HYDE PARK
Like

TVP – (Sekielski) nie jest polską tubą propagandową

15/11/2013
1204 Wyświetlenia
9 Komentarze
3 minut czytania
TVP – (Sekielski) nie jest polską tubą propagandową

Program Sekielskiego o Jugendamcie Po prostu 12.11.2012 21:25 – krótkie refleksje.
Można się domyślać słabej oglądalności z powodu wiadomego – relacja na początku programu z marszu 11 listopada – podobno dlatego przypuszczalnie wycięli część materiału filmowego?

0


 

 

Dlatego właśnie w skrócie i szczęśliwie dla wszystkich Niemców – we współpracy z ekipą pana redaktora Sekielskiego był przedstawiony przedstawiciel międzynarodowego stowarzyszenia, pan Marcin Gall i nagranie z panem mecenasem Stefanem Nowakiem, którzy o udokumentowanym, politycznie motywowanym, systemowym wynaradawianiu i dyskryminacji Polaków w Niemczech nie mówili, tylko przedstawili własną, czyli niemiecką wersję działalności Jugendamtu.

 

To zostało zaplanowane i zrealizowane – według niemieckiej relacji tak: “Ten pan który nagrywał przyjechał jeszcze raz do berlina i nagrał z panem Nowakiem, ponieważ to są nasze sparwy ( mojego stowarzyszenia i mecenasa Nowaka)” Czy to nie są więc nasze, polskie sprawy? Czy materiał filmowy z Berlina zginął, został uszkodzony, czy tez miał być nagrany tak żeby wszystko pasowało do niemieckiego konceptu programu i dlatego pominięto nagranie polskiego stanowiska, jakie reprezentuje Adwokat Stefan Hambura i Stowarzyszenie Polskie RPDD? Czy nie jest to marginalizacja Polaków protestujących od wielu lat przeciwko udokumentowanej dyskryminacyjnej polityce w stosunku do Polaków – również na forum międzynarodowym – w Parlamencie Europejskim? Kto odpowie na te pytania?

 

Od czasów Bismarcka pogarsza się sytuacja wynaradawiania polskich dzieci w Niemczech – wtedy był opór – obecnie wynaradawia się polskie dzieci przy kolaboracji polskiego rządu, MSZ – w tym dyskryminacyjnym antypolskim procederze. Problem jest coraz większy, nie tylko dla osób z polskim obywatelstwem: 21 i 28 min programu. To jest niemiecka tradycja – rabunku dzieci i majątku ich rodziców – przy bezprecedensowej współpracy z polskojęzycznymi urzędnikami z polskich konsulatów.

 

TVP1 przedstawia sytuację z punktu widzenia polskojęzycznych Niemców, traktując przedstawionych przez nich Polaków jako przyczynek do programu – z pominięciem stanowiska Stowarzyszenia Polskiego Rodzice przeciw Dyskryminacji Dzieci – RPDDPL – Oraz z pominięciem stanowiska dyskryminowanych dzieci – choć powinno ich być od 1945 roku około 200 tysięcy. Teraz szuka się “nowych” pojedynczych przypadków pomijając już wynarodowione systemowo, wyobcowane z ich rodzin polskie dzieci.

 

Trudno wiec byłoby podejrzewać redakcje programu o jednostronność, ponieważ pominięto tylko stowarzyszenie polskie.

 

Dodatkowo w zajawce programu na Facebooku pod poniższym linkiem pojawia się informacja o Brunonie K. rzekomym terroryście, zamiast o Jugendamcie. Tym sposobem emisja programu wraz z oprawą zmieściła się całkowicie w znanych każdemu polskich normach dziennikarstwa.

 

Stad nasuwa się następne pytanie: Czy TVP nie jest już czasem niemiecką tubą propagandową?

 

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/po-prostu-program-tomasza-sekielskiego/wideo/12112013/12787891

http://www.youtube.com/user/RPDDPL/about

 

 

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

 1. Wszystkie oficjalne media są antypolskie.. wszystkie

  0
 2. Czy to nie jest dziwne dlaczego inna publikacja na ten temat a właściwie tylko link był na stronie głównej obecnie znajduje się pod zakładka nius, natomiast moja publikacja nie jest widoczna ani na stronie głównej ani tez pod żadną zakładką. Tak jak gdyby komuś zależało na tym, żeby jak najmniej publikacji było widocznych dla odwiedzających ten portal. Czy tutaj administruje ktoś reprezentujący niemieckie interesy i niemiecki punkt widzenia?

  0
 3. Dzisiaj (musztarda po obiedzie?) publikacja jest na stronie głównej. Niemcy się cieszą. Nie wiadomo ile jaka jest ilość wejść – jaka była poczytalność.

  0
 4. No proszę, mojej publikacji już ponownie nie ma na stronie głównej.

  0
 5. Mirek, jest pewna dynamika portalu, jak się zorientowałem publikacja zniknęła ze strony głównej bo ją wtórnie moderowałeś, niestety wtedy silnik wordpress eliminuje ustawienia administracyjne wracając do ustawień autora, który nie ma uprawnień umieszczać tekstu na SG. Dlatego zniknął. Teraz poprawiłem i jest znowu bo rzeczywiście materiał ważny.
  Pozdrawiam

  0
 6. Dziękuję za informację.

  0
 7. Uprzejmie proszę o poprawienie mojego błędu – data, ROK 2013 a nie jak blednie napisalem 2012, marsz 2013 – w mojej ostatniej publikacji, ponieważ ja nie mam (dlaczego?) możliwości edycji zajawki, która się w moim edytorze nie pojawia. Pozdrawiam.

  0
 8. I hate my life but at least this makes it beeabalr.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816