Globalnie i Lokalnie
Like

Trzynasta. W samo południe – HELL YEAH!

23/10/2014
626 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Trzynasta. W samo południe – HELL YEAH!

Trzynasta. W samo południe – pod tą intrygującą nazwą kryje się piątka facetów, którzy doskonale wiedzą co znaczy Rock N Roll! Mocne rockowe riffy okraszone harmonijką Krootkiego, oto Trzynasta. 21 października 2014r. był dla zespołu zdecydowanie momentem przełomowym, wydali oni bowiem wtedy pierwszy długogrający krążek, który jest zdecydowanie kapitalny. Płyta jest bardzo dopracowana, przemyślana, oraz spójna. Genialne kompozycje wciągają jak diabli i nie sposób oderwać się od słuchania. Nie da się przesłuchać jednego, czy dwóch kawałków, ta płyta wciąga i zanim się obejrzycie macie ją od kilku godzin zapętloną!

0


 

 Do najlepszych utworów należą… w zasadzie wszystkie utwory, lecz jeśli miałbym wybrać perełki tego albumu, to na pewno byłby to od dawna znany fanom singiel promujący płytę, mianowicie ,,Hell Yeah” przypominająca nieco utwory AC/DC, ale także ballada ,,Behind the Fire”, która przez wielu uważana jest za najlepszy utwór płyty oraz ,,Jack the Ripper” – ostry, szybki hard rockowy numer z idealnie pasującymi chórkami oraz mistrzowską solówką.. Na uwagę zasługuje również fakt, że mimo iż większość utworów jest po angielsku, to na płycie znalazły się trzy kawałki w języku polskim, są to : ,,Biegnę”, ,,Po Prostu Idź” oraz ,,Trzynasta” tworząca swoistą klamrę zamykającą cały album. Chłopaki z Trzynastej grają niewątpliwie zawodowo. Nie można zaprzeczyć że mają talent do tworzenia, riffy są kapitalne,solówki powalające, linie wokalu również, a uroku ich muzyce zdecydowanie nadaje Krootki na harmonijce, bez którego Trzynasta zdecydowanie nie byłaby tym samym zespołem. Nie można jednak zapomnieć o Bandażu i Katzu którzy odwalili kawał dobrej roboty ( mimo to i tak każdy zawsze zachwyca się gitarami i wokalem! ), bo ich partie również są kapitalne i na najwyższym poziomie.

https://

Lista utworów:

1.Hell Yeah
2.Rock’n’Roll
3.Behind the Fire
4.Jack the Ripper
5.Queen of Hearts
6.Po prostu idź
7.My Way
8.Lost Highway
9.Biegnę
10.Naked
11.Rock’n’Rollercoaster
12.Wolf
13.Trzynasta

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Trzynastej kolejnych płyt, wielkich światowych tras i sukcesów na scenie muzycznej!

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Dawid

Gitarzysta, meloman, rock'n'rollowiec.

3 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758