Komentarze dnia
Like

Uwolnić Maćka Dobrowolskiego

24/05/2015
1541 Wyświetlenia
6 Komentarze
3 minut czytania
Uwolnić Maćka Dobrowolskiego

Maciek Dobrowolski jest kibicem Legii Warszawa. Dzisiaj ma 37 lat. 28 maja 2012 roku został aresztowany pod zarzutem współudziału w handlu narkotykami. Podobno uczestniczył w przemycie marihuany z Holandii do Polski. „Przypucował” go słynny świadek koronny Marek H., pseudonim „Hanior”.

0


To ten sam osobnik, który złożył obciążające zeznania w sprawie słynnego lidera kibiców warszawskiej drużyny Piotra „Starucha” Staruchowicza. Maciek Dobrowolski od 3 lat siedzi w więzieniu bez procesu, a więc bez wyroku. Konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Obciążają go tylko zeznania „Haniora”. Wiadomo, że w Holandii bywał. Organizował tam miedzy innymi słynne spotkanie towarzyskie Legii Warszawa z ADO Den Haag. Dochód z tego meczu, który odbył się 10 października 2010 roku, jak wiadomo, ofiarowany został Wojtkowi, innemu kibicowi Legii, który choruje na sarkoidozę. Maciek po godzinach był dziennikarzem czasopisma „Nasza Legia”. Pomagało mu wyższe wykształcenie i znajomość języka angielskiego.

Dzisiaj to wszystko nie ma jednak specjalnego znaczenia. Sąd konsekwentnie przedłuża co 3 miesiące sankcję prokuratorską na kolejne 3 miesiące. Nie godzi się na wypuszczenie Maćka za kaucją. Mało tego. Sędzia Aleksandra Kussyk wydała postanowienie o zaostrzeniu warunków tymczasowego aresztowania Maćka Dobrowolskiego. Z rodziną może rozmawiać już tylko przez plastikową szybę, tylko cztery razy w miesiącu i tylko z jedną osobą. Nie udzieliła także zgody na kontakty telefoniczne Maćka z adwokatem, co w oczywisty sposób stanowi naruszenie prawa do obrony. Maciek Dobrowolski w tych sprawach złożył pozew cywilny na dyskryminujące i uderzające w jego uniwersalne dobra osobiste postępowanie sędzi Kussyk.

Kolejny termin tymczasowego aresztowania Maćka upływa 30 sierpnia 2015 roku. Maćkowi Dobrowolskiemu próbowali pomóc słynni polscy sportowcy, piłkarz Artur Boruc i pięściarze: Andrzej Fonfara i Krzysztof Kosedowski, związani z Legia Warszawa przez długie lata swoich karier. Ich poręczenie nic jednak nie dało!

Barbarzyńskie metody polskiego „wymiaru niesprawiedliwości” po raz kolejny znalazły swoje złowieszcze zastosowanie. W tym stanie rzeczy Maćka można przetrzymywać w wiezieniu jeszcze wiele lat. Sprawa nie jest nieznana opinii publicznej, bo o prześladowaniu Maćka Dobrowolskiego pisały nawet mainstreamowi media, takie jak ONET i GW. W tej sprawie potrzebna jest jeszcze większa presja społeczna. Jeśli Artur Boruc i Andrzej Fonfara potrafili stanąć w obronie młodego człowieka poddanego metodom śledczym i procesowym, które nie mają nic wspólnego z cywilizowanymi regułami państwa prawnego, to może klub Legia Warszawa także powinien zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie. I zrobić wszystko, żeby Maćka Dobrowolskiego wyciągnąć z więzienia. Redakcja „3obiegu” zada w tej sprawie oficjalne pytanie rzecznikowi prasowemu warszawskiego klubu.

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758