ofercie kierowanej do klientów koncentrują się w głównej mierze na wysokiej jakości. Czy rzeczywiście jest to usługa, z jakiej przyda się skorzystać?

0


Od początku

Na wstępie może parę słów na temat tego, na czym w ogóle opiera się działanie serwera VPS. Tego typu hosting to swego rodzaju mix niektórych cech klasycznego hostingu współdzielonego i serwera dedykowanego. W konsekwencji otrzymujemy w pewnym sensie formę pośrednią, jaka okazuje się złotym środkiem dla klientów liczących się z budżetem, ale i potrzebującym czegoś więcej niż standardowy hosting wspólny. W praktyce natomiast VPS bazuje na podziale możliwości maszyny serwerowej na małe fragmenty, które zaś funkcjonują jako zupełnie odrębne elementy przypisane konkretnemu konsumentowi. W wielkim skrócie ujmując zalety Virtual Private Server – jest to wariant tańszy niż serwer dedykowany, lecz jakościowo mocno do niego zbliżony. Taka opcja stanowi gwarancję elastyczności zasobów, pełne bezpieczeństwo wiążące się z brakiem awaryjności, przeciążeń czy zastojów w płynnym wczytywaniu się serwisu. To pewność wysokich parametrów systemowych i tak jak w przypadku znanych marek typu wspomniana już Linuxpl.com – kompleksowa obsługa na najwyższym poziomie.

Dwa typy

Generalnie hosting VPS możliwy jest do wyboru w dwóch opcjach – root VPS i Managed VPS. W pierwszym przypadku mowa o przekazaniu maksimum kontroli nad wydzieloną partią serwerową klientowi decydującemu się na taką usługę hostingową. Użytkownik ma sposobność samodzielnego zarządzania posiadaną przestrzenią dyskową, wedle swych potrzeb i preferencji. Dokonuje indywidualnych konfiguracji, aktualizacji, przeprowadza instalacje, modyfikuje oraz dostosowuje serwer VPS do wymogów rozbudowywanej strony. Drugi wariant z kolei to hosting dedykowany, jaki wiąże się z powierzeniem fachowcom funkcji sprawowania kontroli nad serwerem. Eksperci zajmują się administrowaniem VPS bezpośrednio za klienta. To dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających wystarczającej wiedzy technicznej, by zająć się serwerem osobiście, bądź którym brak na to czasu.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

189 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816