Pomorze
Like

Turystyka Nadmorska – Ostrzegamy

26/08/2013
1592 Wyświetlenia
4 Komentarze
4 minut czytania
Turystyka Nadmorska – Ostrzegamy

Ostatnim dużym problemem związanym z miejscowościami turystycznymi oraz obiektami gastronomicznymi jest często poruszany – zatrucia pokarmowe, po spożyciu posiłków w obiektach gastronomicznych. Chcielibyśmy opisać kilka z nich, w każdym był jakiś problem,  jak nie – nieczyste szkło (szklanki), to zabrudzone sztućce, innym razem smakowity posiłek zamieniał się w horror żołądkowy po godzinie od jego spożycia. Ze wszystkich odwiedzonych restauracji i miejsc gastronomicznych, możemy wyróżnić tylko dwa takie miejsca, pierwszym jest miejsce z deserami „Pico Bello” w Niechorzu przy ul. Bursztynowej 1, zaraz obok dworca PKS. W Pico Bello dostaniemy pyszne desery, które przyrządzone są z wysokiej jakości półproduktów, a wszelkiego rodzaju typu masy, bita śmietana czy polewy są własnej produkcji. Nawet najwybredniejszy żołądek potrafi przyswoić ich desery. Widok (I piętro) […]

0


Ostatnim dużym problemem związanym z miejscowościami turystycznymi oraz obiektami gastronomicznymi jest często poruszany – zatrucia pokarmowe, po spożyciu posiłków w obiektach gastronomicznych. Chcielibyśmy opisać kilka z nich, w każdym był jakiś problem,  jak nie – nieczyste szkło (szklanki), to zabrudzone sztućce, innym razem smakowity posiłek zamieniał się w horror żołądkowy po godzinie od jego spożycia.

Ze wszystkich odwiedzonych restauracji i miejsc gastronomicznych, możemy wyróżnić tylko dwa takie miejsca, pierwszym jest miejsce z deserami „Pico Bello” w Niechorzu przy ul. Bursztynowej 1, zaraz obok dworca PKS. W Pico Bello dostaniemy pyszne desery, które przyrządzone są z wysokiej jakości półproduktów, a wszelkiego rodzaju typu masy, bita śmietana czy polewy są własnej produkcji. Nawet najwybredniejszy żołądek potrafi przyswoić ich desery.

Widok (I piętro) z Restauracja „Drzazga” Niechorze

Widok (I piętro) z Restauracja „Drzazga” Niechorze

Natomiast, jeżeli masz ochotę na dobry obiad, kebaba, risotto, makarony lub pizzę należy udać się do zwanej „Drzazgą”,

kompleksu gastronomicznego znajdującego się zaraz przy wyjściu z plaży, w samym centrum Niechorza. „Drzazga” znajduje się na ul. Pomorskiej, dzięki czemu bardzo łatwo ten punk gastronomiczny można zlokalizować. W „Drzazdze” zasmakowało nam w szczególności risotto z kalmarami, kebab z sosem pikantnym (naprawdę wykrzywia) oraz pizza hawajska. Oprócz posiłków mamy do dyspozycji bar z alkoholami, kawą i herbatą oraz piętro widokowe, gdzie w romantycznej atmosferze możemy zjeść nasz posiłek z pięknym widokiem na wszystkie strony Niechorza włącznie z Morzem Bałtyckim.

Ważnym aspektem dotyczącym Restauracji „Drzazga” jest fakt ich wysokiej jakości obsługi klienta oraz oferowanych produktów w obiektach gastronomicznych, ze względu na jej własność. Mianowicie „Drzazga” należy do właściciela sieci kompleksu luksusowych hoteli „Sandra”, stąd wyższe standardy przygotowanych produktów gastronomicznych.

Pozostałe obiekty w rzeczywistości biją się o klientów, w tak małym miasteczku jak Niechorze jest ich za dużo, przez co ekonomicznie nie miały by szans na przetrwanie, oferowanie produktów w bardzo konkurencyjnych cenach, oszczędności na środkach pozwalających na zwiększeniu bezpieczeństwa i higieny obiektów, częste niedomyte naczynia, przez co mamy następstwa w postaci problemów żołądkowych, niejednokrotnie kończących się wizytą u lekarza.

pogorzelica deptak niechorze

Największym minusem Niechorza są tłumy niekulturalnych turystów oraz woda w morzu mająca zazwyczaj niższą temperaturę, niż w sąsiadujących miejscowościach. Polecamy skorzystać natomiast z miasteczka znajdującego się zaledwie 15 minut pieszo od centrum Niechorza, mianowicie Pogorzelica. Nie tylko ze względu na cieplejszą wodę w morzu, zarówno cenowo, a ceny są tam znacząco niższe, przykładowo pamiątki możemy nabyć za pół ceny w porównaniu do Niechorza.

Nasze pociechy w Pogorzelicy również znajdą swój raj, parki dla dzieci z szeregiem atrakcji (w cenach 5-10 PLN bez limitu czasu korzystania), sprawdzone i w 100% pewne obiekty gastronomiczne, niskie ceny noclegów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, a co najważniejsze, miejscowość ta jest kilkukrotnie piękniejsza niż Niechorze, jest dużo zieleni, parków, placów zabaw, kwiatów…

Pozdrawiamy,
Redakcja Gmina Karnice

Źródło: http://www.gminakarnice.pl/turystyka-nadmorska-czyli-co-gdzie-i-jak/

Inne zapisy autora:

0

Gmina Karnice
Gmina Karnice http://www.gminakarnice.pl

Niezależni dziennikarze obywatelscy Gmina Karnice Press, przedstawiają świat rzeczywisty, bez manipulacji i kłamstw. Działamy na terenie całej Gmina Karnice - miast, miasteczek, wiosek oraz osad.Redakcja GminaKarnice.pl

7 publikacje
3 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758