HYDE PARK
Like

Ukraina, budżet i podatki

28/02/2014
985 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Ukraina, budżet i podatki

W ostatnich dniach media doniosły, że białoruska biathlonistka Daria Domraczewa za swoje złote medale dostała większą nagrodę z kasy państwa białoruskiego niż wynosi budżet Ukrainy. I tutaj nasuwa się kilka konkluzji. Pierwsza z nich jest taka, że okrutny tyran białoruski Łukaszenko sprawniej zarządza gospodarką Białorusi niż wszystkie ukraińskie demokratycznie wybrane rządy (z rządem „Pięknej Julii” włącznie) zarządzały Ukrainą.

0


Ukraina

Otrzymuję wiadomości od zaprzyjaźnionych Ukraińców, którzy piszą, że życie na Ukrainie toczy się normalnie. Czyli druga konkluzja jest taka, że duże państwo (drugie pod względem obszaru w Europie, po Rosji), z prawie 50 milionową populacja może funkcjonować praktycznie bez budżetu.

Ukraiński fiskus jest niezwykle pazerny, ale od ściągniętych podatków nie przybywa pieniędzy w budżecie. Wniosek: nie ma co płacić podatków, bo i tak te pieniądze gdzieś przepadają.

Jeśli wielkość budżetu i wysokość płaconych podatków praktycznie nie wpływa na funkcjonowanie większego od Polski państwa, więc może warto się zastanowić nad podatkami i budżetem Polski. Czy w ogóle należy płacić jakieś podatki i utrzymywać jakikolwiek budżet państwowy?

W swoim artykule „Kiedy w Polsce będzie dobrze” pochyliłem się nad wpływem systemów politycznych i gospodarczych w Polsce na sytuację ekonomiczną przeciętnego Polaka. Okazało się, że różne systemy polityczne i gospodarcze nie miały specjalnego wpływu na zamożność przeciętnych obywateli. Zawsze balansowali na krawędzi ubóstwa.

Może warto wziąć przykład z Ukrainy i całkowicie zlikwidować, a w każdym razie ograniczyć budżet państwa Polskiego, a co z tym się wiąże i wszystkie daniny na rzecz państwa?

Źródło: http://innywariant.weebly.com/1/post/2014/02/ukraina-budet-i-podatki.html

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Jack Mac Lase
Jack Mac Lase http://innywaiant.weebly.com

75 publikacje
1 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar Sceptissimus

    W tym wszystkim najciekawszy jest wątek białoruski. W Polsce zdominowanej przez politically correct, o który dbają literalnie wszystkie publikatory od lewa do prawa – obraz sytuacji na Białorusi jest skrajnie powykrzywiany. Są państwa rozkoszujące się demokracją jak np. Rumunia, Bułgaria, a w wielu aspektach również Polska dla których porównanie z Białorusią wybada całkiem anemicznie. Ciekawym, czy ktoś na Forum byłby w stanie dotrzeć do artykułów ilustrujących starą prawdę, że każde lustro ma dwie strony.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816