NEWS
Like

Układ usunie Tuska i postawi Gowina na czele Platformy ?

22/06/2013
730 Wyświetlenia
1 Komentarze
13 minut czytania
Układ usunie Tuska i postawi Gowina na czele Platformy ?

Paweł Chojecki – Pierwszym wariantem jest droga wytyczona przez Aleksandra Smolara: Od razu po głosowaniu nad związkami partnerskimi pomyślałem, że Jarosław Gowin może być przyszłym przywódcą zmodernizowanego PiS-u. Jeżeli nastąpiłoby odejście, wymuszone czy dobrowolne, Kaczyńskiego. PiS-u poszerzonego o konserwatywną część Platformy.” …”„Wprost”, 25.02. 

0


Co ciekawe, Smolar nawet nie próbuje ukryć faktu, że Gowin jest w tej rozgrywce typowym figurantem:Nigdy nie myślałem o Gowinie jako o poważnym polityku, raczej był typem „gadułki”, ideologa, nie polityka .(więcej )

 

Staniszkis „Myślę, że afera nie została uruchomiona przez Platformę, tylko przez jakiś głębszy układ, który dyscyplinuje całą scenę polityczną. „ ….(więcej )

 

„19 procent Polaków chce, by Donald Tusk pozostał na stanowisku przewodniczącego PO. Jednak aż 16 procent badanych widzi na nim Grzegorza Schetynę, a 14 proc. jako lidera Platformy wskazuje Jarosława Gowina – wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS dla „Wiadomości” TVP1. – Donald Tusk podobnie jak Kaczyński staje się politykiem niewybieralnym. Lideruje w sondażach jeśli chodzi o brak zaufania, stracił też etykietę, że „Platforma Obywatelska równa się Tusk” – mówi dr Norbert Maliszewski. „..”Maliszewski zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt. – Zsumowane poparcie dla tych dwóch polityków jest wyższe niż poparcie dla Donalda Tuska. Gdyby jeden z nich zrezygnował – Donald Tusk przestałby być liderem takiego sondażu. .(źródło)

 

Krasnodębski o Tusku „Niestety, na początku roku 2010 popełnił zasadniczy błąd. Pod wpływem Angeli Merkel i z innych nieznanych nam powodów odstąpił od pierwotnego planu i zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP. Gdyby został prezydentem, wycofałby się na z góry upatrzone pozycje i dzisiejsze kłopoty rządu spadałyby już na barki nowego premiera (którego można by wymieniać jak zderzak) „….(więcej )

 

Stanisław Janecki „ Dla najbardziej wpływowych grup interesów ważniejsze od pozostania Tuska u władzy jest przetrwanie PO. „….”Przede wszystkim Donald Tusk musiał się przeciwstawić akcji usuwania go z rządu i z przewodniczenia partii. Ten proces usuwania trwa w partii, ale także poza nią, przede wszystkim w ważnych grupach interesów. Dlatego premier złożył oświadczenie o rezygnacji z Brukseli i odbył tournée po zaprzyjaźnionych mediach.Słabnące notowania PO oraz bardzo zła ocena rządu i coraz gorsza samego premiera sprawiają, że już nie wystarczy zrzucanie z sań kolejnych pionków na pożarcie wilkom. Ważne grupy interesów (nie tylko w Polsce), które w rządach Tuska ulokowały swoje wielkie plany i nadzieje nie działają w perspektywie roku 2015, ..”…”Przewidywana porażka Platformy Tuska byłaby w tej sytuacji wbrew planom oraz strategicznym celom grup interesów, które pomogły Tuskowi zdobyć władzę. Przygotowywany jest więc wariant Platformy bez Tuska.Zastąpienie Donalda Tuska kimś innym miałoby dać partii i rządowi nowy oddech i sprawić, że wróciłaby do PO część jej rozczarowanych wyborców. Byłby to tylko klasyczny face-lifting, ale sprawiający wrażenie nowości, co miałoby pomóc PO rządzić przez kolejne cztery lata, ale już bez Tuska. Obecny premier ma dość narzędzi (z tajnymi służbami włącznie), żeby wiedzieć, iż najważniejsze grupy interesów nie tylko rozważają jego wymianę, ale już nad tym pracują.”…..”Pojawiające się coraz częściej w mediach aferalne informacje kompromitujące premiera i jego rząd wskazują  na spory potencjał tych, którzy już nie traktują Tuska jako dobrego rozwiązania. „….(źródło)

 

 

Gowin „Żadna partia nie może opierać się na jednym człowieku – mówi Jarosław Gowin. I – w przeciwieństwie do ogromnej większości swych partyjnych kolegów – deklaruje: – Nie boję się powrotu PiS do władzy. To normalna, demokratyczna partia. „…”potrzebne są zdecydowane zmiany: uproszczenie systemu podatkowego, redukcja zatrudnienia w administracji państwowej, przemyślenie funkcji państwa. Trzeba zawęzić władzę państwa tam, gdzie jest ono niekonieczne, i wzmocnić tam, gdzie go potrzebujemy. „…..”światowy kryzys sprawił, że choć nie wierzę w państwo socjalne, nie jestem też takim liberałem, jak byłem kiedyś. Kryzys boleśnie nam przypomniał, że kapitał ma jednak ojczyznę. Zarząd Fiata miał wybór, czy produkować samochody w świetnej fabryce w Tychach, czy rzężących zakładach we Włoszech. Z powodów patriotyzmu gospodarczego wybrał to drugie rozwiązanie. Taką postawę powinni naśladować polscy politycy. „….”Poglądów Donalda Tuska, a już na pewno Jana Krzysztofa Bieleckiego, nie można dziś nazwać liberalnymi. „…..”W słowach Bieleckiego pobrzmiewały wielokrotnie echa polityki Tony’ego Blaira i tzw. trzeciej drogi. Donald Tusk zaś zarówno w sprawach gospodarczych, jak i politycznych jest programowym pragmatykiem. Jego odżegnywanie się od ideologii wyrasta z przekonania, że strategiczne działania rządu muszą być skazane na porażkę. „….”Do dziś nie mogę na przykład zrozumieć, dlaczego tak opóźniają się prace nad przepisami, które umożliwiłyby rozpoczęcie wydobycia gazu łupkowego. „…..”Gdy mówię, że uważam Donalda Tuska za najwybitniejszego polityka po 1989 roku, to nie jest ani kpina, ani lizusostwo. Tyle że polityka to dwie rzeczy. Po pierwsze, zdobycie władzy przez zwycięstwo w wyborach – w tym Tusk gra w Lidze Mistrzów. A drugie – to robienie z tej władzy użytek zgodnie z programem partii. I na tym obszarze zaczyna się mój spór z premierem. Mam niedosyt, jeśli chodzi o dorobek ostatnich sześciu lat. „….”Kaczyński jest bardziej konsekwentny w tym „robieniu użytku z władzy”? Był zbyt krótko premierem, by to ocenić. Ale to oczywiście nie jest pragmatyk, ale człowiek głęboko przywiązany do swoich koncepcji. Można mu stawiać raczej zarzut odwrotny: dogmatyzmu.

A pan uważa się boi tego pierwszego „zagrożenia”, czyli powrotu rządów PiS? Nie. PiS jest normalną, demokratyczną partią, choć jestem z nią w ostrym sporze programowym i politycznym.”….(źródło)

 

Pytanie do Gowina „Czy charyzma przywódcy politycznego w ogóle istnieje, a jeśli tak, to czy jest ważna?. Odpowiedź Gowina”Oczywiście, że istnieje.I oczywiście, że jest ważna. Fakt, że poparcie dla PiS po przejściu do opozycji cały czas utrzymuje się na poziomie 25 – 30 proc., to zasługa charyzmy Jarosława Kaczyńskiego. „….”A przede wszystkim dlatego, że Polska potrzebuje silnej władzy, skupionej w jednym ośrodku.Skąd to przekonanie?Kohabitacja w polskim wydaniu kompletnie się nie udała”..” On uważa/ Kaczyński /, iż polityk powinien się mierzyć z wielkimi wyzwaniami swoich czasów. I przede wszystkim starać się realizować własny program. A w mniejszym stopniu kierować się sondażami, politycznym PR. To w postawie Kaczyńskiego cenię „…(więcej )

 

Jarosław Kaczyński „(…) ludzie muszą sobie zdać sprawę z tego, że to, co dziś dzieje się w Polsce, może w sposób miękki zakończyć się utratą państwa demokratycznego. (…) jeśli ktoś sprzeciwia się dominującym interesom ekonomicznym i ideologicznym, jest określany mianem faszysty. W niektórych państwach Unii ludzie,  którzy mówią o tym, że para homoseksualna nie może mieć dzieci, są ciągani po sądach. Czy tego w Polsce chcemy? To naprawdę ostatni moment, by zamknąć drzwi przed tym szaleństwem, które nie tylko zniszczy naszą tożsamość, ale także odbierze nam wolność i prawo do własnego zdania”….(źródło)

 

 

——

Mój komentarz

 

Tusk idzie na „odstrzał „. Właściciele mediów „ręcami „ swoich redaktorów pełną para zmiękczają Tuska , aby nie przyszedł mu do głowy pomysł wierzgać . Bo przez te klika lat mogło mus ie ubzdurać ,że naprawdę rządziła ,że ma coś do powiedzenia. Musi z pokorą pogodzić się z losem , który mu Układ Staniszkis szykuje .To samo tyczy członków kamaryli Tuska . Oni równie zmusza pogodzić się z losem ofiar . Tusk prawdopodobnie przegra wybory na przewodniczącego Platformy , a zastąpi go Gowin sterowny przez Schetynę .I prawdopodobne wybory przedterminowe za kilak miesięcy .

 

Na drodze do zakończenia procesu formowania z Polski protektoratu Niemiec stoi Kaczyński i PiS. Wszystkie inne podziały polityczny nie maja znaczenia są tylko teatrem . Polska politycznie dzieli się na dwa obozy. Obóz Pruski do którego wchodzą Platforma, Ruch Palikota i SLD i pełniące role politycznej kurtyzany PSL i na Obóz Patriotyczny. Pomiędzy tymi dwoma blokami zachodzi realny podział .

 

Aby nie dopuścić Kaczyńskiego i Obóz Patriotyczny do władzy Smolar wysunął daleko idąc a koncepcje usunięcia Kaczyńskiego i postawienia na czele PiS Gowina . Wcześniej próbowano rozbić PiS z czego powstała Solidarna Polska i PJN . Próba stworzenia marionetkowej konserwatywno liberalnej Zbieraniny Gowina z Rokita , Wiplerem, Kowalem , Giertychem i Michałem Kamiński, spaliła całkowicie na panewce, gdyż Polacy nie okazali się durniami i Zbieranina Gowina w sondażu otrzymała …3 procent .

 

W tej sytuacji uważam ,że Układ rozpoczął realizację innego scenariusza . Poświęcenie Tuska na ofiarę i postawienie Gowina na czele Platformy . Tusk będzie robiła za kozła ofiarnego .

 

Zbieranina Gowina doszlusuje do stojącego na czele Platformy Gowina , da twarz , lifting Platformie za co otrzymają koryto w Brukseli . Wipler nie bez solidnych gwarancji zdradził Kaczyńskiego akurat teraz .

 

Polecam wystąpienie Tuska w Niemczech w którym niechcący omawia niemieckie koncepcje zniewolenia Polski .

 

video „

Tusk uhonorowany nagrodą Waltera Rathenaua

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758