POLSKA
Like

Vadim Zaydman: Dziwna wojna

18/07/2022
153 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Vadim Zaydman: Dziwna wojna

Ostatnio kilkakrotnie sugerowałem, że Zachód nie chce, aby Ukraina, w odpowiedzi na inwazję rosyjskiego Wehrmachtu na pełną skalę, zadała Rzeszy Putina pełną klęskę militarną, która skutkowałaby zniszczeniem reżimu. To przede wszystkim tłumaczyło kategoryczną niechęć NATO do zamknięcia nieba nad Ukrainą oraz powolność i niekonsekwencję, z jaką zachodni partnerzy Ukrainy, jej sojusznicy, nie wiem, czy powinienem to słowo ująć w cudzysłów, podejmowali decyzje dostawa broni do niego. A teraz te dostawy są realizowane z taką samą powolnością i niekonsekwencją. W ostatnich dniach ta wersja została potwierdzona, gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że przeniosą na Ukrainę wiele wyrzutni rakietowych HIMARS, których tak bardzo potrzebowały, aby odwrócić losy w konfrontacji z agresorem na swoją korzyść, ale warunkiem tych dostaw był wymóg, aby Ukraina nie […]

0


Ostatnio kilkakrotnie sugerowałem, że Zachód nie chce, aby Ukraina, w odpowiedzi na inwazję rosyjskiego Wehrmachtu na pełną skalę, zadała Rzeszy Putina pełną klęskę militarną, która skutkowałaby zniszczeniem reżimu.

To przede wszystkim tłumaczyło kategoryczną niechęć NATO do zamknięcia nieba nad Ukrainą oraz powolność i niekonsekwencję, z jaką zachodni partnerzy Ukrainy, jej sojusznicy, nie wiem, czy powinienem to słowo ująć w cudzysłów, podejmowali decyzje dostawa broni do niego. A teraz te dostawy są realizowane z taką samą powolnością i niekonsekwencją.

W ostatnich dniach ta wersja została potwierdzona, gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że przeniosą na Ukrainę wiele wyrzutni rakietowych HIMARS, których tak bardzo potrzebowały, aby odwrócić losy w konfrontacji z agresorem na swoją korzyść, ale warunkiem tych dostaw był wymóg, aby Ukraina nie używała MLRS do celów na terytorium Rosji.

Moim zdaniem to samo w sobie jest szczerym przyznaniem, że Stany Zjednoczone nie chcą dopuścić do upadku reżimu Putina. Aby jednak nikt nie miał co do tego wątpliwości, Joe Biden w felietonie opublikowanym w New York Times stwierdził wprost: „Nie dążymy do wojny NATO z Rosją. O ile nie zgadzam się z panem Putinem, bez względu na to, jak okrutne wydają mi się jego działania, USA nie będą dążyć do obalenia go w Moskwie.

Dopóki Stany Zjednoczone lub ich sojusznicy nie zostaną zaatakowani, nie będziemy brać bezpośredniego udziału w tym konflikcie, ani wysyłając amerykańskich żołnierzy do walki na Ukrainie, ani atakując siły rosyjskie. Nie zachęcamy Ukrainy i nie pozwalamy jej uderzyć poza jej granice”.
Większy idiotyzm, nawet debilizm trudno sobie wyobrazić.

Oznacza to, że Putin może zaatakować dowolne cele na Ukrainie, nie tylko – i nie tak bardzo – wojskowe jak cywile, zabić tysiące cywilów, zrównać z ziemią ukraińskie miasta – a Ukraina nawet nie odważy się myśleć o atakowaniu celów – żadnych celów ! – na terytorium Rosji?

Poza tym wiadomo przecież, że Ukraina to nie Rosja, że ​​bez żądań zachodnich „sojuszników” nie będzie strzelać do budynków mieszkalnych i infrastruktury cywilnej, a tylko do wojskowej. Tłumić punkty ostrzału ukraińskiego terytorium, niszczyć sprzęt wojskowy przeznaczony do wysłania na front. Ale to też nie działa!

Żądania te są uzasadnione obawą przed eskalacją konfliktu. Tak, oczywiście, niech ta eskalacja będzie miała miejsce tylko na Ukrainie, niech się rozwinie prawdziwe ludobójstwo Ukraińców, niech się stanie! Nerwy Bidena wytrzymają wszystko, bez względu na to, jak dzikie są działania Putina, najważniejsze jest, aby zapobiec eskalacji na terytorium Rosji.

A moim zdaniem, biorąc pod uwagę, że Putin, który bardzo ceni swoje cenne życie, był bardzo poważnie ostrzegany przed tym, co by się stało, gdyby tylko sięgnął po czerwony guzik, mówienie o eskalacji jest tylko wygodną wymówką, by związać Ukrainę rękę i nogę i nie pozwolić zadać Putinowi klęski militarnej.
Moim zdaniem to właśnie tę wojnę nie bez powodu można nazwać „Dziwną wojną”. Nawet – „Absurdalna wojna”.

Czy można było pokonać Hitlera, walcząc tylko na własnym terytorium? Zastanawiam się, co powiedziałby Stalin, gdyby alianci udzielili Związkowi Radzieckiemu pomocy wojskowej, dostaw w ramach Lend-Lease – tego Lend-Lease! – wysunęli żądanie Armii Czerwonej, aby w żadnym wypadku nie wychodzić poza granice ZSRR i nawet nie myśleć o narażeniu terytorium Rzeszy na ostrzał i bombardowanie!?

Pamiętajcie, kiedyś powiedziano nam, że Rosja uratowała Europę przed inwazją wojsk Batu, chroniąc ją piersiami. Ten mit zrodził się wcale nie przez sowiecką propagandę, jak mogłoby się wydawać. Poszedł na spacer po naszych miastach i wsiach z lekką ręką „naszego wszystkiego”, Puszkina, który napisał: „Rosja była zdeterminowana, aby mieć wysokie przeznaczenie … Jej bezkresne równiny wchłonęły moc Mongołów i powstrzymały ich inwazję na samym krańcu Europy”. W rzeczywistości Batu dotarł od „krawędzi Europy” do samego jej centrum, do Triestu. Mój esej „Mesjasz na wszystkie pory roku” poświęcony jest obaleniu tego mitu.

Dlaczego to zapamiętałem? – Do tego, że Ukraina, w przeciwieństwie do Rosji, teraz naprawdę chroni Europę przed inwazją hord rosyjskich orków.
Słowa Bidena – „Dopóki Stany Zjednoczone lub ich sojusznicy nie zostaną zaatakowani, nie będziemy brać bezpośredniego udziału w tym konflikcie… nie zachęcamy Ukrainy i nie pozwalamy jej uderzyć poza jej granice” – wskazują, że nadal nie zrozumiał to – lub udaje, że nie rozumie i że dzisiaj stało się to jasne nawet dla osób niedowidzących. Że Ukraina dzisiaj chroni nie tylko siebie.

Ukraina jest na czele, chroniąc Europę przed kremlowskim maniakiem, który wyrusza na zniszczenie Wolnego Świata. Ukraina to dopiero pierwszy etap tej wojny. A więc stwierdzenie, że sojusznicy USA nie zostali jeszcze zaatakowani, to po prostu zaprzeczenie oczywistej rzeczywistości. A działania Putina mające na celu wywołanie sztucznego głodu na świecie są najbardziej bezpośrednimi, dosłownymi akcjami militarnymi przeciwko społeczności światowej.

Nie chcesz brać bezpośredniego udziału w tym konflikcie? – Nikt cię nie pyta. Nie musisz walczyć o swoją wolność – Ukraina robi to za Ciebie. Jeden za wszystkich. Swoją niezłomnością, odwagą wojska i ochotników, kosztem dziesiątek tysięcy istnień swoich obywateli, stworzył wszelkie warunki do pokonania Putlerowskiej Rzeszy. Wszystko czego potrzebujesz to broń w ilości i jakości niezbędnej do jej pokonania.

Jeśli Ukrainie nie pozwoli się uderzyć na cele wojskowe na terytorium Rosji, wojna w najlepszym wypadku zakończy się zepchnięciem Wehrmachtu z powrotem na pozycje do 24 lutego, czyli zamrożeniem konfliktu.

Nie trzeba dodawać, że kwestia kolejnej próby ataku na Ukrainę Putina, który nie jest przyzwyczajony do przegrywania i zatrzymywania się w pół drogi, będzie tylko kwestią czasu? A może obecni Chamberlains i Daladiers nadal tego nie rozumieją?

Nie rozumieją, że Rzesza Putina jest dziś głównym zagrożeniem dla świata. Bo po Ukrainie będzie Polska i kraje bałtyckie, potem wszędzie.

A zatem jego klęska, całkowita, ostateczna i nieodwracalna – jak klęska Rzeszy nazistowskiej w swoim czasie – jest kwestią przetrwania nie tylko Ukrainy, ale całej ludzkości.

Wadym Zajdman
Czechennews.com

06.07.22.

Tytuł oryginału: Вадим Зайдман: Странная война

0

PrzekladyTlumaczemGoogle

Profil przeznaczony do publikacji tłumaczeń interesujących tekstów na język polski, przy pomocy Tłumacza Google. Z góry przepraszam, jeśli pojawią się fragmenty w rodzaju "Kali mieć" lub "Kali chcieć", ale Tłumacz Google nie jest jeszcze doskonały. Z tego powodu będę zamieszczać także tekst oryginalny lub przynajmniej link do tekstu oryginalnego.

6 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758