BIZNES
Like

Uczyć się od…..Putina…nie zaszkodzi !

19/03/2014
738 Wyświetlenia
3 Komentarze
8 minut czytania
Uczyć się od…..Putina…nie zaszkodzi !

Zawsze mnie uczono , że politykowi przystoi spokój i opanowanie , że do wojny doprowadzą zawsze głupawi generałowie , którym ona się po nocach śni jako alternatywa braku  “sztywnej”  męskości. Niestety tę teorię psują polscy politycy , którym się wszystko marzy a szczególnie odgrywanie wiodącej roli w teatrze światowej polityki do której z faktu , że jesteśmy zbyt mali , zbyt biedni i po prostu za głupi nigdy nie dorośniemy !.

0


Jak na rozjuszonej Kasztance merdającej wypłowiałym chwostem posłowie Czarnecki z Protasiewczem vel “tylko usta” pognali na Majdan pokazać Ukrainie , że oni ją wyzwolą (nie definiując od kogo) , skierują do Europy (jakby znali się na kompasie) przegonią ruskich (chyba w piciu) i ewentualnie mogą się podjąć piastowania (tymczasowo)najwyższych urzędów za stosownym wynagrodzeniem…

 

Ten proces skretynienia ogarnął też nieomal wszystkie krajowe media , które zarzuciły wyśmiewanie Kaczyńskiego , Palikota i Platformy na rzecz horrendum Ukraińskiego , globalnego zagrożenia płynącego od Putina i jego arsenału , ustawianie Polski w kolejce do utraty państwowości !!!

 

 

Popieprzyło nieomal wszystkich na tle rozkradzionej przez garstkę złodziei Ukrainy i naturalnej dążności w imię zachowania życia  części rosyjskiej populacji zamieszkującej ten kraj – nie zawsze z własnej woli. Zapominalskim przypomnę , że w pijanym widzie (w roku 1954) sekretarz Chruszczow PODAROWAŁ  (Rosyjski) Krym Ukrainie..

 

Nawet jeśli jest problem , może i wielki problem z katastrofalną sytuacją ekonomiczną państwa ukraińskiego , którego majątek   40  oligarchów włożyło sobie do zachodnich banków to nie MY a silniejsi od NAS powinni lub muszą go rozwiązać.

 

Pani Kanclerz Merkel i pan Prezydent Putin na ten czas mają inny problem :

 

Tym problemem jest POLSKA..i jest to problem między NIMI !

 

 

Niemcy bezpośrednio mają ponad 40 miliardów euro obrotu z Rosją. Unia ponad 400 mld. Anglicy i Francuzi mają miliardowe wzajemne inwestycje – nie tylko – handlowe , których nie poświęcą dla głodnych Ukraińców , podobnie jak olali NAS w 1939 roku.. Prezydent Francji popiskuje w mediach a jego firmy realizują miliardowe kontrakty w budowie okrętów wojennych dla Rosji. Włosi właśnie sprzedali 50 % akcji firmy Pirelli rosyjskiej firmie Rosnieft..Niemiecki potentat energetyczny RWE przehandlował za 5,1  miliardów euro “SWOJE”   złoża i koncesje w…….POLSCE …komu???… rosyjskim biznesmenom – “absolutnie niezależnym od Putina” !.

 

 

Fajny kit sprzedają nam wyprzedane w ich ręce media i nieudacznicy politycy !

 

 

Pamiętacie  jak w naszych mediach zachłystywano się gdy Moskiewska giełda w jeden dzień straciła 58 miliardów baksów (o rublu nie wspomnę – 400 % ) – co dodawano do podobnej kwoty wydanej na zimową olimpiadę i wieszczono upadek Rosji ??? Pamiętacie ?..

 

 

A był to arcygienialny ruch Putina na szachownicy z wyłożonej 100 miliardami dolarów…W jeden tydzień zarobił więcej jak cały budżet Rzeczypospolitej. A przy okazji odzyskał panowanie nad rosyjskimi czołowymi firmami , których akcje były w rękach zachodnich graczy finansowych. Konfrontacją z ukraińskim państwem spowodował gigantyczny spadek kursu cen akcji rosyjskich spółek energetycznych i surowcowych. Zachodni potentaci wpadli w panikę. Nastrój wojennego czasu podsycały przygłupie media . Rubel spadał na łeb , na szyję a wraz nim ceny akcji osiągając absolutne dno !!!. Zaczęto już głośno mówić  (pamiętacie – “w naszych” – mediach też) , że Putin zwariował , że to już jego koniec , że swoi go zabiją , że Moskwa kierowana jest przez szaleńca , który nieuchronnie prowadzi do gigantycznej katastrofy…

 

 

W decydującym momencie Putin dał sygnał do wykupienia na giełdach WSZYSTKIEGO …… za bezcen ! .. Gracze gdy się połapali było już za późno !..Od tego momentu zyski z działalności rosyjskich firm spływać będą do państwowej kasy a nie za granicę. Rubel odzyskał swoją cenę i pozycję . A  tym sposobem kretyńska , histeryczna – światowa – propaganda wojenna wykorzystana została do znaczącego wzmocnienia gospodarki rosyjskiej a co za tym idzie pozycji samego Putina..!…I co ?…nikt z naszych polityków i żurnalistów o tym nie wie ?.. Wiedzą tylko głupio się przyznać , że się dało ponieść emocji i rusofobicznemu zacietrzewieniu , że  “taki” Putin na Majdanowej tragedii odrobił zimową olimpiadę w dwójnasób…  W polityce robi się pieniądze !.. Ciężki szmal !!! ..a nie buduje szczęście jakimś biednym,małym obywatelom , którym się wydaje , że są solą jakiegoś placyku zabaw !..O was , o nas w tej grze w ogóle nie chodzi..Jesteśmy planktonem dla rekinów tego świata.

 

 

Gdy duzi budują domki mali podają cegiełki… dobrze żeby sobie przyswoili tę naukę nasi podpaleni parlamentarzyści chcący zaistnieć w mediach przy okazji do końca nie zrozumiałej przez siebie gry dużych na duże pieniądze..

 

Krym to dla Rosji lotniskowiec – niezatapialny !..Baza strategicznych sił morskich i nie tylko..I nie ma siły , która go im zabierze…Na 100 % wie o tym każdy rozsądny polityk i Obama również. Wielcy i możni tego świata wiedzą w co grają .. Ile i co kosztuje. Tylko nam maluczkim wkładają kit do głowy o poszanowaniu niezależności terytorialnej … np: Ukrainy.

 

Latem ubiegłego roku rosyjski bank kupił jeden z austriackich banków przejmując tym samym jego 300 filii w 8 państwach Europy Wschodniej i Ukrainy. To co sobie myślisz czytelniku , że PEŁNE dane osobowe właścicieli kont – plus korespondenci – nie są zarchiwizowane w mieście Moskwa ?.. Jak zapomnisz PIN – a to zadzwoń do Moskwy chciałoby się rzecz. Oni znają i wiedzą to… co chcą wiedzieć o tobie..czyli WSZYSTKO ! ( hi hi..ochrona danych osobowych )…

 

 

Rozumiem , że teraz nasi parlamentarzyści uchwalą , żeby w ramach ochrony przed inwigilacją rosyjską  konta z uposażeniem parlamentarnym były oficjalnie przeniesione do Szwajcarii.. zresztą i tak bardzo wielu z nich ma już je tam.. A jednak coś się na lepsze dla posłów zmieni..Szwajcaria niezbyt chętnie udostępnia rachunki bankowe do kontroli wszelakim CBA i pokrewnym służbom.

I tak to na wywołanym przez siebie kryzysie ukraińskim Putin ustrzelił – jak w rosyjskiej bajce – jedną kulą dwie kaczki..Zarobił z kolegami ciężką kasę i zabrał za darmo niezatapialny lotniskowiec o nazwie KRYM !!!

 

 

A nam i NASZYM politykom z okazji pierwszego dnia wiosny proponuje się zdrzemnąć !..tylko  może  pomóc !

 

 

PUTIN 15 02

                                       MOŻE WARTO SIĘ CZEGOŚ OD NIEGO NAUCZYĆ !

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

3 komentarz

 1. Mir Mir

  Kilka rzeczy mnie zastanawiało. Z jednej strony niby wiadomo, że społeczeństwo (czyli kto) samo nie weźmie się i nie zrobi porządki z szumowinami stawiającymi sobie za cel jedynie ciągnięcie zysków z bycia w klice mającej dojścia do łatwej (bo publicznej) kasy. Tak więc, niby spokojnie z dnia na dzień taki Donald czy druga kaczka mogli by stanąć na straganie i publicznie podając sobie ręce ogłosić, że wszyscy mogą im zwyczajnie naskoczyć. Odzew byłby żaden bo prawie wszyscy tzw. szarzy Kowalscy mają nadzieję, że nawet jak się nie najedzą przy pańskim stole to przynajmniej poliżą.
  Oczywiście żaden szary Kowalski nawet przez chwilę nie pomyśli, że pełen stół jego właściciel (pan) może mieć tylko zabierając takim Kowalskim ale zdolność myślenia nie jest cechą z urodzenia. Tę cęchę się nabywa w żmudnym procesie wychowania.

  Właśnie chyba dochodzę do zrozumienia podstaw. Donal czy druga kaczka spokojnie mogli by przestać wciskać durnotę ale władzuchna nie jest monolitem. Te wszystkie durne telewizyjne gatki są przede wszystkim na użytek włąsnych funkcjonariuszy systemu. Po drugie i Donald i druga kaczka i bankowcy (przede wszystkim prawnicy i finansiści) są osobnikami w większości o zwichrowanej osobowości uzależnionej od posiadania. Ci ludzie zachowują się jak uzależniona banda niedojrzałych małolatów grających całymi dniami w durne gierki. Zresztą, przy mentalności osób z prawa i finansów te małolaty to osoby na wskroś dojrzałe i odpowiedzialne społecznie.

  Ci ludzie zwyczajnie boją się swego najbliższego kręgu kliki, z której czerpią wszystkie korzyści. Z tego powodu, wszyscy muszą łykać tanie g…o. medialne. Jedyny sposób to wyłączyć telewizję i włączyć myślenie.

  0
 2. Avatar Azim Ryszyński

  Niezły ruch ekonomiczny. Zagrywka jak ze sztuki prowadzenia wojny, tylko ekonomicznej… Tylko Polscy politycy chyba są za głupi na to, aby wykupić zagraniczne banki i przejąć ich kapitał na rzecz Skarbu Państwa… 😉

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816