POLSKA
Like

V Targi Lokalnych Grup Działania w Rzeszowie

01/09/2013
982 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W Rzeszowie odbyły się V Targi Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego. Głównym celem imprezy jest promocja walorów kulinarnych oraz bogactwa dziedzictwa kulturowego i rękodzieła z terenu województwa podkarpackiego. W Targach udział wzięło ponad 20 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa.  Targi LGD były okazją do zaprezentowania swojego dorobku nie tylko przed pozostałymi grupami ale również, a może przede wszystkim są okazją do ukazania mieszkańcom województwa i wszystkim odwiedzającym Targi bogactwa, piękna i różnorodności ziemi podkarpackiej – szczycącej się ludźmi z inicjatywą, twórcami, artystami i doskonała kuchnią. Na stoisku KGW z Nowego Sioła w powiecie lubaczowskim można było podziwiać dorodne prawdziwki zebrane w lokalnych lasach.    Podczas Targów odbyły się m.in. prezentacje produktów tradycyjnych i regionalnych oraz rękodzielniczych wytwarzanych przez […]

0


Strzyzów-DSC03714

W Rzeszowie odbyły się V Targi Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego. Głównym celem imprezy jest promocja walorów kulinarnych oraz bogactwa dziedzictwa kulturowego i rękodzieła z terenu województwa podkarpackiego. W Targach udział wzięło ponad 20 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa. 

KGW Lubzina-DSC03722

Targi LGD były okazją do zaprezentowania swojego dorobku nie tylko przed pozostałymi grupami ale również, a może przede wszystkim są okazją do ukazania mieszkańcom województwa i wszystkim odwiedzającym Targi bogactwa, piękna i różnorodności ziemi podkarpackiej – szczycącej się ludźmi z inicjatywą, twórcami, artystami i doskonała kuchnią. Na stoisku KGW z Nowego Sioła w powiecie lubaczowskim można było podziwiać dorodne prawdziwki zebrane w lokalnych lasach. 

 DSC03720

Podczas Targów odbyły się m.in. prezentacje produktów tradycyjnych i regionalnych oraz rękodzielniczych wytwarzanych przez LGD. Poszczególne stoiska rywalizowały w konkursie na „Najlepsze stoisko wystawowe prezentujące potencjał Lokalnej grupy Działania”. Drugim ważnym elementem Targów był konkurs „Nasza muzyka i śpiewanie”. Ponadto najmłodsi odwiedzający Targi mogli wziąć udział w panelu edukacyjnym przygotowanym w formie zabaw i konkursów na temat ekologii, zdrowego żywienia i wiedzy o PROW i LGD.
Podczas imprezy wystąpili artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w programie „Prawy do lewego”.

Imprezę zorganizowali: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Prezydent Rzeszowa i Polskie Radio Rzeszów S.A.

Relacja z imprezy na:

0

Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758