POLSKA
Like

Tusk jest parobkiem Rostowskiego?

06/08/2013
491 Wyświetlenia
0 Komentarze
12 minut czytania
Tusk jest parobkiem Rostowskiego?

Guru opinii Platformy Szejnfeld w obronie lichwiarstwa. „ Koniec z kredytami we frankach? Sądy w Chorwacji i Hiszpanii uznały kredyt w szwajcarskiej walucie za “narzędzie spekulacyjne” i unieważniły umowy z klientami. Zaskarżone kredyty mają być oddane albo przeliczone ponownie po kursie z dnia, kiedy je zaciągnięto. „….”Zaczęło się od Węgier.  Pod koniec lipca premier Victor Orban zapowiedział, że w ciągu kilku lat banki nie będą mogły udzielać kredytów hipotecznych w walutach zagranicznych. Hiszpański sąd poszedł dalej. Nazwał kredyt walutowy “instrumentem o charakterze spekulacyjnym”, a umowy kredytowe rozwiązał. Oznacza to, że klient ma oddać wyłącznie pierwotną kwotę kredytu. „….”Członek sejmowej Komisji Gospodarki Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej.Nie może być tak, że jak jest dobrze, to ryzyko “ma mnie służyć”, a jak źle – to państwo państwo ma je wziąć za mnie i mi wypłacić albo komuś kazać wypłacić

0


 

 

….(źródło)

 

Tomasz Tokarski „Prezes węgierskiego banku centralnego  Gyorgy Matolcsy poinformował”…”Po spłacie pożyczki dalsze istnienie przedstawicielstwa MFW w Budapeszcie …uważa za niepotrzebne”…..” Oznacza brak zgody na próby globalnegonarzucania warunków finansowych i budżetowych, na swoiste centralne planowanie, które próbuje realizować MFW,w myśl tego, co stwierdził w swej książce historyk Uniwersytetu Georgetown, profesor Carroll Quigley: „Elity kapitału finansowego posiadają długoterminowy plan realizacji ostatecznego celu, którym jest kontrola nad światem poprzez ustanowienie jednego systemu finansowego. Ta machina ma być nadzorowana przez małą grupkę, która będzie zdolna rządzić strukturami politycznymi i światową gospodarką (Tragedy & Hope, 1966 r.)” …(więcej )

 

Janusz Szewczak „ idea powołania komisji śledczej, która miała by zbadać stan finansów publicznych, jest jak najbardziej uzasadniona.PiS zgłosił pomysł skontrolowania kreatywnej księgowości naszego “sztukmistrza z Londynu”, czyli ministra finansów, i jest to pomysł trafny.

Przypomnijmy, ze te cuda wokół finansów publicznych dzieją się właściwie od sześciu lat, od momentu, kiedy ster w ministerstwie na Świętokrzyskiej przejął Jan Vincent Rostowski. Bo co najmniej kuriozalnym wydawało się powołanie na ministra finansów Polski, obywatela brytyjskiego, który nie ma ani polskiego NIP-u, ani PESEL-u i jest dodatkowo zadłużony w brytyjskich bankach. Tę kwestię, kto był promotorem powołania takiej osoby, należałoby wyjaśnić”….(wiecej )

 

Tomasz Sakiewicz o Rostowskim „ Minister napisał w swoim oświadczeniu, że jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie, „założonym i obdarzonym dotacją założycielską przez George’a Sorosa”. W Europie i na świecie toczą się od dłuższego czasu makroekonomiczne gry spekulacyjne na walutach obcych państw. Jak podała AFP, Węgierski Nadzór Finansowy ustalił, że fundusz Sorosa 9 października ub. roku „usiłował wygenerować fałszywe lub mylne sygnały w odniesieniu do rozmiarów podaży, popytu oraz ceny akcji banku, dokonując ich krótkiej sprzedaży. Transakcja spowodowała spadek kursu OTP o 14 procent w ostatnich 30 minutach sesji”. Następnego dnia premier Węgier Ferenc Gyurcsany oświadczył, że załamanie notowań największego krajowego banku było częścią szerszego ataku na węgierski rynek pieniężny i kapitałowy. Jeszcze w październiku bank centralny Węgier podwyższył główną stopę procentową do najwyższego poziomu w całej Unii Europejskiej, aby bronić forinta przed dalszym spadkiem. Jednocześnie Międzynarodowy Fundusz Walutowy udzielił pożyczki Budapesztowi w celu ochrony finansów krajowych przed krachem spowodowanym masową wyprzedażą aktywów przez inwestorów. Soros, założyciel i prezes Soros Fund Management, w wydanym komunikacie wyraził „głęboki żal z powodu operacji przeprowadzonej przez jego fundusz”. Zapewnił także o gotowości do współpracy z węgierskim nadzorem „….(więcej )

 

Coryluus „Oto wczoraj pojawiła się w TVN informacja, że Bank Anglii przejął złoto Czechosłowacji i upłynniał je przed wojną i w trakcie jej trwania, dzieląc się przy tym zyskami z Rzeszą. Urzędnicy tego banku czynili to jak twierdzi autor notatki, bez wiedzy rządu. I to jest moim zdaniem najważniejsze: bank Anglii działa bez wiedzy rządu Wielkiej Brytanii. Czy ktoś jest w stanie w takie rzeczy uwierzyć? Jeśli założymy, że bank Anglii, jest w rzeczywistości rządem Wielkiej Brytanii, a panowie nazywający siebie dla żartu wprost rządem, są jedynie klubem dżentelmenów bez stałego zajęcia, to oczywiście, możemy w to uwierzyć. Inaczej mowy nie ma. Jeśli bank Anglii ma jakiś plan dotyczący złota pochodzącego z obcych królestw to rząd Wielkiej Brytanii pobiera prowizję od tego złota i kłamie tylko, że nic nie wie, ponieważ musi zachować pozory. Sytuacja rozwijała się więc następująco: Niemcy zrabowali złoto Czechom, a następnie przekazali je do Anglii, po to, by tamtejsi specjaliści sprzedali je z zyskiem i pobrali dla siebie prowizję – dla siebie oraz swojego rządu. I teraz musimy zadać ważne pytanie: komu Bank Anglii sprzedał to złoto „….(źródło)

 

parobek „«najemny robotnik rolny, pracujący dawniej w gospodarstwach bogatych chłopów i w folwarkach; też: służący we dworze lub w karczmie»2. pogard. «sługus, pachołek»”….(źródło)

 

 

——

Mój komentarz

 

Wracam jeszcze raz do postulatu Szewczaka , aby jednym z zadań komisji śledczej było przebadanie skąd się wziął Rostowski i kto przyszedł do Tuska z jego kandydaturą. Biorą pod uwagę ,że Tusk jest słabo wykształconym prymitywnym aparatczykiem nie mającym większego pojęci o państwie, ekonomii , czy polityce to faktycznie Rostowski rządzi Polską.

 

Czy jest tak że to dzięki temu że Tusk zdobył władze Rostowski został ministrem finansów, czy też może ktoś taki jak on był potrzebny aby ktoś taki jak Rostowski dostał w pacht Polskę i ekonomiczny los Polaków . Rostowski jest ściśle powiązany przedstawicielem lichwiarstwa Sorosem . Tusk występuje jak klaun , którego na scenie usadowiły media, aby odciągnąć uwagę Polaków od tego co robi Rostowski.

 

A polityka Rostowskiego jest spójna i konsekwentna . Błyskawicznie zadłuża Polskę i tym samym oddaje ją w ręce lichwiarstwa. To Rostowski a nie Tusk, bo ten nie ma nic do gadania redukuje nakłady na naukę i rozwój technologiczny , jednocześnie pompując pieniądze na rozrost biurokracji . To faktycznie rostowski podnosi podatki i przekształca skarbówkę w kolonialny aparat represji . To jego ludzie niszczą klasę średnią .

 

Węgry , a nawet tak przepełnione lewactwem instytucje jak sady Hiszpanii i Chorwacji zrzucają z siebie jarzmo lichwiarstwa , a w Polsce faktycznie rządzi przedstawiciel tegoż lichwiarstwa .

 

Decyzje sądów Hiszpanii i Chorwacji świadczą też o czymś innym. Techniki lichwiarskie eksploatacji całych krajów wypracowane w XZVIII i XIX wieku przestają działać . Oczywiście związane to jest też ze złamaniem monopolu lichwiarstwa na kontrolę kopalni i zasobów naturalnych na całym świecie. Ogromną zasługę maja tutaj Chiny. Nie bez interesowną oczywiście Na przykład odkąd weszły do Afryki nastąpił tam gwałtowny spadek zadłużenia i uzależnienia od lichwiarstwa , ogromny wzrost gospodarczy i…..stabilizacja polityczna .Zbieg okoliczności powiedziałby Szejnfeld i Rostowski . Zaprawdę dziwny zbieg okoliczności .

 

Lichwiarstwo jest coraz słabsze . Teraz czekam na obalenie lichwiarskiego bożka, bałwana , któremu kazali oddawać cześć na całym świecie. Ogłoszenie anulowania niewolniczych długów państwowych .

 

Rujnowanie Polski i Polaków przez Rostowskiego ma dodatkowo spętać Kaczyńskiego , kiedy dojdzie do władzy .

 

 

video „The Money Masters (1/21) (żółte napisy pl) „

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

Zwierciadło upadku Europy

 

„Zakończył się główny etap budowy najwyższego wieżowca Chin. Goście wieży pojadą w podniebną podróż z prędkością 64 km na godzinę Konstrukcja ponad 632-metrowego budynku Shanghai Tower, „…”Shanghai Tower pomieści przestrzeń biurową klasy A, sklepy, luksusowy hotel i centra kulturalne. Na jednym z podniebnych pięter znajdzie się najwyższy na świecie taras widokowy, a dolna podstawa wieży pomieści luksusowe sklepy i ogromną przestrzeń do organizacji różnego rodzaju imprez. Wśród obiektów podziemnych znajdą się sklepy połączone z szanghajskim metrem i trzypoziomowy parking. „…..”Shanghai Tower został zaprojektowany w formie dziewięciu cylindrycznych konstrukcji umieszczonych jedna na drugiej. Wewnętrzna warstwa podwójnej elewacji osłania połączone struktury, a ściana zewnętrzna okala budynek, okręcając się na jego wysokości pod kątem 120 stopni i nadając mu charakterystyczny wygięty kształt. Przestrzenie między warstwami elewacji wypełni dziewięć podniebnych ogrodów.

Podobnie jak place i rynki w tradycyjnych miastach, podniebne publiczne ogrody zaoferują przestrzeń spotkań wewnątrz Shanghai Tower. Tam w otoczeniu bujnej roślinności można odwiedzić restaurację, kawiarnię albo sklep. Dzięki tak umiejscowionym ogrodom budynek Shanghai Tower dosłownie otoczony jest przestrzenią publiczną – zapewniają projektanci. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna powłoka Shanghai Tower jest przezroczysta, przez co wnętrze wieżowca i tkanka miejska Szanghaju będą ze sobą optycznie połączone.”….(źródło)

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816