BIZNES
Like

Uczyć się od…..Putina…nie zaszkodzi !

19/03/2014
971 Wyświetlenia
3 Komentarze
8 minut czytania
Uczyć się od…..Putina…nie zaszkodzi !

Zawsze mnie uczono , że politykowi przystoi spokój i opanowanie , że do wojny doprowadzą zawsze głupawi generałowie , którym ona się po nocach śni jako alternatywa braku  “sztywnej”  męskości. Niestety tę teorię psują polscy politycy , którym się wszystko marzy a szczególnie odgrywanie wiodącej roli w teatrze światowej polityki do której z faktu , że jesteśmy zbyt mali , zbyt biedni i po prostu za głupi nigdy nie dorośniemy !.

0


Jak na rozjuszonej Kasztance merdającej wypłowiałym chwostem posłowie Czarnecki z Protasiewczem vel “tylko usta” pognali na Majdan pokazać Ukrainie , że oni ją wyzwolą (nie definiując od kogo) , skierują do Europy (jakby znali się na kompasie) przegonią ruskich (chyba w piciu) i ewentualnie mogą się podjąć piastowania (tymczasowo)najwyższych urzędów za stosownym wynagrodzeniem…

 

Ten proces skretynienia ogarnął też nieomal wszystkie krajowe media , które zarzuciły wyśmiewanie Kaczyńskiego , Palikota i Platformy na rzecz horrendum Ukraińskiego , globalnego zagrożenia płynącego od Putina i jego arsenału , ustawianie Polski w kolejce do utraty państwowości !!!

 

 

Popieprzyło nieomal wszystkich na tle rozkradzionej przez garstkę złodziei Ukrainy i naturalnej dążności w imię zachowania życia  części rosyjskiej populacji zamieszkującej ten kraj – nie zawsze z własnej woli. Zapominalskim przypomnę , że w pijanym widzie (w roku 1954) sekretarz Chruszczow PODAROWAŁ  (Rosyjski) Krym Ukrainie..

 

Nawet jeśli jest problem , może i wielki problem z katastrofalną sytuacją ekonomiczną państwa ukraińskiego , którego majątek   40  oligarchów włożyło sobie do zachodnich banków to nie MY a silniejsi od NAS powinni lub muszą go rozwiązać.

 

Pani Kanclerz Merkel i pan Prezydent Putin na ten czas mają inny problem :

 

Tym problemem jest POLSKA..i jest to problem między NIMI !

 

 

Niemcy bezpośrednio mają ponad 40 miliardów euro obrotu z Rosją. Unia ponad 400 mld. Anglicy i Francuzi mają miliardowe wzajemne inwestycje – nie tylko – handlowe , których nie poświęcą dla głodnych Ukraińców , podobnie jak olali NAS w 1939 roku.. Prezydent Francji popiskuje w mediach a jego firmy realizują miliardowe kontrakty w budowie okrętów wojennych dla Rosji. Włosi właśnie sprzedali 50 % akcji firmy Pirelli rosyjskiej firmie Rosnieft..Niemiecki potentat energetyczny RWE przehandlował za 5,1  miliardów euro “SWOJE”   złoża i koncesje w…….POLSCE …komu???… rosyjskim biznesmenom – “absolutnie niezależnym od Putina” !.

 

 

Fajny kit sprzedają nam wyprzedane w ich ręce media i nieudacznicy politycy !

 

 

Pamiętacie  jak w naszych mediach zachłystywano się gdy Moskiewska giełda w jeden dzień straciła 58 miliardów baksów (o rublu nie wspomnę – 400 % ) – co dodawano do podobnej kwoty wydanej na zimową olimpiadę i wieszczono upadek Rosji ??? Pamiętacie ?..

 

 

A był to arcygienialny ruch Putina na szachownicy z wyłożonej 100 miliardami dolarów…W jeden tydzień zarobił więcej jak cały budżet Rzeczypospolitej. A przy okazji odzyskał panowanie nad rosyjskimi czołowymi firmami , których akcje były w rękach zachodnich graczy finansowych. Konfrontacją z ukraińskim państwem spowodował gigantyczny spadek kursu cen akcji rosyjskich spółek energetycznych i surowcowych. Zachodni potentaci wpadli w panikę. Nastrój wojennego czasu podsycały przygłupie media . Rubel spadał na łeb , na szyję a wraz nim ceny akcji osiągając absolutne dno !!!. Zaczęto już głośno mówić  (pamiętacie – “w naszych” – mediach też) , że Putin zwariował , że to już jego koniec , że swoi go zabiją , że Moskwa kierowana jest przez szaleńca , który nieuchronnie prowadzi do gigantycznej katastrofy…

 

 

W decydującym momencie Putin dał sygnał do wykupienia na giełdach WSZYSTKIEGO …… za bezcen ! .. Gracze gdy się połapali było już za późno !..Od tego momentu zyski z działalności rosyjskich firm spływać będą do państwowej kasy a nie za granicę. Rubel odzyskał swoją cenę i pozycję . A  tym sposobem kretyńska , histeryczna – światowa – propaganda wojenna wykorzystana została do znaczącego wzmocnienia gospodarki rosyjskiej a co za tym idzie pozycji samego Putina..!…I co ?…nikt z naszych polityków i żurnalistów o tym nie wie ?.. Wiedzą tylko głupio się przyznać , że się dało ponieść emocji i rusofobicznemu zacietrzewieniu , że  “taki” Putin na Majdanowej tragedii odrobił zimową olimpiadę w dwójnasób…  W polityce robi się pieniądze !.. Ciężki szmal !!! ..a nie buduje szczęście jakimś biednym,małym obywatelom , którym się wydaje , że są solą jakiegoś placyku zabaw !..O was , o nas w tej grze w ogóle nie chodzi..Jesteśmy planktonem dla rekinów tego świata.

 

 

Gdy duzi budują domki mali podają cegiełki… dobrze żeby sobie przyswoili tę naukę nasi podpaleni parlamentarzyści chcący zaistnieć w mediach przy okazji do końca nie zrozumiałej przez siebie gry dużych na duże pieniądze..

 

Krym to dla Rosji lotniskowiec – niezatapialny !..Baza strategicznych sił morskich i nie tylko..I nie ma siły , która go im zabierze…Na 100 % wie o tym każdy rozsądny polityk i Obama również. Wielcy i możni tego świata wiedzą w co grają .. Ile i co kosztuje. Tylko nam maluczkim wkładają kit do głowy o poszanowaniu niezależności terytorialnej … np: Ukrainy.

 

Latem ubiegłego roku rosyjski bank kupił jeden z austriackich banków przejmując tym samym jego 300 filii w 8 państwach Europy Wschodniej i Ukrainy. To co sobie myślisz czytelniku , że PEŁNE dane osobowe właścicieli kont – plus korespondenci – nie są zarchiwizowane w mieście Moskwa ?.. Jak zapomnisz PIN – a to zadzwoń do Moskwy chciałoby się rzecz. Oni znają i wiedzą to… co chcą wiedzieć o tobie..czyli WSZYSTKO ! ( hi hi..ochrona danych osobowych )…

 

 

Rozumiem , że teraz nasi parlamentarzyści uchwalą , żeby w ramach ochrony przed inwigilacją rosyjską  konta z uposażeniem parlamentarnym były oficjalnie przeniesione do Szwajcarii.. zresztą i tak bardzo wielu z nich ma już je tam.. A jednak coś się na lepsze dla posłów zmieni..Szwajcaria niezbyt chętnie udostępnia rachunki bankowe do kontroli wszelakim CBA i pokrewnym służbom.

I tak to na wywołanym przez siebie kryzysie ukraińskim Putin ustrzelił – jak w rosyjskiej bajce – jedną kulą dwie kaczki..Zarobił z kolegami ciężką kasę i zabrał za darmo niezatapialny lotniskowiec o nazwie KRYM !!!

 

 

A nam i NASZYM politykom z okazji pierwszego dnia wiosny proponuje się zdrzemnąć !..tylko  może  pomóc !

 

 

PUTIN 15 02

                                       MOŻE WARTO SIĘ CZEGOŚ OD NIEGO NAUCZYĆ !

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758