HYDE PARK
Like

Turcja. Erdogan chce ukrócić masonerię w sądach

11/01/2014
933 Wyświetlenia
4 Komentarze
10 minut czytania
Turcja. Erdogan chce ukrócić masonerię w sądach

Erdogan  głosi ,że międzynarodowe lobby odsetkowe ( Żydzi ) i należące do nich zachodnie media włączając w to należące do nich gazety w sposób haniebny dyrygowały protestami podsycając twierdzenie ,że otoczony klakierami nie nadaje się do sprawowani władzy „…(więcej)

0


 

„Wielka awantura wybuchła w sobotę na posiedzeniu komisji sprawiedliwości tureckiego parlamentu. Deputowani kopali się, okładali pięściami i obrzucali butelkami z wodą „…”Komisja zebrała się, by debatować nad złożonym przez Partię Sprawiedliwości i Rozwoju premiera Recepa Tayyipa Erdogana projektem ustawy, przewidującej zwiększenie wpływu rządu na nominacje sędziowskie i prokuratorskie. „….”uczestników obrad poniosły nerwy, kiedy przedstawiciel związku zawodowego pracowników sądownictwa przybył z petycją przeciwko proponowanym zmianom, twierdząc, że są one nie zgodne z konstytucją. „….”Turecka Wysoka Rada Sędziów potępiła w piątek jako “niezgodny z konstytucją” projekt reformy, która daje rządowi instrumenty skutecznej kontroli nad wymiarem sprawiedliwości.  „….”Ogłoszenie projektu rządowego nastąpiło bezpośrednio po bezprecedensowej czystce w tureckiej policji, która prowadzi dochodzenie w sprawie przypadków korupcji na wielką skalę. „….”Premier uważa, że policja jest głęboko infiltrowana przez członków ruchu Hizmet, na którego czele stoi kaznodzieja Fethullah Gulen, który wyjechał do USA i prowadzi od pewnego czasu otwartą wojnę z Erdoganem. „…..(źródło)

„Fethullah Gülen jest wielkim orędownikiem edukacji. Jest wychowawcą i nauczycielem nie tylko umysłu, lecz także serca i ducha. Szczególnie szanowany jest za zachęcanie ludzi do zakładania instytucji edukacyjnych tak w Turcji, jak i za granicą. Niżej przedstawiamy jego poglądy na edukację i na działalność edukacyjną tureckich przedsiębiorców poza Turcją. „…(źródło )

„FBI wszczęło dochodzenie w sprawie Fethullaha Gülena, nazywanego “najniebezpieczniejszym islamistą na Ziemi”, który założył sieć szkół społecznych w Stanach Zjednoczonych. Według dokumentu opublikowanego przez FBI ponad 140 założonych przez Gülena szkół społecznych prawdopodobnie służy jako medresy, czyli teologiczne szkoły muzułmańskie, w których uczniom robi się pranie mózgu, tak aby stali się orędownikami Nowego Islamskiego Porządku Świata, do utworzenia którego dąży Gülen.
Szkoły założone przez Gülena znajdują się w niemal każdym stanie i noszą niewinne nazwy takie jak Magnoliowa Akademia Nauki, Akademia Nauki w Chicago, Akademia Horyzontów Nauki, Szkoła Społeczna Pionierów, Szlachetna Akademia, czy Gołębia Akademia Nauki.’…”Gülen uciekł z Turcji w 1998 roku ponieważ został oskarżony o próbę obalenia świeckiego rządu tureckiego. Obecnie rezyduje w górskiej fortecy w Górach Pocono w Pensylwanii. Według danych sądu zgromadził majątek wart 25 miliardów dolarów. „….(źródło )

Krasnodębski  w tekście pod mądrym tytułem „ Brońmy  demokracji „ napisał  „We „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ukazał się 14 sierpnia alarmistyczny artykuł, opisującyrosnące zagrożenie dla demokracji w jednym z państw „nowej Europy”.Obóz rządzący skupia w swym ręku całość władzy, naruszając zasadę jej podziału.Opanował Trybunał Konstytucyjny, zmieniając zasady wybierania sędziów, a urząd prezydenta państwa objął polityk, który jest blisko związany z premierem.Nowo wybrany prezydent od razu zadeklarował, że będzie wspierał rząd. Także obsada stanowiska prokuratora generalnego i rzecznika praw obywatelskich oraz przewodniczącego Sądu Najwyższego obsadzane są przez większość parlamentarną.”…” który przez osiem lat z ramienia SzDSz, partii nieco podobnej do naszej dawnej UW, zasiadał w węgierskim parlamencie.Przez 14 lat rządziła ona Węgrami w koalicji z postkomunistami. Rządy te doprowadziły Węgry do stanu zapaści gospodarczej.Ale z korupcją, układami, błędną polityką gospodarczą, cynizmem i postkomunizmem można się przecież jakoś pogodzić, zwłaszcza zagranicy. Teraz zaś grozi demokracji węgierskiej prawdziwa katastrofa”….(więcej)

Bugaj tak to tłumaczy „jedyne, co bym zmienił w konstytucji, to przepisy o Trybunale Konstytucyjnym.”.. „Bo uważam, że ostatnio zajmuje się on falandyzacją prawa.
To bardzo ostre słowa, bo oznaczają pokrętną interpretację przepisów.
Bugaj :” Wiem ale gołym okiem widać, że orzeczenia Trybunału odzwierciedlają preferencje politycznych jego członków.”….( więcej )

Skwieciński „ Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największym możliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni oraz politycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjni Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie. Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie„…..( więcej )

Korwin Mikke „Poraziła mnie informacja o tym, jakimi dowodami dysponował skład SN, który ostatecznym wyrokiem orzekł, że p. Marian Jurczyk nie był agentem SB: oryginał podpisanego oświadczenia o współpracy, pokwitowania za otrzymane pieniądze…Przywykłem już, że „polskie” sądy w sprawach politycznych (i nie tylko) kierują się dziwacznymi interpretacjami Prawa –ale takich sk…ysynów, jak ci, co głosowali nad tym orzeczeniem, jeszcze nie widziałem.Najwyższa pora coś z tym zrobić! I zrobię. ( więcej )

—-
Mój komentarz

Kaczyński „Sądy w Polsce powinny być całkiem nowe „ ( więcej )

System polityczny Zachodu upada w tej chwili . Fikcyjna , fasadowa demokracja nie zabezpiecza ani wolności gospodarczych, ani politycznych obywateli Zachodu . Ogromne bogactwo i potęga zostały całkowicie zniszczone .

Lichwiarskie i oligarchiczne rody użyły koncepcji policentryczności władzy do przejęcia całej kontroli nad systemem władzy politycznej . Społeczeństwa straciły wpływ na to kto jest sędziom prokuratorem , w tym szczególnie sądów i trybunałów konstytucyjnych .

Masoneria i ludzie różnych siatek przeniknęli i przejęli sądownictwo i prokuratury . Te instytucje teoretycznie od nikogo niezależne i niezawisłe stały się faktycznie narzędziami nieformalnych ośrodków władzy .

Opisywany przykład Fethullaha Gülena pokazuje metody przenikania i przejmowani kontroli nad sądownictwem , prokuratorami , a nawet służbami specjalnymi . Gulen jest duchownym muzułmańskim , ale nie robi on nic innego jak tylko kopiuje metody lichwiarstwa .

Turcja przyjęła instytucjonalne strukturalne podstawy ustrojowe państw zachodu . Nie bez powodu Orban pierwsze za co się zabrał to za Trybunał Konstytucyjny i Bank Centralny. Przeniknięte agenturą stanowiły gwarancje ,że Węgry pozostaną kolonią oligarchii niemieckiej i lichwiarstwa.

Erdogan próbuje skończyć z agentura swego rodzaju islamskiej masonerii Gulena , czyli skończyć z niezależnością prokuratury i sądów .

Polska ma dwa wyjścia , aby wyzwolić się z kolonialnej eksploatacji przez lichwiarstwo i Niemcy . Albo podporządkować sadownictwo i prokuraturę opanowane przez struktury agenturalne podobne do tych jakie stworzył Gulen w Turcji , władzy wykonawczej albo wrócić do republikańskich rozwiązań Wielkiej Rzeczpospolitej m, czyli do wyboru sędziów i prokuratorów w wyborach przez obywateli .

Najprawdopodobniej rozpad gospodarczy i zawieruch wojenna , które są coraz bliższe Europie skończą się zgodnie z przewidywaniami Orbana

„- Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła – powiedział Orban już na konferencji Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników. „….”Zgromadzenie narodowe to nie jest kwestia woli, tylko siły. (…) To, co być może funkcjonuje w państwach skandynawskich, jednomyślność,u nas, w narodzie na pół azjatyckim, dokonuje się siłą.To nie wyklucza konsultacji, debaty czy demokracji, ale centralna siła jest konieczna – cytuje słowa Orbana agencja AFP. „… (więcej )

video Masoneria polska 2009 (całość) dr Stanisław Krajski
video Alex Jones – Fall Of The Republic – The Presidency of Barack H. Obama – Lektor PL
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte


Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816