Bez kategorii
Like

Uroczystość odsłonięcia popiersia Bp. Tadeusza Płoskiego w Ossowie

16/08/2012
396 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Przemawia Romuald Szeremietiew (wideo)

0


„Przed pomnikiem władze samorządowe złożyły wieńce, po czym nastąpiło przejście do Kaplicy Cudu Nad Wisłą Matki Bożej Zwycięskiej. Tam sprawowana była Eucharystia, której przewodniczyli księża biskupi i kapłani" — powiedział Ks. Jan Andrzejewski, kustosz sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie.


Po Mszy Św. w Panteonie Bohaterów został odsłonięty i poświęcony pomnik ks. bp. Tadeusza Płoskiego. Następnie przy cmentarzu obok kaplicy odbył się apel poległych i rekonstrukcja „Cudu Nad Wisłą".

 Nagłośnienie bardzo szwankowało, polepszyłem dzwięk, ale niestety i tak słabo słychać.

 

Budowa Panteonu Bohaterów rozpoczęła się 17 czerwca tego roku. Jako pierwszy odsłonięty został Pomnik śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W przyszłym roku planowane jest odsłonięcie Pomnika Ryszarda Kaczorowskiego, Prezydenta na uchodźstwie.

Panteon Wielkich Polaków jest budowany z inicjatywy ks. Jana Andrzejewskiego i władz samorządowych. Zwrócili się  oni w tej sprawie do ks. arcybiskupa Henryka Hosera, ordynariusza diecezji Warszawsko-Praskiej. Panteon powstał w miejscu gdzie w 1920 roku zginęli żołnierze walcząc o wolność Ojczyzny.

pochylony tekst –RM

zdjęcia, wideo – John May

Inne zapisy autora:

0

Avatar
John May

Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart Polak, Wegier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki // Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.

133 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758