POLSKA
Like

Tylko 900 zł dla esbeków, a nie 2 tysiące, jak chce PIS !

28/11/2016
962 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Tylko 900 zł dla esbeków, a nie 2 tysiące, jak chce PIS !

Szanowni Państwo, w związku z propozycją obniżenia świadczeń emerytalnych b. funkcjonariuszy aparatu represji PRL do wysokości średniej krajowej emerytury zgromadzeni w dniu dzisiejszym w Warszawie na swym Walnym Zebraniu członkowie stowarzyszenia OBURZENI apelują do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości o obniżenie tych świadczeń do wysokości aktualnego minimum socjalnego, tj. ok. 900 zł oraz o podobne obniżenie świadczeń emerytalnych dla funkcjonariuszy przestępczej organizacji o nazwie Polska Zjednoczona Partia Robotnicza – od sekretarza powiatowego „w górę”.

0


 

Rada Koordynacyjna OBURZONYCH

 

do: Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości

 

Uchwała Walnego Zebrania stowarzyszenia OBURZENI

 

Szanowni Państwo, w związku z propozycją obniżenia świadczeń emerytalnych b. funkcjonariuszy aparatu represji PRL do wysokości średniej krajowej emerytury zgromadzeni w dniu dzisiejszym w Warszawie na swym Walnym Zebraniu członkowie stowarzyszenia OBURZENI apelują do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości o obniżenie tych świadczeń do wysokości aktualnego minimum socjalnego, tj. ok. 900 zł oraz o podobne obniżenie świadczeń emerytalnych dla funkcjonariuszy przestępczej organizacji o nazwie Polska Zjednoczona Partia Robotnicza – od  sekretarza powiatowego „w górę”.

 

Uważamy, iż nie tylko funkcjonariusze komunistycznego aparatu bezpośrednich represji , ale także ich mocodawcy – tj. funkcjonariusze PZPR powinni otrzymywać minimalne świadczenia emerytalne, zwłaszcza, iż takowe otrzymuje teraz znaczna część ich ofiar.

 

Jednocześnie wnioskujemy, by przyznano dodatkowe świadczenia emerytalne w wysokości 1.000 zł dla osób, w przypadku których można udowodnić na podstawie dokumentów zgromadzonych w IPN, iż brały czynny udział w walce z systemem komunistycznym w okresie PRL i które otrzymują lub otrzymywać będą na podstawie obecnie obowiązujących przepisów emerytury i renty niższe niż 1.200  zł miesięcznie.

 

Walne Zebranie

Stowarzyszenia OBURZENI

www.oburzeni.pl

antypartia@oburzeni.info

tel. 601 255 849

 

Warszawa, 27 listopada 2016

Film z wykładów dra Ciesielczyka w USA i Kanadzie – nt SB:

https://

 

 

Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk
Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

139 publikacje
8 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar egon

  Tak jest . Mój stryj który działał w owych czasach był wielokrotnie doprowadzany na komendę gdzie i pistolet był do głowy przykładany i wilcze bilety dla niego i rodziny były przygotowane ,były rewizje domu wielokrotne a pomimo to nie zrezygnował . Zapłacił za to załamaniem małżonki i to wieloletnim przez co nie mogła pracować i dziś żyje w ubóstwie razem ze stryjkiem . Nikt nawet nie wspomniał nigdy o nim . Za to piętrzy się problemy zwłaszcza w zusie . Czasem lokalni działacze zaproszą na przysłowiowego pączka w jakąś rocznicę . Pamiętam z czasów dzieciństwa jego spotkania z moim ojcem i ich rozmowy na temat sposobów dystrybucji pism zakazanych jak i nadawania audycji radiowych .Dziś stryj ledwie chodzi schorowany i bez żadnej pomocy państwa .Jest zbyt honorowy aby o cokolwiek poprosić .Obawiam się że do końca swoich dni nikt się nie upomni z instytucji o cokolwiek choćby symbolicznie . Pamiętam jak opowiadał gdy w czasach ukrywania się widywał w ośrodkach wypoczynkowych w Wildze Bogdana Borusewicza . Jedynie wspomniano o nim w lokalnych historycznych publikacjach ,,Ludzie pierwszej solidarności ”

  0
 2. Avatar Hanna

  i co , cenzurujemy już?

  0
 3. Avatar Hanna

  nawet mi się nie chce pisać drugi raz

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816