BIZNES
Like

UOKiK: zmowa cenowa w Microsoft Polska Sp. z o.o.?

31/12/2015
1057 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
UOKiK: zmowa cenowa w Microsoft Polska Sp. z o.o.?

Dnia 31 grudnia 2015 roku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie, przyjął zawiadomienie dotyczące popełnienia przestępstwa zmowy cenowej przez firmę Microsoft Polska Sp. z o.o., działającej wspólnie i w porozumieniu z reprezentantem firmy w imieniu „Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów S.K.” zwanej również SK&S LEGAL.

0


 

Zawiadomienie dotyczy kilku przedsiębiorstw oferujących produkty licencji OEM nabyte na terenie Unii Europejskiej i sprzedawane na portalach aukcyjnych np Allegro, w cenach dużo niższych niż konkurencja utrzymująca wspólnie i w zmowie ceny produktów na podobnym poziomie, a które aukcje poszkodowanych przedsiębiorców były bezpodstawnie usuwane z portalu aukcyjnego na zgłoszenie SK&S LEGAL, pod pretekstem sprzedaży nieoryginalnego oprogramowania, naruszenia warunków licencyjnych lub naruszenia praw firmy Microsoft.

W rzeczywistości jedynym naruszeniem był brak chęci do współpracy z firmą Microsoft pod kątem udziału w czynie zabronionym zwanym zmową cenową.

O przebiegu zdarzeń będziemy na bieżąco informować pod adresem: https://www.zmowacenowa.pl/

Źródło: https://www.zmowacenowa.pl/31122015-uokik-zawiadomienie-o-zmowie-cenowej-w-microsoft-polska-sp-z-o-o/ oraz rozmowa z poszkodowanymi przedsiębiorcami.

0

niuniek888

1 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758