Bez kategorii
Like

Urodzilem się w Polsce

21/08/2012
281 Wyświetlenia
0 Komentarze
19 seconde czytania
no-cover

” Złe Psy” , grupa rockowa która została zablokowana przez czołowe stacje radiowe w Polsce

0


Tą piosenkę sklasyfikowano jako szowinistyczną ! Ludzie ! ja się pytam , czy w Polsce wolno być jeszcze Polakiem ?!! , co o oni robią z nami ? , dlaczego pozwalamy na to ! Wynarodowienie idzie pełną parą , niedługo zabronią śpiewać Mazurka Dąbrowskiego !

Inne zapisy autora:

0

Bez kategorii
Like

Urodziłem się w Polsce.

05/04/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Kiedy zobaczyłem w telewizji pseudo „aferę” i wypowiadających się pracowników radia Opole, od razu przypomniała mi się droga na Górę Świętej Anny. Jest to mała wieś położona w województwie opolskim …

0


 

 

„Ojciec Polak, Matka Polka, Polskie miasto, Polska łąka.
Piękna nasza, Polska cała. By ta Polska, Ocalała ! „

Kiedy zobaczyłem w telewizji pseudo „aferę” i wypowiadających się pracowników radia Opole, od razu przypomniała mi się droga na Górę Świętej Anny. Jest to mała wieś położona w województwie opolskim. Dla przypomnienia w rejonie tym Polacy stoczyli krwawą walkę z Niemcami podczas III powstania śląskiego. W 1940 roku Niemcy wyrzucili z klasztoru franciszkanów przy okazji niszcząc polskie napisy. W tym samym roku utworzyli obóz pracy przymusowej. Był to jeden z 16 obozów pracy, które powstały na Śląsku Opolskim wzdłuż budowanej autostrady Wrocław – Katowice (Reichsautobahn, RAB 29).

Teraz jadąc w stronę Góry Świętej Anny mijamy miejscowości oznaczone tablicami w dwóch językach.  Jest mi wstyd. Bo to nie jakieś tam kilka tablic. To jakaś plaga w tym województwie. Jest mi wstyd i dziwię się, że radio Opole nie chce puszczać tego kawałka.  Przechadzając się po cmentarzu na Górze Świętej Anny zauważyłem pomnik niemieckich żołnierzy , na środku, zadbany, wyniosły. Gdzieś z boku pomnik poległych polaków  w walce podczas powstania śląskiego . Szok przeżyłem, widząc na witrynie sklepowej z dewocjonaliami szaliki z napisem Oberschlesien. Kiedyś można tam było kupić różaniec, krzyż.  Wstyd.

CHWAŁA BOCHATEROM POLEGŁYM W POWSTANIACH ŚLĄSKICH.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
mb81

20 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816