NEWS
Like

UWAGA: POWAŻNE REPRESJE PRZECIWKO POLAKOM Z WILNA!

11/02/2015
630 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
UWAGA: POWAŻNE REPRESJE PRZECIWKO POLAKOM Z WILNA!

Tej nocy “ktoś” podpalił dom w którym mieszkała polska, czteroosobowa rodzina. Spalił się dach, garaż i samochód, na szczęście mieszkańcy nie ucierpieli. O podpaleniu mówią otwarcie wszyscy Polacy znający sprawę – tylko litewskie władze ignorują ten wątek… Adres zniszczonego domu to ul. Savanorių 215A, Wilno. Organizowana jest pomoc dla pogorzelców. Przydadzą się zarówno ubrania: buty, kurtki, ciepła odzież, jak również to wszystko, co potrzebne jest w codziennym życiu. 8-letnia dziewczynka potrzebuje spodni, sweterków, butów (rozmiar 32-33). Jej starszy brat nosi ubrania w rozmiarze L, XL, buty rozmiar 42. Ich mamie również przydałyby się ubrania (rozmiar 42) i buty (rozmiar 41). Pomoc dla pogorzelców można zostawić w recepcji Domu Kultury Polskiej w Wilnie (ul. Naugarduko 76). Wesprzeć finansowo poszkodowaną rodzinę można […]

0


WILNO - spalony dom PolakówTej nocy “ktoś” podpalił dom w którym mieszkała polska, czteroosobowa rodzina. Spalił się dach, garaż i samochód, na szczęście mieszkańcy nie ucierpieli. O podpaleniu mówią otwarcie wszyscy Polacy znający sprawę – tylko litewskie władze ignorują ten wątek… Adres zniszczonego domu to ul. Savanorių 215A, Wilno.

Organizowana jest pomoc dla pogorzelców. Przydadzą się zarówno ubrania: buty, kurtki, ciepła odzież, jak również to wszystko, co potrzebne jest w codziennym życiu. 8-letnia dziewczynka potrzebuje spodni, sweterków, butów (rozmiar 32-33). Jej starszy brat nosi ubrania w rozmiarze L, XL, buty rozmiar 42. Ich mamie również przydałyby się ubrania (rozmiar 42) i buty (rozmiar 41). Pomoc dla pogorzelców można zostawić w recepcji Domu Kultury Polskiej w Wilnie (ul. Naugarduko 76).

Wesprzeć finansowo poszkodowaną rodzinę można przelewając pieniądze na konto fundacji AD BONUM, VšĮ A.s. LT10 7300 0101 3358 8276 z dopiskiem “Pomoc pogorzelcom – WRL walczy”.

źródło: https://www.facebook.com/

Inne zapisy autora:

0

Dorota J
Dorota J

Dziennkarz w 3obieg.pl/

209 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816