POLSKA
Like

Ukraina: Wielki Głód

09/12/2015
1786 Wyświetlenia
18 Komentarze
1 minut czytania
Ukraina: Wielki Głód

9 grudnia 2015 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uczcił pamięć Wielkiego Głodu na Ukrainie.

0


holodomor-54-579501Wiek XX został szczególnie ciężko naznaczony przez zbrodnie sowieckiego totalitaryzmu. W latach 1932-1933 w wyniku planowo wywołanego głodu na terenach Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej i Kubania zostało zagłodzonych na śmierć kilka milionów ludzi. Kala i okrucieństwo tej zbrodni jest jedyne na w swoim rodzaju. Dotknęło bez wyjątku glod3wszystkich na wielkich obszarach kraju.
Posłanki i Posłowie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej pochylają z szacunkiem głowy nad milionami ofiar Wielkiego Głodu i łączą się w bólu z narodem ukraińskim.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oddaje także szczególny hołd kilkudziesięciu tysiącom Polaków zmarłym w wyniku tej zbrodniczej akcji na terenach ówczesnej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej. Ich ofiara woła o pamięć.

12-579489Świadomi ogromu zaniechań i zaniedbań, które powodują, że w pamięci narodowej polskie ofiary Wielkiego Głodu nie znajdują godnego miejsca, Sejm RP zwraca się do instytucji nauki i kultury o rozpoczęcie pilnych działań zmierzających do udokumentowania tej zbrodni.
Musimy podjąć trud policzenia i zidentyfikowania Polaków – ofiar Wielkiego Głodu, a także właściwego ich upamiętnienia.

Ukraine 1932 - La famine en Ukraine - Ville de Nikolaev. Enfants victimes d e la famine "Golodomor" des annees 1932-1933 pendant la "collectivisation" S talinienne dans les campagnes de L'Union Sovietique.

Ukraine 1932 – La famine en Ukraine – Ville de Nikolaev. Enfants victimes d e la famine “Golodomor” des annees 1932-1933 pendant la “collectivisation” S talinienne dans les campagnes de L’Union Sovietique.

Uchwałę Sejm podjął przez aklamację.

9.12 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar Ot, propozycja

  A może by raz dla odmiany coś napisać o polskich ludobójstwach i zbrodniach?
  Na Olędrach, Ślązakach, Mazurach, Łemkach, Ukraińcach, Żydach, Słowińcach…

  0
  • Avatar Piotr

   Wy, potomkowie wszelakiego kacapstwa, milicjantow, ormowcow, cisi i glosni wielbiciele CCCP macie jedna wspolna brzydka ceche – gdy wam przypomniamy WASZE zbrodnie, wy odpowiadacie wg. starego wzorca “a u was bija Murzynow”, albo straszycie, niepomni batow 1920, jakie od nas zebraliscie, calkiem zasluzenie zreszta.

   0
   • Avatar Silesian

    Tak się składa, że te do zarzygania znane zbrodnie przypominane innym – Niemcom, Austriakom, Ukraińcom i Rosjanom – przewijają się z całym dobrodziejstwem polskiego tromtadractwa, egzaltacji i fanfaronady od lat dziesiątków, regularnie, dzień w dzień, tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc i rok w rok przez łamy, przez TV, przez Radio i wreszcie przez szczerbate ryje polskości we wszystkich jej załganych odcieniach podłości.
    I tylko o waszych ofiarach sza, mesjaszu narodów, co to w waszych propagandówkach ‘za wolność naszą i waszą’.
    Tańczysz właśnie, polski bydlaku, na mogiłach dziesiątków tysięcy zamęczonych i pomordowanych w czystkach etnicznych i w polskich obozach koncentracyjnych, których historycy naliczyli po wojnie 1050.
    To jest wasz narodowy sport, nadwiślańskie ścierwa: robić z oprawców ofiary.

    0
    • Avatar Piotr

     Czas zatem na kolejny rok 1920-ty.. Pozyczymy atom i zrobimy porzadek.

     0
     • Avatar Silesian

      Otóż gUwno pożyczycie, bando nieudaczników i gUwno zrobicie, jak to wy.
      Nikt wam nie pożyczy, narodzie infantylnych półgłówków żałobnych, nic więcej niż spinacze czy wałki do ciasta
      To co się wam taktycznie udało, to:
      1. przez zmianę sojuszy na wiosnę 1939 roku dać się wyruHać cynicznym Angolom i wplątać się w wojnę z Austriakiem Adolfem, by dostać od Niemiec tak w dÓpę, że jeszcze za tysiąc lat będziecie obiektem kpin: “nie oddamy nawet guzika”
      2. w wsparciu o kacapskie bagnety, robiąc im na każdym kroku laskę i liżąc im rowa, udały wam się ludobójstwa i zbrodnie etniczne na narodach, którym ani długością historii ani cywilizacją często nie dorastaliście pięt.
      Oto wasz bilans stulecia:
      – 1920 rok – anektowała Litwie Wilno, stolicę Giedymina
      – 1921 – dokonała z ZSRR rozbioru Białorusi i Ukrainy
      – Przez wojskowe osadnictwo na Wołyniu sprowadziła autochtonów do rangi pariasów we własnym domu
      – W wyniku zamachu stanu rozpoczęła faszystowskie rządy ze skrytobójstwami, terrorem i z obozem koncentracyjnym w Berezie Kartuskiej jako późniejszą wizytówką
      – Rozkradła Bank Śląski
      – 1938 – dokonała pacyfikacji Chełmszczyzny co było preludium do rzezi wołyńskiej
      – 1938 – uderzyła z Hitlerem na Czechosłowację
      – 1938 – wyszarpała od Słowacji Spisz
      – Haniebnie zamordowała swego śląskiego dobroczyńcę, Wojciecha Korfantego
      – 1939 – wplątała się w wojnę na 2 fronty z haniebna rejteradą Wodza Naczelnego przez Zaleszczyki
      – 1940-43 rzezie gmin żydowskich wraz z dzieciobójstwem
      – 1944 – świadomie sprowokowała zagładę mieszkańców Warszawy
      – 1945 – anektowała i okupuje Górny Śląsk
      – Dokonała ludobójstwa(!) na Olędrach i Ślązakach
      – Dokonała czystek etnicznych, gwałtów i zbrodni na Mazurach, Ślązakach, Słowińcach, Łemkach, Ukraińcach, Żydach, Morawianach i Łużyczanach
      – W latach 1945 -1956 wprawiła w ruch 1050 polskich obozów koncentracyjnych, w tym także obóz tylko dla dzieci w Lesznie-Gronowie
      – Przez 45 lat Polska radośnie obciągała sowietom, lizała im odbyt a pochody 1-Majowe Polactwa były świętem rodzinnym (fotki leżą w internecie)
      – Z sowietami napadła na Czechosłowację – 1968 rok
      – Haniebnie przepędziła resztki ocalałych z holokaustu Żydów – 1968 rok
      – Od 1990 rządy w Polsce sprawuje z wyżyn rozkradzionego majątku narodowego ex-SB, poprzez macki w służbach, TV i prokuraturze.
      – 2014 – delegalizacja narodu(!) śląskiego wyrokiem Sądu Najwyższego
      – 2015 – dwukrotne zgnojenie i tak już chorego TK

      Oto polskość w pigułce – hańba i ohyda.
      Moja rada na przyszłość: nie rzucaj, priwislinskij clownie, kamieniami w domu pełnym szkła, milcz jak się masz trupy w szafie.

      0
    • pablo3 pablo3

     nie obnizajmy wartosci tego serwisu, do poziomu gimnazjalnego. takie komentarze, nawet na wirtualnej i na onecie juz nie przechodza.

     0
     • Avatar Piotr

      Czy chodzi Panu, Panie Pablo3 o mój tu komentarz? Ja się tylko broniłem, bardzo delikatnie w swojej ocenie. Choć mogłem przywalić..
      A chyba nie ma obowiązku kochania Rosji? (podobnie jak USA). Mi przodkowie obecnych Rosjan wybili prawie połowę rodziny… Pozdrawiam

      0
     • pablo3 pablo3

      chodzilo mi przede wszystkim o komentarze Silesiana.

      0
 2. Avatar Piotr

  S.ram, wzorem swych Przodkow, na pijaczkow w onucach – kacapów 😉 .

  0
  • Avatar i tyle

   Biedaku, toż ty właśnie mentalnie jesteś tym wstydliwym polaczkiem czyli kacapskim odchodem – masz tatarskie obyczaje, żydowską moralność, moskiewską elegancję oraz erudycję pasztetu zapakowanego w laminatowe szczewo z napisem ‘nieprzegryzalne’.
   Twoi przodkowie zaś wynosili łajno spod dupsk tych, dla których byli za mali nawet na to, by nawet stojąc na pacach zrobić im laskę, więc nie masz się czym chwalić.
   A teraz z powrotem na zmywak – koniec pauzy!

   0
   • Avatar Piotr

    Jesli to bylo do mnie, to kacapska cuchnąca samogonem plwocina splywa po mnie, jak po kaczce. Moj Dziadek po kacapskich karkach na konia wsiadal był 😉 .

    Z drugiej zas strony – jakim trzeba byc zaprzancem aby po polsku opluwac Polske? Jakim gadem spod godla dwuglowego, zdegenerowanego bimbrem ptaszydla w onucach? 😉 😉 😉 …

    0
 3. lancelot lancelot

  Widzę że HD rzucił gównem w wentylator, albo granat do szamba. Aż się rzygać chce

  0
  • Avatar Piotr

   Temat ukrainy zawsze jest drazliwy, bo potem byl Wołyn… Szybko sie odkuli ukraincy po Wielkim Glodzie i zemscili na.. slabszych od siebie, Polakach, sasiadach, na polskich starcach, kobietach i dzieciach 🙁 .
   Z drugiej zas strony – kazdy naród, ktory chce i próbuje sie oderwac od kacapskiej pijackiej nedzy i inucowego zasciankowego prytmitywu ma MOJ SZACUNEK. Za odwage.

   0
 4. Avatar Makagigi

  Od czegoś trzeba zacząć i dobrze , że napisał Pan ten tekst. Jeśli my pochylimy się nad tym niewyobrażalnym ludobójstwem, to i oni zostaną zmuszeni do rewindykacji spojrzenia na ludobójstwo na Wołyniu. Mieliśmy wspólnego wroga i by mieć tą świadomość trzeba o tym przypominać. To co wydarzyło się wtedy na Ukrainie, kojarzy się z w wydarzeniami w Wandei w okresie rewolucji francuskiej. Zarówno tu, jak i tam chodziło o pozbawienie własności i wiary. Obyśmy nigdy nie doczekali takich zdarzeń.

  0
 5. pablo3 pablo3

  swoja droga ciekawe, ilu faktycznie Polakow zginelo w czasie Wielkiego Glodu. to tym bardziej wazne, bo nawet jeszcze w dzisiejszych czasach wielu “Ukraincow” mowi po polsku lub nawet czuje znaczny zwiazek kulturowy, a przynajmniej jezykowy z Polska. to razem z innymi wojnami, a takze zbrodniami obydwu totalitaryzmow na obywatelach polskich w XX – wieku, daje niewyobrazalny wynik. zreszta, ktoz wie, jak wiele zbrodni jest jeszcze niezbadanych. przykladowo, sluzacy lub osiedli w Jugoslawii po wojnie, radzieccy zolnierze, rzucali mnostwo opowiesci, ile Polakow mordowali lub widzieli mordowanych…

  0
 6. Avatar gola.dupa.tuska

  Panie prezydencie….jak tam, świece hujowe…..sorry hanukowe zapaliły się ?

  0
 7. Avatar gola.dupa.tuska

  i naprawdę nie obchodzi mnie jak to się pisze…..przez samo żet, czy przez erzet.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816