Komentarze dnia
Like

Ukraino, byle do wiosny!

06/01/2017
957 Wyświetlenia
6 Komentarze
9 minut czytania
Ukraino, byle do wiosny!

Europa coś nie bardzo chce się “ubogacić”i wyraźnie obawia się zniesienia wiz dla mieszkańców Ukrainy. A jest ich tam kilkadziesiąt milionów mimo wszystko.
Według statystyk podawanych przez ukraiński komitet ekonomistów w ciągu ponad 20 lat tzw. wolności ich liczba zmalała o kilkanaście milionów i z ponad 50 milionów na początku lat dziewięćdziesiątych wynosi obecnie 42 miliony.
Według źródeł ONZ-owskich około 6 milionów Ukraińców wyemigrowało za pracą i według tych samych źródeł za 50 lat ma ich pozostać… uwaga 12 milionów. Najciekawsze jest to, że to dokładnie tyle samo co prognozy dla Polski… onz-owskie oczywiście.

0


 

ukraińcy

Prawda jest taka, że na chwilę obecną ujemny przyrost na Ukrainie wynosi -3,9 a w Polsce -0,7. Nas “wyjechało” ponad 2 miliony a ich już ponad 6 milionów.
Tyle statystyki i prognozy.. onz-owskie oczywiście, które trzeba o kant …czegoś tam roztrzaskać najlepiej.
Dla mnie bowiem ważniejsze są realia a te mówią wyraźnie, że jak na razie “ubogaciła” nas Ukraina ponad milionowym zaszczytem goszczenia w naszych polskich progach i mnie się to nie podoba. Naszym obecnym politykom i nie tylko- nie podoba sie emigracja muzułmańska – słusznie zresztą – a mnie się nie podoba również ta z bliskiej zagranicy. Podoba mi się mimo wszystko program zasiłków 500+ dla polskich dzieci ale nie podoba mi się, że ten program obejmuje też dzieci innych nacji zamieszkujących mój kraj. Na wypadek oskarżeń, że nasze dzieci również otrzymują zasiłki w innych krajach unijnych odpowiadam, nie interesuje mnie to i mam do tego prawo chyba raczej … Interesuje mnie natomiast brak takich świadczeń dla polskich dzieci na terenie Ukrainy i innych krajów spoza UE.
Ukraina nie jest i najprawdopodobniej przez wiele jeszcze lat nie będzie w strukturach UE więc nie widzę żadnego powodu na powoływanie się na jakiekolwiek prawa obowiązujące wewnątrz unii.
Nie podoba mi się ten sąsiad – Ukraina, zwłaszcza zachodnia, która w 76% popiera UPA i która dokonała eksterminacji na moim narodzie kilkuset tysięcy naszych rodaków, którzy żyli tam od wieków, budowali i pracowali… a teraz nad ich miejscem kaźni wiatr hula, bo grobów nawet nie mają…
Okazuje się, że niekiedy zdarza się UE pomyśleć za nas, oczywiście przypadkiem tylko i przy okazji. Chodzi o zapis w dokumencie o zniesieniu wiz dla Ukraińców, który mówi wyraźnie, że: cyt:
Kompromis dotyczy regulacji, które ułatwią władzom krajów członkowskich tymczasowe zawieszenie reżimu bezwizowego np. w sytuacji dużego napływu nielegalnych migrantów czy wzrostu liczby nieuzasadnionych wniosków o azyl.
Część państw unijnych uzależniła ostateczną zgodę na liberalizację wizową dla Ukrainy i Gruzji od wprowadzenia regulacji w sprawie tzw. hamulca bezpieczeństwa.
Wzmocnienia tych przepisów, które miałyby nieco uspokoić obawy przed wzrostem imigracji, domagały się przede wszystkim Niemcy i Francja, gdzie w przyszłym roku odbędą się wybory.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,UE-otwiera-droge-do-zniesienia-wiz-dla-Ukrainy-i-Gruzji,wid,18625096,wiadomosc.html?ticaid=1185fc
A znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że nawet w tym eurokołchozie czasami zdarza im się pomyśleć. .. Z jednej strony to może i dobrze dla Polski bo kiedy nadejdzie czas następnych wyborów, w których być może jakimś cudem zaczną rządzić Polacy to zawsze możemy skorzystać z tego zapisu i wyprosić stąd te ok.1,5 mln naszych sąsiadów i to jest dobra strona tego zapisu. W Polsce dzięki Bogu niejednokrotnie zdarzały się cuda a największym z nich jest fakt, że pomimo niszczenia przez licznych wrogów potężnych i niebezpiecznych, na przekór wszystkim wciąż istniejemy…
Tyle, że z drugiej strony sprawa ma się tak iż ten zapis jest trochę nie po drodze… jak by tu napisać… jest nie po drodze tym Ukraińcom, którym ja życzę “szczęsliwej drogi” na zachód. Na przykład do Monachium gdzie leży ich idol Stepan Bandera. W kraju swych dawnych sojuszników będą się czuli jak w domu i może obronią grób Bandery przed profanacją ze strony podobno proputinowskich Nocnych Wilków w maju 2015 roku a napisy polskie i symbol PW to prowokacja … ciekawe, nawet bardzo 🙂

grób bandery

Jak na razie jest obietnica, że zniesienie wiz do UE może nastąpić dopiero w kwietniu 2017,.
Ukraińcy nie kryją swojego oburzenia ale kolejny termin jest być może w końcu ostateczny, albo i nie..ale i tak uważam, że więcej wiary panowie! Wiosna wasza!!
cyt:
Kiedy już wydawało się, że w czwartek Unia Europejska usunęła ostatnią przeszkodę dla wprowadzenia ruchu bezwizowego z Ukrainą, nagle na ukraińskich polityków jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość: wizy zostaną zniesione nie wcześniej niż 3 kwietnia 2017 r.
Co gorsza, eurodeputowani zapowiadają, że termin ten może ulec zmianie – niekoniecznie w kierunku jego przyspieszenia. Zresztą tak wiele razy ogłaszali oni kolejne „pewne” terminy, że zwyczajnie nikt już w to nie wierzy.”
http://reporters.pl/4251/ue-odlozyla-zniesienie-wiz-dla-ukrainy-az-do-kwietnia-oburzenie-w-kijowie/
W Polsce mamy różnych “lobbystów” czytaj zdrajców, których na dobrą sprawę można i powinno się wsadzić za kratki (jak na razie za kratki pójdą ci, którzy ich podsłuchali) ale gdzie nam do żądnych europejskości Ukraińców. Ta nacja (?) dała się nabrać na Majdan o którym marzy się również naszym rodzimym puczystom… i tutaj niech dzisiejsi rządzący a wczorajsi wielbiciele Majdanu podziękują Polakom ponieważ taki numer nawet z pomocą Brukseli nie przejdzie tutaj nigdy! To sprawa genów po prostu. Tutaj nigdy nie przyjął się komunizm, tutaj nie mordowano królów… taki kraj… przy wszystkich niedostatkach i błędach w historii jednak – wyjątkowy i tyle! Gdyby nie to, to panie Kaczyński mógłby pan jak Janukowicz na Ukrainie, chociaż wybrany w wolnych wyborach, zostać potraktowany podobnie . A może i Poroszenko by wpadł na ten polski Majdan jak pan kiedyś do nich? i co wtedy? Poroszenko dla Ukrainy w UE zrobi wszystko w końcu… nieprawdopodbne? czyżby? Mocodawca ten sam w końcu – George Soros. Ten sam gościu daje dzisiaj 150 mlnzł dla swoich żeby tutaj demokrację zaprowadzić i obiecuje, że da więcej. Tak, że panie Kaczyński – następnym razem niech pan się tak nie wyrywa na tę Ukrainę raczej..
Być może G. Soros, ekspert od spraw europejskich, który sam się przyznał, że odpowiada za zalew muzułmański na Europę ma w planach wydanie w języku ukraińskim przewodnika dla imigrantów, tym razem już legalnych, takich bez wiz, które zostaną być może zniesione już w kwietniu 2017? Tam można by wydrukować najkrótszą trasę z Polski do Niemiec, niech im tam dokładnie przypomni co trzeba zabrać i … w drogę!! W razie czego proponuję Polakom by im również pomogali…
Herzlich willkommen in Berlin!!
Źródła:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-rosnie-liczba-zwolennikow-uznania-walk-upa-o-niepodleglosc/lq082v
http://wschodnik.pl/polityka/item/9417-w-administracji-poroszenki-podano-nazwe-konkretnego-kraju-z-powodu-ktorego-opoznia-sie-udzielenie-trybu-bezwizowego.html
http://www.defence24.pl/16640,ukrainie-w-ciagu-22-lat-niepodleglosci-ubylo-12-milionow-mieszkancow
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polacy?zobacz/onz-prognozuje-w-2100-roku-moze-byc-tylko-13-mln-polakow
http://wschodnik.pl/polityka/itemlist/tag/ruch%20bezwizowy.html
http://reporters.pl/4251/ue-odlozyla-zniesienie-wiz-dla-ukrainy-az-do-kwietnia-oburzenie-w-kijowie/
http://reporters.pl/3860/ukraina-wezmiemy-imigrantow-z-ue-w-zamian-za-zniesienie-wiz/
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,UE-otwiera-droge-do-zniesienia-wiz-dla-Ukrainy-i-Gruzji,wid,18625096,wiadomosc.html?ticaid=1185fc
http://wyborcza.pl/7,75399,21026957,jesli-zgodza-sie-ministrowie-na-wiosne-ukraincy-bez-wiz-do.html?disableRedirects=true

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

 1. Avatar Kris

  Żaden z wymienionych linków nie działa :Onet informuje – “Strona nie została odnaleziona …”. Przypadek, czy “bracia słowianie” zadziałali?
  Zaczyna się II etap przyjaźni, rozpoczęty na Wołyniu ?

  0
  • Faktycznie… a linki są dobre. W wordzie z którego wkleiłam działają i kiedy każdy z linków podświtlam na zasadzie – kopiuj- i w google wklej – też działają…
   I co ma onet do nich? 🙁

   pozdrawiam

   0
 2. Avatar Maniek

  Wiele rzeczy ci sie nie podoba. Mnie glownie nie podoba sie zalew tego polskich mediow ruskimi trolami.
  /
  I nie podoba mi sie 500 zlotych na dziecko bo to 6000 rocznie, 60 tysiecy przez 10 lat i ponad 100 tysiecy dla kazdego ‘malucha’ do czasu az ten wezmie tylek w troki i wyjedzie z tego kraju pokazujac srodkowy palec podatnikowi ktory mu ten prezent zafundowal.
  I nie podoba mi sie bezplatne szkolnictwo bez koniecznosci zwrotu kasy za nauke kiedy ten sam bobas po wydojeniu kolejnych 100 albo i 300 tysiecy od podatnika za swoje nauki pokaze podatnikowi tenze sam srodkowy palec i zrobi wypad z Polski.
  W nagrode naiwny podatnik zgodzi sie na 1000 zlotych miesiecznie na kazdego bobasa bo jakos jest ich mniej zamiast wiecej.
  Jednak najbardziej nie podoba mi sie ten zalew 3obiegu ruskimi trolami.
  Tak sie sklada ze nie tylko Ukraincy ale prawie wszyscy Rosyjscy Biali sluzyli w niemieckiej armii i to do samego konca. Wedlug Solzenicyna bylo ich milion!
  Jak sie nie ma swojej ojczyzny to sie nawet diablu sluzy byle ja odzyskac.
  Polacy sluzyli takiemu jednemu ktory w calej Europie oprocz Francji uwazany jest za diabla… Ale to Astrze nie wadzi, prawda?
  Jak on sie nazywal?… Napoleon Bonaparte? Jakos cos tak…

  0
  • Avatar AS

   Jak nie Jerzy to Maniek, jak nie Maniek to … .Ale cały czas czuje się oddech funduszu K.A. stworzonego dla szerzenia demokracji na wschodzie. Subsydiowanego oczywiście przez niemiecki rząd. Tu nie chodzi o szerzenie demokracji, tu chodzi o szerzenie niemieckich wpływów na wschodzie. O wbijanie klinów między Słowian. Aby ich podzielić i uczynić podatnymi na niemieckie wpływy. Znamy takich panów znamy. I się nie damy. Ich komentarze są takie niemieckie … !!! Przypomina mi się jak w pewnym odcinku Stawki większej jak Życie, Kloss poucza niemieckiego agenta, że Polacy tak topornym językiem się nie posługują. Polacy używają innych sformułowań, innych zwrotów, etc. Takich zwrotów używają tylko Niemcy i raz dwa zostanie rozpoznany.
   PS. Oczywiście zaraz będzie mi przypomniane, że jestem ruskim trolem. Bo ich niemiecka toporność nie pozwala im na coś innego. Niemiec to jest zawsze Niemiec.

   0
   • Avatar Maniek

    Co Wania – nie bylo was milion w armii Hitlera? Bylo wiecej?
    To to cie tak zabolalo… Ukraincom wypowiadaja a sami pchali sie do Niemca tysiacami. No a teraz towarzysz Putin ma zagwozdke bo na legendzie bialych chce budowac nowy rosyjski mit. Zjednoczyc wokol tej idei narod. Tyle ze jak typowy rosyjski car milczy o tym ze wszyscy biali nawet za Hitlera walczyli przeciw Rosji. Przeciw tej wlasnie Rosji ktora tylko potrafi zniewalac. Zniewalac obcych i swoich.
    I taki bedzie nas tu przed Niemcami ratowal ha ha ha!
    Jak sie z Niemcami przeciw nam nie skumacie – a juz sie kumacie – to my sobie poradzimy z nimi sami. O pomoc nie prosimy eiec WYPAD!

    0
 3. Avatar Jerzy

  O, włożył lis pysk do kurnika i prosi słowiańskie kury żeby przyszły do niego na imprezę!
  Ale cyrk… ruskie trole nie odpuszczają, nawet zasłaniają się polską kulturą i jezykiem.
  A paszoł ty won do siebie. Czemu się pcha do innych nieproszony?
  Sie o Niemców nie martwi, my sobie z nimi poradzimy sami. Najgorsze co Polaków zawsze spotyka to ruska pomoc w rozwiązaniu naszego niemieckiego problemu. Jak nam mędy raz zaczynają pomagać to nam potem zajmuje 50 lat żeby ich do siebie z powrotem wykopać…
  Dlatego zabieraj swój pysk lisie z naszego kurnika i… nie pomagaj… proszę. Nie masz u siebie w domu większych problemów? Na razie tylko proszę…
  O – zapomniałem. Wy już nie macie wolnych mediów i dlatego wpierdzieliliście się na nasze. Czy tak jest lisku?
  .
  Kopie kur…na rusek rurę prosto do Niemca a pierdzieli o słowiańskiej solidarności i uniezależnianiu nas od szkopów.
  Ot ruska mentalność…

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816