HYDE PARK
Like

Ukraina. Ściema na żywo

16/03/2014
549 Wyświetlenia
6 Komentarze
6 minut czytania
Ukraina. Ściema na żywo

Kto nie potwierdza jedynie słusznej wersji, nie woła w jednym chórze „Bohaterowie z Majdanu. Janukowycz dyktator. Ukraina w UE.” ten ruski agent, albo wariat.

W jednym chórze z Kaczyńskim, Michnikiem, Dukaczewskimi, i wszyskimi dziennikarzami, zarówno tymi rozsądnymi jaki i tymi niepokornymi, tłumaczącymi nam co tak naprawdę się dzieje na Ukrainie.

0


 

W chórze gdzie wszystko jest jasne i proste. Bohaterowie z Majdanu, nie dobry Janukowycz i jeszcze gorszy Putin.

Inne hipotezy, próby wyjaśnienia, czy choćby zadawanie nie wygodnych pytań kwitowanie jest oskarżeniem o zdradę polskich intresów.

 

Dwa dni temu odkryty został koleny puzel w trudnej układance o Ukrainie.W sieci pojawiło się nagranie z kamery przemysłowej pokazujące ekipę Janukowycza pakującą jego gabinet w dniu 21 lutego, był to dzień kiedy podpisano porozumienia pomiędzy Janukowyczem a przedstawicielami opozycji z Majdanu, w obecności trzech ministrów spraw zagranicznych Polski , Niemiec i Francji (wówczas to napompowany minister Sikorski triumfalnie informował o zwycięstwie rozsądku nad brakiem odpowiedzialności).

 

Tego samego dnia  „prawy sektor” Majdanu ogłosił że nie akceptuje porozumienia i następnego dnia o 10 rano rusza na dzielnicę prezydencką. Tak też się wydarzyło, kilka tysięcy demontrantów wkroczyło do dzielnicy rządowej i bez żadnych przeszkód zajęło pałac prezydecki. Kilka dni wczesniej na ulicach Kijowa zginęło prawie 100 osób.

 

Czemu prezydent Janukowycz w dniu podpisania porozumienia pakuje swoje manatki i  ucieka ? Czy Janukowycz wiedział że porozumienie będzie storpedowane przez skrajny „prawy sektor” ? Czy „Prawy Sektor” idąc na dzielnicę rządową, tak zaciekle bronioną dwa dni wcześniej, wiedział że nikt nie będzie do nich strzelał ?

 

Oto kilka kolejnych pytań  niespecjalnie zadawanych w polskich mediach  :

 

Jak wygląda śledztwo w sprawie ofiar wydarzeń w Kijowie zmarłych od ran postrzałowych ? Czemu początkowo nowo powołane władze odmawiały prowadzenia śledztwa w tej sprawie ?

W Kijowie od ran postrzałowych zginęło ponad 20 milicjantów, 130 odnosło rany postrzałowe. Olha Bohomolec, lekarz Majdanu, twierdzi że rany postrzałowe milicjantów i protestujących są zadane z tej samej broni.

Szef łotewskiego msz Urmas Paet w rozmowie z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton informuje iż „niepokojące jest, iż nowa koalicja nie chce zbadać, co dokładnie się stało”.

Kim jest nowy prezydent, Ołeksandr  Turczynow, pełniący funkcję ministra spraw wewnętrznych w rządzie Juli Tymoszenko ? Jak wygląda jego przeszłość i kariera polityczna ?

Kim jest lider sondaży (20 %poparcia) w wyborach 25 maja, oligarcha Petro Poroszenko, 5 miejsce wśród najbogatszych Ukraińców, tzw.sponsor Majdanu,? W jaki sposób zdobył majątek ? Jakie funkcje rządowe pełnił wcześniej?

Jaki jest majątek Arsena Jaceniuka i w jaki sposób powstał ? Byłego ministra gospodarki(w wieku 32 lata), byłego szefa banku centralnego(34lata), byłego wiceszefa kancelarii Wiktora Juszczenki ?

Kto w nowych władzach Ukrainy miał powiązania z Moskwą i Władimirem Putinem?

Czemu do interwencji zbrojnej na Krymie dąży dziś najbardziej Partia Regionów?

Dlaczego przez trzy miesiące funkcjonowania EuroMajdanu władze w Kijowie nie zdecydowały si e na jego likwidacje? Pierwsze ofiary padły 21 stycznia, wcześniej z obu stron miały miejsce prowokacje, porwania, pobicia dziennikarzy ze strony władzy, koktajle mołotowa i regularne ataki na milicje i bydynki rządowe ze strony Majdanu? Przez trzy miesiące demonstranci przebywają na głownym placu Kijowa, znajduje się tam  scena, odbywają sie koncerty, powstają służba porządkowa, logistyczna, medyczna. Demonstranci regularnie atakują stamtąd dzielnicę rządową używają sprzętu ciężkiego, przywożą i palą tysiące opon. Czemu przez trzy miesiące nie rozpędzono demonstrantów? Zamiat tego pozwolono budować im struktury i podgrzewać konflikt. Odpowiedzi w stylu że tam były barykady wkładam do szufladki z dowcipem o to czemu podczas okupacji w Polsce nie było powstania w Poznaniu, bo Niemcy nie pozwolili.

 

10 lat temu miała pomarańczowa rewolucja. Zwycięska.

Wówczas w Polsce również funkcjonował w znacznej części ten sam zgodny chór poparcia.  I każde odstępstwo tak jak i dziś było krytykowane jako zdrada lub brak „rozumienia realiów i polskiej racji stanu”.

Na Ukrainie zwyciężyli wtedy m.in. ci sami liderzy co dziś. Turczynow,mniej wówczas znany, pełniący dziś funkcję prezydenta i Julia Tymoszenko posiadająca majątek szacowany na 5 mld dolarów, wcześniej rozpoczynająca karierę u boku Leonida Kuczmy.

Nasz polski chór śpiewał i śpiewa do dziś tak jak sobie życzy tego Unia Europejska. Unia to przede wszystkim Niemcy. Jakie są dziś cele Niemiec na Ukrainie ?

Putin i przede wszystkim jego sitwa to samo zło ale czy polskie zaangażowanie w konflikt na Ukrainie jest właściwe ?

 

Inne zapisy autora:

  0

  Avatar
  Pampa Stalowa

  1 publikacje
  0 komentarze
   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   
  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  334816