Komentarze dnia
Like

Ukraino, byle do wiosny!

06/01/2017
961 Wyświetlenia
6 Komentarze
9 minut czytania
Ukraino, byle do wiosny!

Europa coś nie bardzo chce się “ubogacić”i wyraźnie obawia się zniesienia wiz dla mieszkańców Ukrainy. A jest ich tam kilkadziesiąt milionów mimo wszystko.
Według statystyk podawanych przez ukraiński komitet ekonomistów w ciągu ponad 20 lat tzw. wolności ich liczba zmalała o kilkanaście milionów i z ponad 50 milionów na początku lat dziewięćdziesiątych wynosi obecnie 42 miliony.
Według źródeł ONZ-owskich około 6 milionów Ukraińców wyemigrowało za pracą i według tych samych źródeł za 50 lat ma ich pozostać… uwaga 12 milionów. Najciekawsze jest to, że to dokładnie tyle samo co prognozy dla Polski… onz-owskie oczywiście.

0


 

ukraińcy

Prawda jest taka, że na chwilę obecną ujemny przyrost na Ukrainie wynosi -3,9 a w Polsce -0,7. Nas “wyjechało” ponad 2 miliony a ich już ponad 6 milionów.
Tyle statystyki i prognozy.. onz-owskie oczywiście, które trzeba o kant …czegoś tam roztrzaskać najlepiej.
Dla mnie bowiem ważniejsze są realia a te mówią wyraźnie, że jak na razie “ubogaciła” nas Ukraina ponad milionowym zaszczytem goszczenia w naszych polskich progach i mnie się to nie podoba. Naszym obecnym politykom i nie tylko- nie podoba sie emigracja muzułmańska – słusznie zresztą – a mnie się nie podoba również ta z bliskiej zagranicy. Podoba mi się mimo wszystko program zasiłków 500+ dla polskich dzieci ale nie podoba mi się, że ten program obejmuje też dzieci innych nacji zamieszkujących mój kraj. Na wypadek oskarżeń, że nasze dzieci również otrzymują zasiłki w innych krajach unijnych odpowiadam, nie interesuje mnie to i mam do tego prawo chyba raczej … Interesuje mnie natomiast brak takich świadczeń dla polskich dzieci na terenie Ukrainy i innych krajów spoza UE.
Ukraina nie jest i najprawdopodobniej przez wiele jeszcze lat nie będzie w strukturach UE więc nie widzę żadnego powodu na powoływanie się na jakiekolwiek prawa obowiązujące wewnątrz unii.
Nie podoba mi się ten sąsiad – Ukraina, zwłaszcza zachodnia, która w 76% popiera UPA i która dokonała eksterminacji na moim narodzie kilkuset tysięcy naszych rodaków, którzy żyli tam od wieków, budowali i pracowali… a teraz nad ich miejscem kaźni wiatr hula, bo grobów nawet nie mają…
Okazuje się, że niekiedy zdarza się UE pomyśleć za nas, oczywiście przypadkiem tylko i przy okazji. Chodzi o zapis w dokumencie o zniesieniu wiz dla Ukraińców, który mówi wyraźnie, że: cyt:
Kompromis dotyczy regulacji, które ułatwią władzom krajów członkowskich tymczasowe zawieszenie reżimu bezwizowego np. w sytuacji dużego napływu nielegalnych migrantów czy wzrostu liczby nieuzasadnionych wniosków o azyl.
Część państw unijnych uzależniła ostateczną zgodę na liberalizację wizową dla Ukrainy i Gruzji od wprowadzenia regulacji w sprawie tzw. hamulca bezpieczeństwa.
Wzmocnienia tych przepisów, które miałyby nieco uspokoić obawy przed wzrostem imigracji, domagały się przede wszystkim Niemcy i Francja, gdzie w przyszłym roku odbędą się wybory.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,UE-otwiera-droge-do-zniesienia-wiz-dla-Ukrainy-i-Gruzji,wid,18625096,wiadomosc.html?ticaid=1185fc
A znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że nawet w tym eurokołchozie czasami zdarza im się pomyśleć. .. Z jednej strony to może i dobrze dla Polski bo kiedy nadejdzie czas następnych wyborów, w których być może jakimś cudem zaczną rządzić Polacy to zawsze możemy skorzystać z tego zapisu i wyprosić stąd te ok.1,5 mln naszych sąsiadów i to jest dobra strona tego zapisu. W Polsce dzięki Bogu niejednokrotnie zdarzały się cuda a największym z nich jest fakt, że pomimo niszczenia przez licznych wrogów potężnych i niebezpiecznych, na przekór wszystkim wciąż istniejemy…
Tyle, że z drugiej strony sprawa ma się tak iż ten zapis jest trochę nie po drodze… jak by tu napisać… jest nie po drodze tym Ukraińcom, którym ja życzę “szczęsliwej drogi” na zachód. Na przykład do Monachium gdzie leży ich idol Stepan Bandera. W kraju swych dawnych sojuszników będą się czuli jak w domu i może obronią grób Bandery przed profanacją ze strony podobno proputinowskich Nocnych Wilków w maju 2015 roku a napisy polskie i symbol PW to prowokacja … ciekawe, nawet bardzo 🙂

grób bandery

Jak na razie jest obietnica, że zniesienie wiz do UE może nastąpić dopiero w kwietniu 2017,.
Ukraińcy nie kryją swojego oburzenia ale kolejny termin jest być może w końcu ostateczny, albo i nie..ale i tak uważam, że więcej wiary panowie! Wiosna wasza!!
cyt:
Kiedy już wydawało się, że w czwartek Unia Europejska usunęła ostatnią przeszkodę dla wprowadzenia ruchu bezwizowego z Ukrainą, nagle na ukraińskich polityków jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość: wizy zostaną zniesione nie wcześniej niż 3 kwietnia 2017 r.
Co gorsza, eurodeputowani zapowiadają, że termin ten może ulec zmianie – niekoniecznie w kierunku jego przyspieszenia. Zresztą tak wiele razy ogłaszali oni kolejne „pewne” terminy, że zwyczajnie nikt już w to nie wierzy.”
http://reporters.pl/4251/ue-odlozyla-zniesienie-wiz-dla-ukrainy-az-do-kwietnia-oburzenie-w-kijowie/
W Polsce mamy różnych “lobbystów” czytaj zdrajców, których na dobrą sprawę można i powinno się wsadzić za kratki (jak na razie za kratki pójdą ci, którzy ich podsłuchali) ale gdzie nam do żądnych europejskości Ukraińców. Ta nacja (?) dała się nabrać na Majdan o którym marzy się również naszym rodzimym puczystom… i tutaj niech dzisiejsi rządzący a wczorajsi wielbiciele Majdanu podziękują Polakom ponieważ taki numer nawet z pomocą Brukseli nie przejdzie tutaj nigdy! To sprawa genów po prostu. Tutaj nigdy nie przyjął się komunizm, tutaj nie mordowano królów… taki kraj… przy wszystkich niedostatkach i błędach w historii jednak – wyjątkowy i tyle! Gdyby nie to, to panie Kaczyński mógłby pan jak Janukowicz na Ukrainie, chociaż wybrany w wolnych wyborach, zostać potraktowany podobnie . A może i Poroszenko by wpadł na ten polski Majdan jak pan kiedyś do nich? i co wtedy? Poroszenko dla Ukrainy w UE zrobi wszystko w końcu… nieprawdopodbne? czyżby? Mocodawca ten sam w końcu – George Soros. Ten sam gościu daje dzisiaj 150 mlnzł dla swoich żeby tutaj demokrację zaprowadzić i obiecuje, że da więcej. Tak, że panie Kaczyński – następnym razem niech pan się tak nie wyrywa na tę Ukrainę raczej..
Być może G. Soros, ekspert od spraw europejskich, który sam się przyznał, że odpowiada za zalew muzułmański na Europę ma w planach wydanie w języku ukraińskim przewodnika dla imigrantów, tym razem już legalnych, takich bez wiz, które zostaną być może zniesione już w kwietniu 2017? Tam można by wydrukować najkrótszą trasę z Polski do Niemiec, niech im tam dokładnie przypomni co trzeba zabrać i … w drogę!! W razie czego proponuję Polakom by im również pomogali…
Herzlich willkommen in Berlin!!
Źródła:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-rosnie-liczba-zwolennikow-uznania-walk-upa-o-niepodleglosc/lq082v
http://wschodnik.pl/polityka/item/9417-w-administracji-poroszenki-podano-nazwe-konkretnego-kraju-z-powodu-ktorego-opoznia-sie-udzielenie-trybu-bezwizowego.html
http://www.defence24.pl/16640,ukrainie-w-ciagu-22-lat-niepodleglosci-ubylo-12-milionow-mieszkancow
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polacy?zobacz/onz-prognozuje-w-2100-roku-moze-byc-tylko-13-mln-polakow
http://wschodnik.pl/polityka/itemlist/tag/ruch%20bezwizowy.html
http://reporters.pl/4251/ue-odlozyla-zniesienie-wiz-dla-ukrainy-az-do-kwietnia-oburzenie-w-kijowie/
http://reporters.pl/3860/ukraina-wezmiemy-imigrantow-z-ue-w-zamian-za-zniesienie-wiz/
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,UE-otwiera-droge-do-zniesienia-wiz-dla-Ukrainy-i-Gruzji,wid,18625096,wiadomosc.html?ticaid=1185fc
http://wyborcza.pl/7,75399,21026957,jesli-zgodza-sie-ministrowie-na-wiosne-ukraincy-bez-wiz-do.html?disableRedirects=true

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816