POLSKA
Like

V Targi Lokalnych Grup Działania w Rzeszowie

01/09/2013
723 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W Rzeszowie odbyły się V Targi Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego. Głównym celem imprezy jest promocja walorów kulinarnych oraz bogactwa dziedzictwa kulturowego i rękodzieła z terenu województwa podkarpackiego. W Targach udział wzięło ponad 20 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa.  Targi LGD były okazją do zaprezentowania swojego dorobku nie tylko przed pozostałymi grupami ale również, a może przede wszystkim są okazją do ukazania mieszkańcom województwa i wszystkim odwiedzającym Targi bogactwa, piękna i różnorodności ziemi podkarpackiej – szczycącej się ludźmi z inicjatywą, twórcami, artystami i doskonała kuchnią. Na stoisku KGW z Nowego Sioła w powiecie lubaczowskim można było podziwiać dorodne prawdziwki zebrane w lokalnych lasach.    Podczas Targów odbyły się m.in. prezentacje produktów tradycyjnych i regionalnych oraz rękodzielniczych wytwarzanych przez […]

0


Strzyzów-DSC03714

W Rzeszowie odbyły się V Targi Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego. Głównym celem imprezy jest promocja walorów kulinarnych oraz bogactwa dziedzictwa kulturowego i rękodzieła z terenu województwa podkarpackiego. W Targach udział wzięło ponad 20 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa. 

KGW Lubzina-DSC03722

Targi LGD były okazją do zaprezentowania swojego dorobku nie tylko przed pozostałymi grupami ale również, a może przede wszystkim są okazją do ukazania mieszkańcom województwa i wszystkim odwiedzającym Targi bogactwa, piękna i różnorodności ziemi podkarpackiej – szczycącej się ludźmi z inicjatywą, twórcami, artystami i doskonała kuchnią. Na stoisku KGW z Nowego Sioła w powiecie lubaczowskim można było podziwiać dorodne prawdziwki zebrane w lokalnych lasach. 

 DSC03720

Podczas Targów odbyły się m.in. prezentacje produktów tradycyjnych i regionalnych oraz rękodzielniczych wytwarzanych przez LGD. Poszczególne stoiska rywalizowały w konkursie na „Najlepsze stoisko wystawowe prezentujące potencjał Lokalnej grupy Działania”. Drugim ważnym elementem Targów był konkurs „Nasza muzyka i śpiewanie”. Ponadto najmłodsi odwiedzający Targi mogli wziąć udział w panelu edukacyjnym przygotowanym w formie zabaw i konkursów na temat ekologii, zdrowego żywienia i wiedzy o PROW i LGD.
Podczas imprezy wystąpili artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w programie „Prawy do lewego”.

Imprezę zorganizowali: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Prezydent Rzeszowa i Polskie Radio Rzeszów S.A.

Relacja z imprezy na:

Inne zapisy autora:

0

Adam Kulczycki
Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816