HYDE PARK
Like

Uczestnicy ŚDM zaskoczeni – Polska to nie ciemnogród

28/07/2016
1069 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Uczestnicy ŚDM zaskoczeni – Polska to nie ciemnogród

Tak relacjonuje Milena Kindziuk na wPolityce.pl, jednym z ważnych aspektów Światowych Dni Młodzieży jest to, że młodzi ludzie mogą dostrzec prawdziwe oblicze Polski. Niektóre grupy z Niemiec przyjeżdżające na Światowe Dni Młodzieży zabrały ze sobą żywność, bo wiedzieli z mediów, że w Polsce panuje dyktatura.

0


 

Uczestnicy ŚDM zaskoczeni - Polska to nie ciemnogród.

„Jak bowiem wynika z ich wypowiedzi, mieli zupełnie inne wyobrażenie o naszym kraju. Do tego stopnia, że niektórzy myśleli, że u nas panuje dyktatura, że strach wychodzić na ulice i że są kłopoty z… zaopatrzeniem. A niektóre grupy z Niemiec, a nawet z Ameryki Południowej, przywiozły nawet z tego powodu własną żywność. Byli zaskoczeni, że można spokojnie wychodzić na ulice polskich miast!” – pisze Kindziuk.

Cały świat zachwycony „polskim ciemnogrodem”! komentuje wrażenia uczestników ŚDM bloger Matka Kurka.

„(…) Widok na polskie ulice i zachowanie polskich gospodarzy całkowicie przeczy paszkwilom spisywanym i pokazywanym w mediach należących do „zachodnich koncernów” albo miejscowych szamanów. (…) Żadnych inkwizycji, żadnego faszyzmu i… pedofilii w sukienkach”.

Z kolei Francuzi pozytywnie zaskoczeni, że w Polsce mogą swobodnie wyrażać swoja wiarę. „W Krakowie młodzi Francuzi mogą swobodnie i z radością wyrażać swoją wiarę, bez obaw, że zostaną potraktowani jak psychicznie chorzy czy zagrożenie dla otoczenia” – przyznaje przewodniczący Konferencji Biskupów Francji abp Georges Pontier z Marsylii, który przyjechał do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży wraz ze 160-osobową grupą pielgrzymów.

Źrodło: http://parezja.pl/mlodziez-niemiec-myslala-ze-polsce-panuje-dyktatura-przywiezli-ze-soba-zywnosc/

PS. Ale czy można się dziwić skoro :

Gdy na ulicach Monachium trwał atak terrorystyczny a 18-letni Irańczyk urodzony w Niemczech  biegał  z bronią po mieście i strzelał do bezbronnych ludzi, zabił 9 osób, ranił 20. w tym  czasie niemiecka telewizja ZDF transmitowała program o… demokracji w Polsce.”?

Aha. Bolek twierdzi: nie byłoby ŚDM gdy to on nie obalył komuny, czyli zwycięstwa Solidarności,  co jak wiadomo zawdzięczamy wyłącznie jemu. Niedowartościowany modlić się nie pojechał.
nathanel.png

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758