Globalnie i Lokalnie
Like

U Pszowskiej Pani

09/09/2013
1537 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
U Pszowskiej Pani

Wczoraj mieszkańcy ziemi wodzisławskiej, rybnickiej i jastrzębskiej pielgrzymowali do Pszowskiej Pani, znanej również pod tytułem Najświętszej Maryi Panny Uśmiechniętej, na uroczystość odpustową.

0


 

Sumie odpustowej przewodniczył ks. Abp. Wiktor Skworc, a kaznodzieją był ks. prof. J. Szymik. W swoim kazaniu skupił się na jednym z siedmu grzechów głównych, którym jest pycha. Mówił, że owocem pychy były 2 ideologie, które doprowadziły do zniszczenia i zdegradowania godności osoby ludzkiej. Tymi ideologiami są oczywiście nazizm i komunizm.

Jak podkreślił ks. profesor te wydarzenia nie należą do historii, bo i dziś pycha jest grzechem, który się panoszy. Zmusza młodych ludzi do opuszczenia swych rodzin za chlebem, a trwający tzw. wyścig szczurów niczym się nie różni od nazizmu i komunizmu, ponieważ pozbawia człowieka ludzkich uczuć.

Kaznodzieja skupił się także na problematyce rodzinnej. To właśnie z  powodu owego wyścigu szczurów  rodziny ulegają często rozbiciu, a więzy rodzinne nie są już tak mocne jak były dawniej.

Na zakończenie mszy abp. Wiktor Skworc również poruszył tematykę rodzinną mówiąc, że świat ma przyszłość w rodzinie i przez rodzinę. Dlatego wraz z biskupami metropolii górnośląskiej rok 2014 ma być rokiem rodziny. “Kiedy podjeliśmy decyzję, że rok 2014 będzie rokiem rodziny dowiedzieliśmy się, że ONZ również ogłosiło rok 2014 rokiem rodziny. Pomyślałem sobie wtedy no może nareszcie przejrzeli” – powiedział arcybiskup.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
andree93

6 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816