Artykuły redakcyjne
Like

Uwolnić Maćka Dobrowolskiego. Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich

20/09/2015
536 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Uwolnić Maćka Dobrowolskiego. Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich

Maciek Dobrowolski, dzisiaj 37-letni kibic Legii Warszawa, ale przede wszystkim człowiek i obywatel, już ponad trzy lata przebywa w areszcie tymczasowym bez wyroku. Prokuratura próbuje mu dowieść, na podstawie doniesienia świadka koronnego i „skruszonego“ gangstera Marka H. ps. Hanior, że Maciek przez wiele miesięcy uczestniczył w przestępczym procederze szmuglowania narkotyków z Holandii do Polski. O sprawie pisałem na łamach „3obiegu“ dwukrotnie:

0


 

https://3obieg.pl/uwolnic-macka-dobrowolskiego,

https://3obieg.pl/uwolnic-macka-dobrowolskiego-milczenie-prezesa-legii-warszawa-boguslawa-lesnodorskiego.

W obronie Maćka trwa nieustanna walka z sądem, który bezceremonialnie i bezprawnie przedłuża mu areszt tymczasowy, co 3 miesiące o kolejne 3 miesiące. I tak od ponad 3 lat. Wstawiali sie za nim znani sportowcy jak piłkarz Artur Boruc i pięściarz Andrzej Fonfara. Walczą o niego kibice Legii Warszawa a także inne środowiska kibicowskie. Naczelna Rada Adwokacka także wystosowała oficjalne pismo interwencyjne w sprawie Maćka. Za Maćkiem murem stanęli dziennikarze polskiej prasy od lewa do prawa, mainstream i obywatelska blogosfera.

Teraz, 11 września 2015 roku, w sprawie bezdusznego przetrzymywania Maćka Dobrowolskiego w więzieniu, interwencje podjął nowy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. To dobra wiadomość. Wiecej na ten temat można przeczytać w materiale prasowym portalu „Onet“, który akurat w sprawie Maćka zachowuje się bardzo uczciwie:

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/ponad-trzy-lata-w-areszcie-bez-wyroku-rpo-interweniuje-w-sprawie-kibica-legii/shvp4r.

I jeszcze raz powtórzę moją konstatację z tekstu skierowanego do prezesa Legii Warszawa Bogusława Leśnodorskiego, który, przypomnę, nie odpowiedział na moje dwa listy w sprawie Maćka Dobrowolskiego. Presja zawsze ma sens. A teraz kiedy „mainstreamowy“ RPO Adam Bodnar upomniał sie o Maćka, to ta akcja „na polu karnym“ warszawskiego sądu może sie udać. Polskiego wymiaru sprawiedliwości RPO Adam Bodnar w ten sposób nie naprawi, ale może chociaż pomoże jednemu, ciągle bezbronnemu, w obliczu opresji państwa, człowiekowi.

Uwolnić Maćka Dobrowolskiego! Natychmiast! „Maciek 3m się!”. Za kibicami Liverpoolu trzeba zaśpiewać: You never walk alone i jeszcze głośniej żądać uwolnienia Maćka.

 

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816