Bez kategorii
Like

Turecka a polska kultura polityczna w Niemczech

09/03/2011
402 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Poniżej przedstawiam fragment relacji oraz video ze spotkania prezydenta Turcji z dziesięciotysięczną społecznością Turecką w Düsseldorfie w dniu 28.02.2011. Pod hasłem "Integracji tak, asymilacji nie" –Erdogan in Düsseldorf: Integration ja, Assimilation nein   Relacja ta uwidacznia jak bardzo różnimy się od Turków i Turcji. Przynajmniej na poziomie prezydenta. Podaję  transkrypcję z relacji "der Spiegel": "Prezydent Erdogan zawezwał swoich rodaków do integracji – obserwując z podejrzliwością wrogość do obcych w Niemczech i innych krajach. Wrogość wobec islamu jest przestępstwem przeciwko ludzkości, tak jak antysemityzm. Nikt nie może ignorować praw mniejszości. Bez względu na rodzaj społeczeństwa, w którym żyjemy, musimy się integrować. Jest to ważne dla nas i dla społeczeństwa. Lecz biorac pod uwagę ewentualną Asymilację , mogę tylko powiedzieć, nikt nie może nas oddzielić […]

0


Poniżej przedstawiam fragment relacji oraz video ze spotkania prezydenta Turcji z dziesięciotysięczną społecznością Turecką w Düsseldorfie w dniu 28.02.2011. Pod hasłem "Integracji tak, asymilacji nie" –Erdogan in Düsseldorf: Integration ja, Assimilation nein

 

Relacja ta uwidacznia jak bardzo różnimy się od Turków i Turcji. Przynajmniej na poziomie prezydenta. Podaję  transkrypcję z relacji "der Spiegel":

"Prezydent Erdogan zawezwał swoich rodaków do integracji – obserwując z podejrzliwością wrogość do obcych w Niemczech i innych krajach.

Wrogość wobec islamu jest przestępstwem przeciwko ludzkości, tak jak antysemityzm. Nikt nie może ignorować praw mniejszości. Bez względu na rodzaj społeczeństwa, w którym żyjemy, musimy się integrować. Jest to ważne dla nas i dla społeczeństwa. Lecz biorac pod uwagę ewentualną Asymilację , mogę tylko powiedzieć, nikt nie może nas oddzielić od naszej kultury."

"Erdogan rif seine Landsleute zu Integration auf. Er beobachte Ausländerfeindlichkeit in Deutschland und in anderen Länder mit Argwohn.

Feindlichkeit gegenüber dem Islam ist ein Verbrechen gegen die Menschlichkeit genau wie Antisemitismus. Niemand darf die Rechte vom Minderheiten ignorieren. Egal in welche Gesellschaft wir leben, müssen wir uns integrieren. Es ist eichtig für uns und die Gesellschaft. Noch im Blick auf die etwaige Asimilation kann ich nur sagen niemand darf uns von unsere Kultur trennen."

http://www.spiegel.de/video/video-1112179.html

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816