HYDE PARK
Like

Tysiące nowych miejsc pracy – inwestycje biurowe w Łodzi

06/10/2017
202 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minute czytania
Tysiące nowych miejsc pracy – inwestycje biurowe w Łodzi

Łódź od zawsze nosi tytuł miasta przemysłowego. W ostatnich latach następują jednak przemiany, które wpływają na odnowienie jej wizerunku. Zmiany przyciągają inwestorów, którzy chętnie otwierają tu swoje biura w nowoczesnych budynkach.Szacuje się, że w przeciągu 3 lub 4 lat w Łodzi przybędzie około 15-20 tys. miejsc pracy. To prawie tyle, ile jest obecnie dostępnych na rynku. Obecnie w trakcie budowy lub na wczesnym etapie jest aż piętnaście nowych biurowców. To rekordowe ilości powierzchni jakie przybywają w tym mieście.

Biurowce powstają w dobrze zlokalizowanych i skomunikowanych częściach miasta. Wiele z nich, tak jak biurowiec Imagine w Łodzi są budowane przy głównych arteriach miasta. Mają one mieć łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, ale także znajdować się w centrum życia miasta. Nowoczesne biurowce mają istotny wpływ na zmianę wizerunku miasta.

pexels-photo-380769To stosunkowo młody rynek nieruchomości biznesowych, jednakże budzi on ogromne zainteresowanie wśród inwestorów. Rynek jest bardzo chłonny, dlatego trudno tutaj znaleźć przykłady inwestycji, które nie spotkały się z zainteresowaniem firm pod względem wynajmu lokali. Głównymi najemcami są przedsiębiorstwa z sektora IT, nowych technologii oraz wyspecjalizowanych procesów zakupowych i finansowych. W momencie rozpoczęcia budowy deweloperzy mają pewność, że od 50 do 60% powierzchni będzie już wynajęta dla firm.

Rozwój rynku biurowego ma także pozytywny wpływ na rynek mieszkaniowy w Łodzi. Razem z tymi inwestycjami pojawia się zapotrzebowanie na nowe osiedla. Ostatnio bardzo ważnym trendem jest wzrost popytu na mieszkania w pobliżu miejsca pracy, natomiast infrastruktura około biurowa także wymaga rozwinięcia wielu usług pozwalających na spotkania towarzyskie po pracy. Negatywnym zjawiskiem jest jednak wzrost cen już istniejących mieszkań i gruntów. Z drugiej strony deweloperzy interesują się nieruchomościami, które kiedyś były biurowcami, dzięki czemu budynki zamieniają się w nowoczesne osiedla czy mieszkania.

Rynek nieruchomości biurowych w Łodzi przeżywa niezwykły rozkwit. Zainteresowanie inwestorów nie maleje, dlatego w najbliższym czasie można liczyć na prawdziwą zmianę oblicza tego miasta.

Inne zapisy autora:

kampanieonline
kampanieonline

244 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217