ONA I ON
Like

Urządzanie przyjęcia w domu – o czym warto pamiętać

14/01/2016
907 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Urządzanie przyjęcia w domu – o czym warto pamiętać

Komunia, urodziny, jubileusz – te uroczystości wiążą się ze świętowaniem. Czasami urządzamy je w domu, a czasem w innym miejscu. W przypadku tej pierwszej opcji planowanie jest kluczowym aspektem. W tym artykule znajdziesz porady, które ułatwią Ci zorganizowanie domowej imprezy. Pierwszym, a zarazem najważniejszym punktem jest zaplanowanie listy gości. Musimy wiedzieć, czy możemy pozwolić sobie na przyjęcie określonej liczny osób, bowiem może się zdarzyć sytuacja, że po prostu nasze mieszkanie nie pomieści wszystkich. Oprócz tego należy zastanowić się nad ustawieniem stołów. To pozwoli nam kontrolować sytuacje i nie dopuścić do tego by goście odczuwali dyskomfort. Warto zdać sobie sprawę, że w przypadku małych mieszkań organizacja dużej imprezy nie jest wskazana, bowiem biesiadnicy nie będą się czuć komfortowo siedząc jedno na […]

0


Komunia, urodziny, jubileusz – te uroczystości wiążą się ze świętowaniem. Czasami urządzamy je w domu, a czasem w innym miejscu. W przypadku tej pierwszej opcji planowanie jest kluczowym aspektem. W tym artykule znajdziesz porady, które ułatwią Ci zorganizowanie domowej imprezy.

Pierwszym, a zarazem najważniejszym punktem jest zaplanowanie listy gości. Musimy wiedzieć, czy możemy pozwolić sobie na przyjęcie określonej liczny osób, bowiem może się zdarzyć sytuacja, że po prostu nasze mieszkanie nie pomieści wszystkich. Oprócz tego należy zastanowić się nad ustawieniem stołów. To pozwoli nam kontrolować sytuacje i nie dopuścić do tego by goście odczuwali dyskomfort. Warto zdać sobie sprawę, że w przypadku małych mieszkań organizacja dużej imprezy nie jest wskazana, bowiem biesiadnicy nie będą się czuć komfortowo siedząc jedno na drugim. W tym przypadku powinniśmy się jednak zastanowić nad organizacją przyjęcia w restauracji.

W przypadku spotkania w dużym salonie doskonale sprawdzi się ustawienie stołu w kwadrat lub podkówkę. Dzięki temu goście będą się widzieć nawzajem, oszczędzamy miejsce i każdy będzie mógł rozsiąść się wygodnie.

small

Kolejnym ważnym punktem jest dobór menu. Przyjęcia domowe to spotkania, gdzie zazwyczaj ludzie siedzą, jedzą i rozmawiają – w domu przeważnie nie ma miejsca na tańce, dlatego szczególna uwaga powinna zostać skupiona na zapewnieniu gościom dobrego jedzenia. Obiad dla dużej rodziny to wyzwanie, jednak istnieje wiele dostępnych przepisów, które można wykonać bardzo szybko i niewielkim nakładem.

Menu powinno zawierać przekąski na zimno, oraz kilka dań na ciepło. Dobrym pomysłem może być także ustawienie szwedzkiego stołu z przystawkami i napojami, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie więcej miejsca na krzesła, po to by goście mogli usiąść i czuć się komfortowo.

W sezonie letnim idealnym pomysłem będzie przyjęcie w ogrodzie lub na działce. Ładna pogoda i świeże powietrze nadadzą rodzinnemu wydarzeniu niezwykły klimat.

0

marta.czerwinska

42 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758