Globalnie i Lokalnie
Like

Trzecia droga

06/12/2014
547 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Trzecia droga

Zło tkwi w prawie i w mentalności społeczeństwa. Zło to partie polityczne. Kiedyś była w zasadzie jedna, dziś są trzy, cztery PZPR. Kiedyś walczono z PZPR, dziś się wspiera to rozrośnięte zło.

To, że zło, pokazuje obraz jeleniogórskiego samorządu. Pokłóceni towarzysze libertyńscy (koryto za małe dla wszystkich) podzielili się. Marcin Zawiła osłabiony w PO stworzył własny komitet Zmieniamy Jelenią Górę. PO z przezorności zawiązało koalicję z Obywatelskim Dolnym Śląskiem Rafała Dutkiewicza. Tu szpicę stanowili Marek Obrębalski, Hubert Papaj, Miłosz Sajnog. Pierwszy przegrał prezydenturę dostał się do Sejmiku, a ostatni Do Rady Miasta. Zdegradowany były Zastępca Prezydenta Zawiły (w walce o pozycję) Hubert Papaj został na lodzie. Rozkład Rady Miasta Jelenia Góra jest niemal historyczny: 8 – PO-ODŚ, 6 – PiS, 5 – SLD Lewica Razem, 4 – Marcin Zawiła Zmieniamy Jelenią Górę.

0


 347867_0_445__5453_626f6272796c5f30375f31325f3335

Myślałem, że libertyni (ci pierwsi i ci ostatni) zawiążą koalicję dla ułatwienia pracy w samorządzie. Myliłem się. Marcin Zawiła był tak odważny, albo zaborczy, że powołał na swoich zastępców dwóch poprzedników z grona radnych. Jerzego Łużniaka i Mirosławę Dziką. W ich miejsce (i Prezydenta) weszli trzej nowi radni z listy Zawiły. Razem ma 7 osób. PO (tak to uprośćmy) ma 8 radnych, którzy mają realny głos w uchwałach. Co zrobili. Zemścili się i olali drużynę Zawiły w podziale funkcji Rady i przewodniczących komisji. Mają przewodniczego i sześciu Komisariuszy, dali wicka PiS i trzech Komisariuszy i jednego wicka SLD oraz dwóch Komisariuszy, a Zawiła 0. Czy to jest z myślą o mieszkańcach? Jak będziecie wiedzieli z jakim profitami i jakie pic na wodę fotomontaż stworzyli i kto nimi zarządza to będziecie wiedzieli jak się buduje przyszłe głosy. Dwadzieścia pięć lat was układowcy rolują.

Teraz kto jest temu winny. Teoretycznie 70% wyborców w pierwszej turze i prawie 80% wyborców (plus kolaboranci) w drugiej turze. Jak się wie, że partie to mafie to się z nimi nie współdziała. W żadnym zakresie, bo inaczej to nie będzie pierestrojki. Prawo (ustanowione dla urzędników i funkcjonariuszy) trzeba zmienić. Żeby to zmienić to trzeba wprowadzić nową jakość. Trzecią drogę. Większość samorządowców, a później parlamentarzystów bezpartyjnych. Trzeba budować ruch społeczny. Nie będzie wówczas dofinansowania partii i będzie demokracja bezpośrednia. Będą urzędnicy i funkcjonariusze odpowiadać personalnie oraz materialnie za błędy i głupa rżnięcie. Nie będą pieprzyć, że z urzędu nie powołuje się świadków w celu stwierdzenia protestu wyborczego a w innej prywatnej sprawie karnej samodzielnie szukać haków na dysydentów i mimo ich braków skazywać jak za Stalina. Prawo i ordynacja jest zła i czynnik ludzki musi być brany pod uwagę. Będą wówczas ludzie wierzyli, że warto iść głosować bo nie będą kraść i dostawać się do koryta ludzie z 92 głosami bo z „dobrej” ordynacji. Tych łobuzów wprowadzili ustawieni i kolaboranci pseudo niezależni. Bezpartyjni Samorządowcy i Siła Mieszkańców nie mieli żelaznego kręgosłupa. Tacy byli niezależni. Jak będziecie gotowi i będziecie chcieli, padniecie już na cztery łapy, to przeprowadzę wam referendum w sprawie odwołania czterech PZPR Jeleniej Góry. O bezkarnej bezpiece to można będzie rozmawiać w następnym etapie reformy. Przestępcy mają władzę.

http://030267.salon24.pl/619855,podzial-lupow-w-jeleniej-gorze

Inne zapisy autora:

0

Socjolog61
Socjolog61

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/

127 publikacje
9 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. SFAŁSZOWANIE WYBORÓW TO ZDRADA I POZBAWIENIE NARODU WŁADZY I WPŁYWU NA WŁASNĄ OJCZYZNĘ TERAZ DECYDUJĄ SIĘ LOSY POLSKI JEŻELI NARÓD TERAZ NIE POWSTANIE NIE DOPROWADZI DO PEŁNEGO ROZLICZENIA WYBORÓW NIE USUNIE I SKARZE WSZYSTKICH WINNYCH FAŁSZERSTW I NIE ZMUSI DO PRZEPROWADZENIA W PEŁNI UCZCIWYCH KOLEJNYCH WYBORÓW TO POLSKA JEST SKAZANA NA ZAGŁADĘ TYLKO DEBILE NIE MAJĄ ŚWIADOMOŚCI TEGO POLSKĄ RZĄDZĄ ZDRAJCY WŁADZA SĄDY I MEDIA SĄ W RĘKACH ZDRAJCÓW NIKT NIE JEST ZAINTERESOWANY UCZCIWYMI WYBORAMI Już przy okazji wyborów do PE wysłałem prosty tani projekt systemu gwarantującego uczciwe wybory między innymi do głównych mediów, prezydenta, partii sejmu itd, parę dni temu wysłałem ponownie do tych i innych redakcji. NIKT NIE JEST ZAINTERESOWANY UCZCIWYMI WYBORAMI!!! TU JEST PROSTY TANI PATENT GWARANTUJĄCY UCZCIWE WYBORY http://braterstwo.org/component/content/article/80-wiadomosci/157-patent-gwarantujacy-uczciwe-wybory-2 Czas najwyższy wyzwolić Polskę z okupacji zdrajców. Pierwszym krokiem jest zmuszenie ich do uczciwych wyborów. Dołącz do http://braterstwo.org/ razem w braterstwie Naszą Ojczyznę wyzwolimy i odzyskamy. I zbudujemy normalne uczciwe zdrowe państwo.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816