BIZNES
Like

UOKiK: zmowa cenowa w Microsoft Polska Sp. z o.o.?

31/12/2015
912 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
UOKiK: zmowa cenowa w Microsoft Polska Sp. z o.o.?

Dnia 31 grudnia 2015 roku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie, przyjął zawiadomienie dotyczące popełnienia przestępstwa zmowy cenowej przez firmę Microsoft Polska Sp. z o.o., działającej wspólnie i w porozumieniu z reprezentantem firmy w imieniu “Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów S.K.” zwanej również SK&S LEGAL.

0


 

Zawiadomienie dotyczy kilku przedsiębiorstw oferujących produkty licencji OEM nabyte na terenie Unii Europejskiej i sprzedawane na portalach aukcyjnych np Allegro, w cenach dużo niższych niż konkurencja utrzymująca wspólnie i w zmowie ceny produktów na podobnym poziomie, a które aukcje poszkodowanych przedsiębiorców były bezpodstawnie usuwane z portalu aukcyjnego na zgłoszenie SK&S LEGAL, pod pretekstem sprzedaży nieoryginalnego oprogramowania, naruszenia warunków licencyjnych lub naruszenia praw firmy Microsoft.

W rzeczywistości jedynym naruszeniem był brak chęci do współpracy z firmą Microsoft pod kątem udziału w czynie zabronionym zwanym zmową cenową.

O przebiegu zdarzeń będziemy na bieżąco informować pod adresem: https://www.zmowacenowa.pl/

Źródło: https://www.zmowacenowa.pl/31122015-uokik-zawiadomienie-o-zmowie-cenowej-w-microsoft-polska-sp-z-o-o/ oraz rozmowa z poszkodowanymi przedsiębiorcami.

Inne zapisy autora:

  0

  Avatar
  niuniek888

  1 publikacje
  0 komentarze
   

  2 komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   
  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  343758