Bez kategorii
Like

Tusk znów okłamuje Polaków !

29/10/2012
568 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
no-cover

Irlandia już nieaktualna. Mamy być drugą Szwecją, a nawet lepsi czyli… „Nie róbmy wojny, róbmy dzieci!”

0


 

Koktajl Tuska – wrzucamy do szejkera kilka chwytliwych terminów (np.urlop macierzyński, model, Szwecja), mieszamy, potrząchamy i powstaje  pijarowski beł(ko)t, mieszający w głowie lepiej niż kombinacja wszystkich trunków świata, podlana szampanem. Nic – tylko rzygać !

Ale do rzeczy !

D.Tusk :”Proponujemy przedłużenie urlopu macierzyńskiego do roku.Szukamy modelu, który dobrze sprawdził się w Europie, chociaż tylko jeden kraj zdecydował się na taki wymiar: Szwecja.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/39356-pr-owa-sztuczka-tuska-ze-100-procentowa-platnoscia-za-urlop-macierzynski-zamiast-80-proc-w-drugim-polroczu-bedzie-tylko-60

Z dalszych słów p.Tuska wynika, że model polski, który p.Tusk szykuje będzie o niebo doskonalszy od szwedzkiego.

Niestety…

Nagła „hojność” p.Tuska nie wynika  z troski o polską rodzinę, o stymulację chęci posiadania dziecka i w ogóle z polityki prorodzinnej obu rządów p.Tuska bo przez 5 ostatni była to polityka wyjątkowo antyrodzinna (choćby przypomnieć o emigracji 2 mln, głównie młodych Polaków w tzw. wieku produktywnym), a wynika jedynie z walących się z hukiem słupków poparcia dla partii miłości i p.Tuska w szczególności.

Pan Tusk zapomina, że w Szwecji jako takiego urlopu macierzyńskiego nie ma. Jest urlop rodzicielski, który trwa 46 tygodni i może zacząć się 7 tygodni przed porodem.

Jak to wygląda z grubsza w Szwecji :

Szwecja już w 1974 r. zastąpiła urlop macierzyński rodzicielskim. W kraju Wikingów ojcowie mają prawo korzystać ze zwolnienia związanego z urodzeniem dziecka na równi z matkami (część wolnego muszą nawet wykorzystać obowiązkowo). W praktyce z dzielonego urlopu korzysta 85 proc. par.

A jest co dzielić. Urlop przeznaczony dla rodziców to 390 dni, z których 60 musi wziąć ojciec, a reszta może być w dowolny sposób podzielona między oboje rodziców. Co ważne, nie ma potrzeby wykorzystywania wolnego od razu po narodzinach dziecka.

Można to zrobić do ukończenia przez malucha ośmiu lat. W dodatku w dowolny sposób: miesięcznie, tygodniowo, jako pojedyncze dni, a nawet godziny. W tym czasie rodzice otrzymują ok. 80 proc. pensji sprzed urlopu z górną granicą ustaloną na poziomie przekraczającym średnią krajową (ponad 800 koron szwedzkich/350 zł dziennie).

Dodatkowo można skorzystać z 90 dni, w czasie których można liczyć na mniejsze wpływy w wysokości niespełna 200 koron szwedzkich (90 zł) dziennie. Oprócz tego ojcom przysługuje dziesięciodniowy urlop z tytułu narodzin dziecka, a osoby posiadające dzieci w wieku przedszkolnym mogą pracować w wymiarze czasu zmniejszonym do sześciu godzin dziennie.

System opieki socjalnej dla młodych rodziców jest uzupełniany przez przedszkola w większości przypadków opłacane z państwowej kasy (przyjmują one dzieci już po ukończeniu jednego roku) oraz system dopłat dla dziadków opiekujących się wnukami

(za : http://www.emito.net/finanse/artykuly/ile_w_europie_placa_za_urlopy_macierzynskie__992596.html )

 

…Już słyszę ten skrzyp sprężyn w sypialniach, te wszystkie  „och”, „ach”,   bo wszystko co jeszcze może, rzuca się w wir prokreacji. Już widzę w sierpniu-wrześniu 2013 demograficzny boom bo zima idzie i dni co raz krótsze, noce co raz dłuższe, prąd i gaz drogie no to chop pod kołderkę. Tym bardziej, że  p.Tusk obiecał 80% przez  okrągły rok.

Niestety p.Tusk w swych obietnicach zapomniał (?) dodać, że te jego 80% to… średnia i  przez pierwszepółrocze urlopu rodzicielskiego (wychowawczego czy jak go tam nazwą białe kołnierzyki) płatność ma wynieść 100% ale przez drugie już tylko 60%.

W sumie  rzeczywiście wychodzi  w skali roku  80% bo 80+80=160 : 2 = 80, a 100+60=160 i też podzielone przez 2 = 80. Tylko, że… gdy np. z 1000 zł z I półrocza urwie się nagle 400 zł to robi się z tego tylko 600 !  A wiadomo, że tak jak woda ma to do siebie, że spływa, tak dziecko ma to do siebie, że rośnie i czym jest  większe, jego potrzeby rosną razem z nim i te 400 zł choć zbyt wiele nie pomaga to jednak gdy nagle ich zabraknie… dziecko drastycznie spada daleko pod… granicę ubóstwa, która np. w 2011 r. wg ustaleń Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych wynosiła 1404 zł.

Pan Tusk – podobnie jak p.Vincent – ma liczby za nic, ale one są nieubłagalne i tylko pokazują, że p.Tusk uprawia względem Polaków pewnego rodzaju GENOCYD !

W takiej np.  Bułgarii, wlokącej się w ogonie państw unijnych, urlop młodej mamy trwa… DWA LATA !!! Pierwsze 12 miesięcy jest płatne 90%, następne 12 miesięcy – 120 euro/miesiąc. Jeśli oczywiście dziecko jest wychowywane w domu. Dziadków przejmujących wychowanie dziecka również obejmuje system dopłat w wys. 120 euro/miesiąc, o ile dziecko nie zostaje oddane do żłobka.

Wobec powyższego twierdzenie Tuska, żetylko jeden kraj zdecydował się na taki wymiar: Szwecja.”, tzn.12 miesięcy – jest po prostu bezczelnym kłamstwem i kolejnym wciskaniem kitu Polakom !!!

 

Co tu powiedzieć na koniec – po raz kolejny p.Tusk wpuszcza Polaków w maliny bo jak mówi…. to mówi. I zawsze „zapomina” o jakimś istotnym szczególe, a nawet kilku.

Sformułowanie „model szwedzki”, użyte przez Tuska  jest kolejną oszukańczą pijarowską zagrywką !!! Numerkiem, który ma omamić nie tylko młodych potencjalnych kandydatów na rodziców, ale ma również na celu omamić liczne rzesze potencjalnych babć i dziadków, dlatego że model szwedzki kojarzy się również z  system dopłat z tytułu wychowania wnucząt. O polskich babciach i dziadkach jednak p.Tusk nie wspomina ale „modelem szwedzkim” ich łechce i cygani bo… no bo teraz te sondaże tak lecące na ryj, a czemu nie ugrać coś a konto wyborów ?

…Choć z wyborami sobie partia miłości już poradziła – kremlowski doradca, rosyjskie serwery  i takie tam ! Niech żyje przestępczość legalna !

 

0

contessa

widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart

227 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758