HYDE PARK
Like

Trunkowe zwyczaje

10/11/2014
626 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Niektóre rodzaje alkoholi oraz drinków zarezerwowane są jedynie na specjalne okazje. To właśnie wtedy, gdy wydarzy się coś szczególnego lub gdy przypadnie wyjątkowa data, otwieramy butelki odświętnych trunków. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wyjątkowy smak ulubionych trunków wspaniale podkreśli doniosłość sytuacji lub emocje danej chwili. Doprawienie szczególnego momentu w naszym życiu kroplą wyjątkowego alkoholu, to prosty sposób na podkreślenie wyjątkowości danej chwili. Wielu z nam ma swoje ulubione trunki, które zakupuje właśnie przy okazji jakiegoś szczególnego wydarzenia. Jakie zatem alkohole, pojawiają się u nas najczęściej, gdy świętujemy? Szampańska zabawa Pierwsze skojarzenie jakie nasuwa się nam gdy myślimy o takim okazjonalnym alkoholu, jest naturalnie szampan. To właśnie butelki tego alkoholu z triumfem otwieramy witając nowy rok. Korki strzelają pod […]

0


Niektóre rodzaje alkoholi oraz drinków zarezerwowane są jedynie na specjalne okazje. To właśnie wtedy, gdy wydarzy się coś szczególnego lub gdy przypadnie wyjątkowa data, otwieramy butelki odświętnych trunków. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wyjątkowy smak ulubionych trunków wspaniale podkreśli doniosłość sytuacji lub emocje danej chwili.

Doprawienie szczególnego momentu w naszym życiu kroplą wyjątkowego alkoholu, to prosty sposób na podkreślenie wyjątkowości danej chwili. Wielu z nam ma swoje ulubione trunki, które zakupuje właśnie przy okazji jakiegoś szczególnego wydarzenia. Jakie zatem alkohole, pojawiają się u nas najczęściej, gdy świętujemy?

Szampańska zabawa

Pierwsze skojarzenie jakie nasuwa się nam gdy myślimy o takim okazjonalnym alkoholu, jest naturalnie szampan. To właśnie butelki tego alkoholu z triumfem otwieramy witając nowy rok. Korki strzelają pod sufit, a z szyjek butelek leje się biała piana, po czym każdy z nas popija trunek z wysokiego i smukłego kieliszka. Szampan nierozerwalnie kojarzy nam się z luksusem, a w sylwestrową noc każdy chce poczuć się wyjątkowo i uszczknąć odrobinę snobistycznych smaków.

Męska rzecz

Czy ktokolwiek z nas jest w stanie wyobrazić sobie męskie spotkanie w środowy wieczór gdy w telewizji transmitowane są mecz Ligi Mistrzów bez piwa? Lub gdy w weekendowe popołudnia rozgrywane są spotkania najważniejszych footballowych lig europejskich mogłoby zabraknąć kilku butelek złocistego trunku? Naturalnie jest to obowiązkowy element w takich spotkaniach. Z kolei wyjątkowe męskie spotkania, okraszone dymem z cygar i fajek, pełne poważnych rozmów egzystencjalnych muszą być poparte szklaneczką dobrej whisky na lodzie.

Natomiast gdy urządzamy organizujemy uroczysty obiad lub kolację z ukochaną osobą, najlepszym trunkiem na taką okazję jest naturalnie wino. Musimy je odpowiednio dobrać do serwowanych posiłków.

Niektóre zwyczaje alkoholowe są właściwe dla nas wszystkich. Niektóre trunki są po prostu najlepszą receptą na udaną imprezę czy spotkanie z przyjaciółmi. Naszym zwyczajem powinno być także stosowanie dobrych sposobów na kaca, które uchronią nas przed silnym odczuwaniem efektów raczenia się ulubionymi trunkami

Inne zapisy autora:

0

Avatar
ggraper

17 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758